Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Много бързо критикувате!

Не знаете конкретиката.

Ами ако следващият сезон trunski започне да отоплява 330 квадрата? 5 см изолация си е почти като без изолация. Нова горелка ли ще купува. Може и буфер да има или 1000 литра вода в системата... като мен и боби65

Той си знае най добре:-)
Miro4774 - специалист
И моята РБ 20 е монтирана на 46.6 Kw. котел Де Дитрих за последната вечер разхода не е по малко от 1.700гр на час!
LazarGanev - "Велик майстор"
Изгорил съм двойно повече, тъй като отоплявам двойно повече от Трънския. И съм сигурен, че съм отоплявал по-качествено, т.е. по-равномерно и до по-висока температура. 50-киловатовата горелка няма как да гори на 4кВт, както идва при него средния разход - това може да се постигне или с безброй паления на ден, или с работа само в определени часове - да речем сутрин и вечер. Средния му разход за час е няколко пъти по-нисък от минималната мощност на горелката и за да се постигне е нужна много добра настройка на горелката (висш пилотаж) в комбинация с непълен работен ден на горелката - той ще каже дали е така. Докато при мен се получава , че средния ми разход за целия период отговаря на средната мощност на горелката :).
шоп написа:
Много бързо критикувате!

Не знаете конкретиката.

Ами ако следващият сезон trunski започне да отоплява 330 квадрата? 5 см изолация си е почти като без изолация. Нова горелка ли ще купува. Може и буфер да има или 1000 литра вода в системата... като мен и боби65
Надали, но дори и да ги отоплява, разходът му ще се вдигне двойно и пак се побира във възможностите на по-малката горелка Р7 и тя пак ще работи по-оптимално от ламята Р12 :)
idealist - специалист
Не е необходима висша математика, за да сметнеш разхода. Нужна е елементарна аритметика.
Или да се правим на велики, чие магаре е мъжкото !?
Вичи - специалист
По нашия край котела се подбира обикновено по пиков разход, а не по среден. Задачата не е коя горелка е достатъчна, за да изгори 3800 кг. за 6 месеца. За 330 кв. м. къща със средно добра изолация мощността си е ОК. То може и с 4 kW, тогава януари ще постигнеш в стаите 0 гр. , април 44, но средната температура ще 22.
filmatoplo - майстор
И аз се учудвам на разхода постигнат с това мощно Фероли ,явно горелката е работила определено време на 30 киловата и е загасвала ,Абе работила е само няколко часа колкото да изгори 20 те кила пелети ,няма как да си свали мощността - веднага губи пламък и това е .Сградата също е допринесла за малкия разход ,тоест тя е ключа .
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
,няма как да си свали мощността - веднага губи пламък и това е
Има - с НАТУРЕЛА
wankata7108 - специалист
Ето и от мен обобщен анализ на разхода по месеци Ноември 425кг.при средно месечна темп.6,4 гр. Декември 700 кг.при средно мес.темп -0,4 гр.Януари 912 кг.при средно мес.темп. -4,7 гр. Февруари 741 кг. при срредно мес. темп. 2,5 гр. и Март 373кг.при средно мес.темп. 8,4 гр. Сезона ще приключи с общ разход около 3300 кг.
yasoo - специалист
Еми нека и аз се отчета за сезона...

Котел: Defro Sigma Uni R 24 kW
Отопляема площ: два апартамента/етажа с обща площ 190 кв.м. + 120 л. бойлер
Изолация: няма, стара дървена дограма (духа от къде се сетиш :D )
Поддържана температура: сутрин и вечер 23,5°C, през нощта и по обяд 20-21°C
Отопляем период: 18.10.2016 - 14.03.2017 (общо 5 месеца)
Разход за сезон: точно 5 тона
Или иначе казано общо за сезона съм се оръсил около 1600-1700лв.
Като го разделим на 2 апартамента става по 800лв. на апартамент или по 160лв. на месец за отопление + топла вода.
Аз съм доволен :)
wankata7108 - специалист
yasoo написа:
Еми нека и аз се отчета за сезона...

Котел: Defro Sigma Uni R 24 kW
Отопляема площ: два апартамента/етажа с обща площ 190 кв.м. + 120 л. бойлер
Изолация: няма, стара дървена дограма (духа от къде се сетиш :D )
Поддържана температура: сутрин и вечер 23,5°C, през нощта и по обяд 20-21°C
Отопляем период: 18.10.2016 - 14.03.2017 (общо 5 месеца)
Разход за сезон: точно 5 тона
Или иначе казано общо за сезона съм се оръсил около 1600-1700лв.
Като го разделим на 2 апартамента става по 800лв. на апартамент или по 160лв. на месец за отопление + топла вода.
Аз съм доволен :)
С изолация и дограма нещата ще станат още по доволно.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: