Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Външна изолация има 8см.стиропор само входната врата трябва да смена, че от нея бяга топлото, но за да я смена се оказа че трябва и друго да направая и го оставих за пролетта.
Температурата си я достига, но много бавно и когато я достигне почива около час час и половина преди да включи отново.
Как да намаля мощността на горелката.
Направил съм пълнене 10-12сек. и 35 сек.пауза. до тези настройки стигнах без да питам никой просто следях датчика за отън и съм нагласил така нещата, че от 100% прамък когато започне да пада на 95% да получи следваща доза.
Просто незнам но 5 чувала на денонощие ми се вижда доста.
Купих голямата горелка, защото имам още 1 етаж кото висля да пусна в употреба, но ако се окаже че е от това е големия разход то ще излезе по добре да си купя още 1 горелка по- малка и да ги сменям когото се налага.
maistora1965 - специалист
Аз пък моя,боилер,съм го вързал към котела и едновременно с това е и на ток,когато се къпем и консумацията е голяма включва нагревателя заедно със серпентината.Само да отбележа боилера е с ел.управление на Натурела а котела е вързан с боилера с трипътен винтил с изнесен осезател.Така хем не се товари котела пиково хем тия от енергото не се усъмняват че съм почнал да крадна :lol: .
gim - специалист
При -12°С навън и 21°С вътре , къща на 330 кв.м със слаба изолация и обикновенна дограма , разхода е 130 кгр. пелети за 24 часа. :rolleyes:
Ще се намери ли друг с подобна консумация на гориво? :yawinkle:
nandrolon - специалист
Докато избирах котел, търговците ми обесняваха че и лятото ще си топля бойлера. Било много евтино. Смятаха ми цени. Всичко било приказка.

И сега , ще си стопля 150 литровият бойлер на пелети -ок . А после тия 100 литра вряла вода в котела какво я правим?
nandrolon написа:
Докато избирах котел, търговците ми обесняваха че и лятото ще си топля бойлера. Било много евтино. Смятаха ми цени. Всичко било приказка.

И сега , ще си стопля 150 литровият бойлер на пелети -ок . А после тия 100 литра вряла вода в котела какво я правим?
За такъв бойлер само, сякаш наистина не е оправдано.
А нямаш ли нужда и от отопление, та да идат натам стоте литра топла вода?
Само бойлер, лятото за туристите, ма там са къде тон-два.
Вичи - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Вичи, ши издребняваме ли в сметките или да приемем средна цена ОСУМНАЙСИ стотинки за киловат върху час електроенергия.
Това прави 3 пъти по висока цена от цената за РАЗХОД НА ПЕЛЕТИ. Слънчогледова люспа.
Няма да издребняваме, +-20% са нищо. Този някой с шестте стотинки, също се е пообъркал доста.
Като цяло, обаче си напълно прав - да си топлиш бойлера през отоплителния сезон на пелети е по-изгодно, само че не точно 3 пъти. Няма никакво значение какви са външните температури, защото при -15 и при +10 цената на ел. енергията и пелетите е една и съща.
Стоян Славев - специалист
Оги-пз написа:
Външна изолация има 8см.стиропор само входната врата трябва да смена, че от нея бяга топлото, но за да я смена се оказа че трябва и друго да направая и го оставих за пролетта.
Температурата си я достига, но много бавно и когато я достигне почива около час час и половина преди да включи отново.
Как да намаля мощността на горелката.
Направил съм пълнене 10-12сек. и 35 сек.пауза. до тези настройки стигнах без да питам никой просто следях датчика за отън и съм нагласил така нещата, че от 100% прамък когато започне да пада на 95% да получи следваща доза.
Просто незнам но 5 чувала на денонощие ми се вижда доста.
Купих голямата горелка, защото имам още 1 етаж кото висля да пусна в употреба, но ако се окаже че е от това е големия разход то ще излезе по добре да си купя още 1 горелка по- малка и да ги сменям когото се налага.
Калибровал ли си горивото?Цикъла на колко секунди е и цвета на котела какъв е?
LazarGanev - "Велик майстор"
Оги-пз написа:
Здравейте, пиша ви с един въпрос.
Горелката бисолид 32 отоплявам 2 ет общо 130кв и бойлер 150л.но много гори 4-5 чувала на денонощие.
Със стаен термостат съм нагласен на 22гр.през деня и 18гр.през нощта.
Като чета на повечето хора постовете че с пелети се топлят с 2чувала че и по-малко и направо ви се плаче.
Кажете какво трябва да увелича или да намаля, за до оправя този скъп проблем.
Да, плаче ни се, ама как позна? Направо целите сме в сълзи :-D . Виж сега, не се кахъри много, че си взел по-голямата горелка, защото и 25кВт да беше взел, все тая - пак е двойно по-голяма от нуждите ти :-D . Пък на тоя дето ти я е продал :axe: . Няма смисъл да купуваш втора горелка, сложи си буфер по всички правили и ще си много по-доволен. Ако имаш място за 1000л - слагай такъв или поне 500. Оборудвай го с 2 трипътни вентилам и контролер за управление на буфер и си ти.
andy_forresite - майстор
Вичи написа:
Няма да издребняваме, +-20% са нищо. Този някой с шестте стотинки, също се е пообъркал доста.
Този някой се е пообъркал, но не е доста. Получаваме две фактури. Едната е за трифазния ток. От годините когато той беше изгоден баща ми, да почива в мир, е свързал стаята ми към трифазния. Цената за дневна тарифа е 0,256236 лева, а за нощна 0,1585 лева. Имам 252 квч и мисля, че по-добре от теб знам колко плащам. Другата фактура плаща друг живущ с мен. Там е по-малко... 70 и няколко квч.
Не си прав за важността на котела и за доработките. Виждал съм няколко котли, при които след ламарини, турболатори, вата и шамотни тухли разходът падна близо два пъти. Разбирам, че имаш нов добре направен дом и на това отдавам подценяването на системата котел-горелка.
Ние по нашия край повечето сме скъсани. Единици са с възможност да си построят хубава къща по съвременни изисквания. С нашите доходи наливаме от пусто в празно. И най-добрия ОВК специалист да си, ще гладуваш, защото няма кой да ползва тези услуги, при все че има голямо желание.
Вичи - специалист
Анди, цените, които цитираш са абсолютно верни, но за небитови абонати, за битови са по-ниски. Виж сам в сайта на ЧЕЗ и ако се убедиш, опитай да смениш партидата. Като казвам, че някой се е объркал имам предвид, че не можеш да докараш цена от 6ст./Квч с пелети. Ефекта от доработки на котел и горелка може да се измери само и единствено с топломер, а не с разхода в два различни дни, защото той е функция на още много фактори, които просто не са същите. Ако подценявам нещо, то е на база знания, а не на местообитаване, в крайна сметка, добронамерено изказвам мнение, като не задължавам никого с него, съжалявам, че не съвпада с твоето.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: