• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 460
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
[quote="jabata"][quote="ico_3"]Аз моя го държа на 50 градуса като го направя на 60 не може да задържи температурата и помпата постоянно включва и изключва а сега вдига около 55-57 градуса и помпата върти постоянно,а за термовентила помолих един майстор да ми сложи каза ми че нямало смисъл да не съм си двал парите.Котела е Viadrus U22D с горелка Greyko RB20[/quote]
Е заради такива като твоя майстор, е излезла приказката, майсторе, майсторе....
Това са майстори, които надали знаят и как се пали котел, как изглежда пелетна горелка а за принципа и на работа да не говориме, но иначе са майстори.
А защо на 50 върти постоянно, а на 60 включва и изключва. Да не би случайно електрониката да командва помпата грешно. Няма логика на ниската температура да върти постоянно, а на високата да включва и изключва. Термовентили при съоражение на пелети, имат огромен смисъл, и не са пари на вятъра а спестени пари. Защото те ти намаляват разхода. Вярно не се избива веднага но след време. Иначе не е все едно дали една в една стая ще държиш 22, 23, или 25. Всеки един градус отгоре иска близо два пъти повече енергия, така че всеки сам да си прави сметка.[/quote]

И аз немога да разбера просто не може да задържи t на водата над 60 вдига 61-62 задържа тази t около 5 мин и t пада с 4-5 градуса.А за трипътен вентил става въпрос в предния пост объркал съм се термовентили имам.
Mira84 - напреднал
syncho написа:
Мира, качете си температурата възможно най-скоро (веднага), за да не си скапете котела и след година, две да го сменяте. Когато имате котел на твърдо гориво (пелети, дърва, въглища) температурата В НЕГО не трябва да е по-ниска от 55С, дори бих препоръчал 60С. Това се налага, защото в противен случай се образува конденз, който полепва по стените на котела. Едни черни лъскави работи полепят по него. Това е от изгорелите газове. Този конденз е киселинен и с времето разяжда стоманата на котела, който от своя страна се пробива и стават едни красоти...

Не случайно хората слагат трипътни вентили на котлите си, които не позволяват да влиза студена вода в котлите дори, когато се палят при студена инсталация. Това не са глезотии на някой и това, че работи на 60С няма да ви направи по-топло в къщата. Настройте си термо главите на радиаторите и ще е точно толкова топло, колкото искате.
Вдигнах температурата на водата на 55г. Сега я следя как работи: 15-20мин. работи на минимална мощност, покачва се до 55.7гр. и след като паднат градусите до 54.9 започва да повишава мощността - за около 5-7мин е вдигнала мощността загряла водата и започва да намалява до минимална. Това ли е правилният начин на работа на горелката или трябва по-дълго време да работи на минимална мощност. Вдигнах и киловатите от 13 на 14киловата. Довечера, ще засечем какъв ще е разхода на пелети при този начин на работа.
rosso666 - специалист
Вдигни ги гтадусите на 60.
Mira84 - напреднал
Добре, ще ги вдигна на 60гр. Но по принцип това ли е правилната работа на горелката.
rosso666 - специалист
Ами мисля и че настроените максимални киловати са в повече за 110кв.м. оначе да за да достигне зададените градуси работи на макс после почва да смъква до момента в който градусите паднат до определена граница.
Mira84 - напреднал
rosso666 написа:
Ами мисля и че настроените максимални киловати са в повече за 110кв.м. оначе да за да достигне зададените градуси работи на макс после почва да смъква до момента в който градусите паднат до определена граница.
Минималните киловати на горелката са 12, на тях ли да ги направя
rosso666 - специалист
Калва марка е горелката
Mira84 - напреднал
rosso666 написа:
Калва марка е горелката
Ivg s40 bio economic с най-новия софтуер 12.8
rosso666 - специалист
Малко ми е странно че 12 киловата е минимума.а колко е максимума.когато работи на 12 киловата и достигне градусите почва ли да смъква мощнистта или директно минава на пилотен пламък?
Mira84 - напреднал
rosso666 написа:
Малко ми е странно че 12 киловата е минимума.а колко е максимума.когато работи на 12 киловата и достигне градусите почва ли да смъква мощнистта или директно минава на пилотен пламък?
Максималната мощност на горелката е 40киловата. Когато достигне зададените градуси постепенно спада от максимална мощност на котела до минимална мощност на котела
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 460

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: