Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
nandrolon написа:
Пелетен котел колко цикъла може да направи за час?
Твоята горелка има цикли на почистване с въздух. Това не са горивни цикли. В главното меню имаш графика със статуса от последните 24 часа, ако не е изключван котела. На екран се виждат последните два часа работа. С бутоните "нагоре" и "надолу" местиш графиките по време, напред или назад.
Прикачен файл:
KSTR.png
KSTR.png (23.28 KиБ) Видяна 1120 пъти
Micho@85 - специалист
Здр така и така сте почнали да питам и аз защо долу при горелката цвета на котела е светло сив а след като преминат газовете през първата водна риза стават черни(котела е симе на кутия). Предварително благодаря.
bobi65 - специалист
Micho@85 написа:
Здр така и така сте почнали да питам и аз защо долу при горелката цвета на котела е светло сив а след като преминат газовете през първата водна риза стават черни(котела е симе на кутия). Предварително благодаря.
защото пламъка не трябва да докосва студени повърхнини, там се изгасват и недогарят излитащи частици гориво. Идеята за кутия ако не е ошамотена е напълно безсмислена
Micho@85 - специалист
кутията е облечена от всякъде с тухли дори там където беше пепелника преди сам сложил тухли единствено над пламъка е водна риза.
LazarGanev - "Велик майстор"
bobi65 написа:
Micho@85 написа:
Здр така и така сте почнали да питам и аз защо долу при горелката цвета на котела е светло сив а след като преминат газовете през първата водна риза стават черни(котела е симе на кутия). Предварително благодаря.
защото пламъка не трябва да докосва студени повърхнини, там се изгасват и недогарят излитащи частици гориво. Идеята за кутия ако не е ошамотена е напълно безсмислена
А бе Боби, откъде ги заучаваш тези велики фрази? Кутията не само не е безсмислена, ами понякога е единствена възможност да се присади горелка на даден котел. Откъде накъде ламарината (изолирана отвън) ще е студена, а тухлата гореща? Ошамотяването е желателно при горелки с хоризонтален пламък, но няма общо с подобряване на горенето, а за предпазване на ламарините от прегаряне. А иначе ламарината по-добре отразява топлината и дори е за предпочитане една неръждавейка върху тухлите :wink:
Micho@85 - специалист
ето за какво става въпрос

Прикачен файл

20161130_080920[1].png

Прикачен файл

20161130_080824[1].png

Прикачен файл

20161130_080752[1].png
filmatoplo - майстор
И при мен е така, самите пелети горят с леко черно, има леко подобрение с повече въздух но вдига температура на газовете. с други пелети се мени цвета.
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
И при мен е така, самите пелети горят с леко черно, има леко подобрение с повече въздух но вдига температура на газовете. с други пелети се мени цвета.
От прочетеното в темата се вижда че по голямата температура на газовете значи по добро горене. Не вярвам от 1-2 процента на вентилатора да се увеличава толкова дебита на въздуха. :?
filmatoplo - майстор
Отделял съм цели дни за регулиране ,въздуха спрямо пелетите на една и съща степен меня от 38 до 60% ,като сега гори на 42 ,то почистването при работа е на 60% няма как да работи така с луд пламък и 150-160 гр на газовете, с 42% въздух температура газове кротва на около 135 гр.Толкова си могат скъпите Швайгхофер.
bobi65 - специалист
А бе Боби, откъде ги заучаваш тези велики фрази? Кутията не само не е безсмислена, ами понякога е единствена възможност да се присади горелка на даден котел. Откъде накъде ламарината (изолирана отвън) ще е студена, а тухлата гореща? Ошамотяването е желателно при горелки с хоризонтален пламък, но няма общо с подобряване на горенето, а за предпазване на ламарините от прегаряне. А иначе ламарината по-добре отразява топлината и дори е за предпочитане една неръждавейка върху тухлите :wink:[/quote]

LazarGanev Ти ме разсмя .. изненадам съм от слабото ти прозрение...
Това че понякога е единствена възможност не отричам и когато е хоризонтален пламъка ошамотяването е по лесно ( изпълнява условията за ефективна камера ) и служи първо да повиши температурата на камерата за да се получи ефективен химичен процес на смесване на кислорода и въглерода за пълно изгаряне и развиване на енергийните възможности на горивото , на второ място излитащите искрици които са малки недогорели въгленчета да се ударят в нагрята до червено плоча и да доизгорят за да нямаш загуби от недогоряло гориво а като резултат се получава и предпазване на ламарините..
В болшинството от случай те се свалят в кутии горелки тип Грейко .. Пламъка бие нагоре в дъното на водната риза... те е с температура на връщащата вода.. сещаш ли се какво се получава..
прекъсваш горенето гасиш жарциците , нарушаваш ефективността на химичната реакция и почваш да създаваш сажди ( недогоряло гориво ) . КПД пада ..
Затова когато се прави кутия е добре да е на котел който няма водна риза от долу.. а отгоре да се посрещне пламъка с шамотна плоча.. .(Снимките от предишният пост на колегата Micho@85 са точно това което не трябва да е ако е с горелка която бие на горе, двете плочи над водната риза трябва да измисли как и да са отдолу.. те да посрещат пламъка..Нека го направи и после да се похвали. Ако има височина естествено)
Всичкото друго е просто спасяване на положението.. ( с старият котел да минем на пелети и хората после се чудят защо им е висок разхода )
Ако предварително се обмисля всичко и се осигури и височина за да се сложи и горна плоча под топлообменника всичко е ОК.. но хората не са наясно с нещата.
Последна промяна от bobi65 на ср ное 30, 2016 10:38 am, променено общо 1 път.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: