Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
Позволи след токоз много рекострукции и наблюдения да си познавам по добре и котела и горелката..зная и колко е дълъг пламъка и как е структориран..
bobi, да нямаш кристална сфера :shock: От къде знаеш как ти е структОриран пламъка, или една жена ти казва :?
Може ли снимчица :-D
На всяка твоя 1 снимка на пламъка, ще сложа 10 мои.
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
Следват още 22 см. докато пламъкът стигне до топлообменника...
bobi, това ли са ти 22-та сантиметра :?
Прикачен файл:
boby22.png
Бягай за нови опорни точки :yawinkle:
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
след което влизаш в един похлупак които не е топлообменник..

bobi, огънят от горелката ти влиза в един похлупак, който не е топлообменник :mrgreen:

Велик си bobi :prayer: :prayer: :prayer:
bobi65 - специалист
bobi, това ли са ти 22-та сантиметра :?
Прикачен файл:
Прикаченият файл boby22.png вече не е достъпен

Прикачен файл

001.jpg
001.jpg (37.23 KиБ) Видяна 1709 пъти
bobi65 - специалист
6osi6, 6osi6... неприятности....
след като пуснах сутринта предишният пост слизам до котела и гледам дисплея за горивната камера показва "ННННН" повредена сонда... гледа и газовете се повишили към 110 .. Гася отварям и гледам плочата от вермиколит която посреща пламъка полуразрушена.. част от пламъка заминава директно напред.. сондата изгоряла. Ужас на вън -4 трябва да почван да възстановявам... ( за 9 дни откакто сложих гривната и се повиши с 100 градуса измерваната температура.. от 820 на 920-930 .. оставете и коефициента които съм се опитал да изчисля).
:? :? :? мисля , мисля и едиственото ми решение е да намаля мощноста.. на 20 кв.. тогава пламъка ми е достатъчно къс ( врачката ми каза :yawinkle: :yawinkle: :yawinkle: ) и се надявам да не се разруши следващата плоча и сонда..Така и така усещам че 30 кв. са ми малко в повече вече когато се оползотворява 94 процента от произведената енергия.
Беше натъртил че вермикулита е до 1200 градуса.. така му дават работна температура .. и 1320 на топене... сега открих този документ в мрежата за някакъв български.. моят е немски..но вероятно е с подобни характеристики. Ако имаш данни за немският ще се радвам да ги пуснеш.
А иначе да те светна за пламъка.. Отварям си вратичката на котела и я извъртам на 180 градуса .. пламъка се насочва напред в пространството.. паля и гледам .. меря.. предценявам слагам една ламарина отпред и виждам на каква мощност на колко см пламъка стига до нея, това съм го правил преди 2 години в празно помещениеи и съм си записвал.. Сега не е подходящо за снимки..( тогава навремето не съм правил ) защото има 5 тона пелети и са близичко до котела. Ето така изглежда това е моят модел горелка
https://www.youtube.com/watch?v=WjAKBU78tm4

Прикачен файл

vermikolit.png
vermikolit.png (45.73 KиБ) Видяна 1687 пъти

Прикачен файл

002.jpg
002.jpg (38.01 KиБ) Видяна 1687 пъти
Последна промяна от bobi65 на чет дек 01, 2016 9:58 pm, променено общо 1 път.
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi65 написа:
след което влизаш в един похлупак които не е топлообменник..

bobi, огънят от горелката ти влиза в един похлупак, който не е топлообменник :mrgreen:

Велик си bobi :prayer: :prayer: :prayer:
Не се смятам за нищо но благодаря за признанието :yawinkle:

Я се почешай малко по главата и помисли.. Признавам извадил си каквото си могъл от един Виадрус.. Подигнал си си котела.. оправил си камерата да е ефективно горенето.. но под този похлупак горещите газове са от горе и потока е ламинантен. така че ефективността спрямо водната риза на скарата е под съмнение.. Просто толкоз си се сетил и в случая работи по скоро като прахоуловител и обръщач на посоката . И понеже умираш да обсъждаш моята джунгла и да даваш безплатни съвети ще добавя и аз към теб безплатни съвети.
едните си ги знаеш
1. да си изолираш дъното
2. да си добавиш вторичен въздух към камерата.. Ако на знаеш как и се помолиш ще ти кажа и снимки ще отида до Драгалевци да направя..
3. да прежалиш някой лев за ламбда наблюдение
4. и не на последно място но най лесно е да направи потока пот тази похлупак в турбулентен..
така ще запазиш сегашните функции и ще добавиш топлообмен :yawinkle:

И не се връзвай че не си гений.. има да ме догонваш.. Важно е да има резултат като се ръчкаме тук.
- Критерият е да слезеш под 80 градуса на димните при 25 кв. (в зависимост от пелетите.. дали са слънчоглед или бук или борови са различни кг.) за твоята горелка мощност.при поне 2 часа работа и термометър в средата на диаметъра на комина . Защото ако е на 2-3см. Ще показва с до 40 процента по малко. Моята е пъхната до средата. Прееди ми беше плитко и зная разликите.
А не 90 при 7 кв.
- котела да е студен външно на пипане навсякъде по вратички и ламарини. ( зная че си изолирал и вратите )
Действай ако постигнеш резултата получаваш една ламбда на половин цена ..
И да не се изхитриш да кажеш че нямаш време ..Срок нямаш, но да е в близките 3 месеца.. Приемаш ли? Идвам и нося термометър.. пъхам, засичаме разхода и ако имаш резултата ти стискам ръката и си получаваш сондата..
P.S. измерването на СО ще ти е бонус :)

Прикачен файл

03.png
03.png (6.59 KиБ) Видяна 1674 пъти
Последна промяна от bobi65 на чет дек 01, 2016 5:54 pm, променено общо 2 пъти.
andy_forresite - майстор
posochko написа:
nandrolon написа:
Поляците слагат 24кв горелка на 20 кв котел.

Защо горелката да е задължително по- малка от котела?
От много четене това разбрах, дали е правилно незнам, на 12 и 16 киловатови Юнкери не се слагало горелка. То можело и да се сложи, но от фирмата няма да поемат отговорност. Затова питам може или не. Ако е по-добре пелетен котел, да се вземе направо котел, но какъв???
Аз съм решил да продам моя котел. Комплектът е Torch: котел, бункер, шнек, управление закачено за горната лява на бункера (120 кг пелети), горелка с вътрешен шнек. Мощността на горелката е от 3 до 20 киловата. Котелът има 2,2 кв.м. площ на водната риза. Цената за нов е 4800 и 20-25 работни дни доставка, аз съм го ползвал 2 месеца и нещо, 2 години и почти 10 месеца гаранция остава и го давам за 3900 лева. Домът ми губи много топлина и не мога да си позволя разхода на пелети. Обмислям връщане на камина с дърва. 12 години бяхме така, доволни сме от разхода в пари, аз се грижа за отоплението и не ми пречи да слугувам.
ventzi48 - специалист
Имам едно питане?Направих камера под Виадруса есента без да изолирам камерата от вътре. Имам питане как да закрепя вермикулитните плочи- лепене с високотемпературен силикон или механично с планки и болтове?
шоп - майстор
ventzi48 написа:
Имам едно питане?Направих камера под Виадруса есента без да изолирам камерата от вътре. Имам питане как да закрепя вермикулитните плочи- лепене с високотемпературен силикон или механично с планки и болтове?
Не мога де се доверя на 100% на нито един от начините, затова винаги комбинирам. Планики и болтове от неръждаема 316Л стомана + силикон до 1200 градуса.
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
Това означава, че измерваш определена стойност в градуси, която след това се преобразува с коефициент. Каква е изменената температура.?
6osi6 , 6osi6 изчезна и темата замира.. :) Поглеждаш 2 дни но не пишеш.. да не си се разболял нещо от седене до котела и реконструкции с цел да спечелиш наградата, или ти свършиха китайските капки . :)))

Оправих си аз проблема смених плочата и с резервната термо сонда която имах реших да експериментирам ( така и така съм поръчал две нови от Ибея )

реших да жертвам и втората но да видя истината .. за целта я монтирах върху вермикулита който е пред пламъка през отвор от горната хоризонтална плоча с идея за 5-6 минути да видя резултата.. и да изгася котела.. Дано оцелее си казвам.. Оцеля и малкото филмче показва как когато върхът на пламъка я лиже отива над граничната за измервателя стойност 1300 и пода под тази стойност с 150 градуса .. вероятно и горното отклонение над 1300 е 150 градуса поне. Това доказва и останалите ми параметри.
https://youtu.be/Fw9DZGMgXsY

След това я вкарах сондата както си беше старият вариант и пак тест... отчете 935-936 градуса .. твърдо работна температур.

https://youtu.be/hXyO1RB0Dp0


Измислих и още един тънък нюанс за онези участъци белязани с син цвят от твоя милост.. Два вече можеш да задраскаш .. Под двата калпака който са под скарата по пътя на газовете направих по няколко см2 прорези и започна и там обтичане .. така че не са зони в застой.. температурата газовете също реагира с 3 гр. на долу.. в вторият файл се вижда 73.3 . Мисля че вече имам КПД 95 процента.. Така летвата е вдигната Високо... :)

Сега съм сложил горелката на 20 кв.. и чакам да видя дали ще даде фира.. Дано издържи поне две седмици да ми дойдат следващите сонди. Пламъка е по къс . Отчита около 870-880 градуса .комина е 68-71 градуса.

https://youtu.be/3ngN3xGg7eI

Прикачен файл

Ferolli s plo4i-9.jpg
Последна промяна от bobi65 на нед дек 04, 2016 9:29 am, променено общо 5 пъти.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: