Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
andy_forresite
температурата на корпуса на котела няма никакво значение ако котела е в къщата.
Miro4774 - специалист
Да в къщата се намира. Трябва да му измеря температурата на комина но не ми се струва да е толкова горещ мога да си задържа ръката за 1 2 сек.
andy_forresite - майстор
Има значение ако не искаш да отопляваш мазето :) Както и да е.
Не знам за вас, но аз се обърках с този разход. От една страна водата бързо изстива, което предполага малко съдържание на вода в инсталацията. От друга страна температурата на водата при цитираните дози за 2 степен (които на мен нищо не ми говорят) е под 60°. Не разбрах трудно ли ги поддържа и дали може да се увеличат на 65 например.
Не разбрах и при каква външна температура се получава разход от 60 кг/ден. На час идва средно по 2,5 кг непрекъснато горене. Колкото и да е все едни 10 kwh топлинна мощност се произвеждат средно на час за тази къща. За 240 кв.м. дом без изолация и при +5°С може да се каже, че е добре разхода. Да, според мен за тази голяма площ без изолация при 5° отвън топлозагубите като нищо може да се 10 квч. Но ако този разход е при +10 и повече градуси навън, тогава е висок. А това значи проблем някъде.
Miro4774 - специалист
При тем. на вън -5 или при плюс 10 разхода си един и същ. Виншна изолация нямам доколкото разбрах настройките са ми доста усилени p3 8.5/45/43 на P2 5.5/45/42 работи само нa скорост 2 постоянно. Водата в котела е около 62 градуса. Никога не влиза в модулация горелката степените са разделени 8/4/0
Miro4774 - специалист
Входящата вода се връща явно много студена. Дали ако сложа трипътният винтил няма да има ефект?
шоп - майстор
Това мазе ( котелно ) нали е в къщата?
къде отива топлината- в къщата;-)

Поддържай в котелното си да кажем 4 градуса и ще видиш какъв " енергиен вампир" ще е това мазе спрямо околните помещения!
Това е едното.

Второто е че за да имаме пълноценно горене трябва да се стремим да вкарваме максимално подгрят въздух в зоната на горене ( горелката )

Направи опит с горелката когато в котелното е 4 градуса и опит когато в котелното е 30 градуса... Ще видиш разликата.

После ако искаш си давай парите за котел, който може да е поставка за лаптопа ти.

И последно.... мога да сложа горелка 20 кв на котел 1000 кв, но не и обратното. Оптимално в топлотехниката се смята 1м2 топлообменна повръхност за 10 кв топлинна мошност. Повечето не е е проблем, но по-малкото съотношение не е желателно.

И последно се чудя, как в Бг никой производител не е направил калпаковият топлообменик на Кузнецов:-)


Miro4774, трипътният няма да ти свали разхода!!! направи си топлоизолация на къщата.
Иначе както два пъти говорихме по телефона с теб, ще ти купя котела, но с това няма да си решиш проблемите
Успехи
Miro4774 - специалист
В мазето е около 16 градуса.
andy_forresite - майстор
Шоп, ценя мненията ти много високо, но все пак не ме успокоява фактът, че коминът в мазето ми ще грее стените на три стаи с 200-те си градуса, а топлото мазе ще намали топлозагубите от пода на спалнята. Предпочитам температурите на повърхността на котела и комина да са както ги написах.

Миро, осигурил ли си приток на въздух от околната среда в котелното? Забелязал ли си да падат недоизгорели пелети? Пробвал ли си с други пелети, от различно място как ще е разхода? Разменете пелети със съсед с пелетна горелка и вижте дали ще забележите разлика. Друго. Като че ли не съм срещал такива продължителни дози като твоите с грейко 20. А и вятъра ми се вижда малък - само 43%. То няма кислород за хубаво горене сякаш :? Нека запознатите да ти кажат как да промениш настройките.
Еднакъв разход от -5 до +10 градуса казваш. Хм ... много странно. Трудно е за вярване дори за изолирана къща.
За всеки случай нека уточним какво всъщност представляват тези 240 квадрата. Разгънатата застроена площ ли е? Или това е площта, която реално отоплявате? На два или три етажа? Независимо дали е на 2 или 3 етажа, задължително изолирай тавана на горния етаж. Плочата между двата етажа пропуска топлина от първия към втория етаж и не би следвало да е загуба. Важното е топлото да остава в къщата, нали така.
Една от причините за разлики в разхода при дадена площ е неуточняването дали примерно 120-те кв.м. са на едно равнище (едноетажно строителство с по най-много 2 вътрешни стени) или става въпрос за два етажа. В първия случай разходът би трябвало да е по-висок заради по-голямата площ на външните стени.
Miro4774 - специалист
За 12 часа 30 кг днес през деня.
gnt69 - майстор
Нещо генерално сбъркано има, по какъв начин контролираш температурата в стаите и колко градуса е в момента. Какви пелети използваш. Колко грама ти е дозата за Р3. Каква температура са газовете в комина. На колко градуса включва помпата. :partyman:

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: