Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Миро, да го кажа още веднъж така - ако топлозагубите на жилището в даден момент са 15кВт, то горелката трябва да изгори около 5кг пелети да ги компенсира. Толкова пелети може да бъдет изгорени с горелка 20кВт, горелка 30кВт и горелка 50кВт, а ти ще платиш все 5кг пелети на час. Друг е въпросът, че в 20 и 30квт горелка ще има добро горене, но в 50кВт няма да е добро, защото нивото на пелетите в горивната камера е под отворите за въздух. В друг момент обаче топлозагубите ще са 5кВт - тогава какво правиш с големите горелки?
andy_forresite - майстор
Не знам за кое съм прав, но станах прекалено досаден с километричните постове...
Това с голямата горелка няма да стане както си го представяш. Ти искаш да намалиш разходите, а взимането на РБ30 в най-добрия случай ще запази сегашното положение. Няма да се намали разхода. Това не е автомобил с голям двигател, който да караш на ниски обороти на магистралата и да постигнеш икономичност. Горелките и пелетните камини отдават топлооенергия според изгореното количество пелети в скарата. Дали е 30 кв или 10 кв ако работи на 7 киловата, то разходът и ефектът от пламъка (от горенето ако щеш) е еднакъв. Говорим за определен котел и само сменяш горелката.
РБ20 има потенциала да опатка към 5 кила на час. Я сметни 24 часа по 5 кг да видиш за какво става въпрос. Няма да икономисаш нищо...
Сложи си трипътен термостатичен вентил да предпазваш топлообменниците от налепи. Дръж ги чисти. Това е единственият начин да се спестява при теб щом не можеш да редуцираш отопляваната площ. Пък ако ти идва много скъпо и те натоварва, спирай отоплението и чак октомври месец подавай газ. Аз съм го спрял от 01 април и само снощи ползвах онази електричка.

п.п. мислил ли си да сложиш "шмиргел" над пламъка да се завихри и разпръсне, демек да стане по-широк и сплескан и чак тогава да се качва нагоре :? 44 кв е голяма алузина, огромна горивна камера ... това е да камариш въглища в несвес ... Мисля че ще има подобрение с такава плоча ако си я виждал къде се слага.
Miro4774 - специалист
Къде по точно се слага тази плоча? Сега съм замислил да увелича настройките така горелката ще достига задедените градуси по бързо и ще влезне в режим на изчакване. Само този варият не съм пробвал. Ако може само по точно да ми кажеш за тази плоча :)
Вичи - специалист
LazarGanev написа:
Като купувам пелетите ми таксуват биг бега по 17лв, а той е поне втора употреба, а после не го вземат обратно, пак ми продават друг.
Писах ти вчера на лични, видя ли?
Miro4774 - специалист
andy_forresite написа:
Не знам за кое съм прав, но станах прекалено досаден с километричните постове...
Това с голямата горелка няма да стане както си го представяш. Ти искаш да намалиш разходите, а взимането на РБ30 в най-добрия случай ще запази сегашното положение. Няма да се намали разхода. Това не е автомобил с голям двигател, който да караш на ниски обороти на магистралата и да постигнеш икономичност. Горелките и пелетните камини отдават топлооенергия според изгореното количество пелети в скарата. Дали е 30 кв или 10 кв ако работи на 7 киловата, то разходът и ефектът от пламъка (от горенето ако щеш) е еднакъв. Говорим за определен котел и само сменяш горелката.
РБ20 има потенциала да опатка към 5 кила на час. Я сметни 24 часа по 5 кг да видиш за какво става въпрос. Няма да икономисаш нищо...
Сложи си трипътен термостатичен вентил да предпазваш топлообменниците от налепи. Дръж ги чисти. Това е единственият начин да се спестява при теб щом не можеш да редуцираш отопляваната площ. Пък ако ти идва много скъпо и те натоварва, спирай отоплението и чак октомври месец подавай газ. Аз съм го спрял от 01 април и само снощи ползвах онази електричка.

п.п. мислил ли си да сложиш "шмиргел" над пламъка да се завихри и разпръсне, демек да стане по-широк и сплескан и чак тогава да се качва нагоре :? 44 кв е голяма алузина, огромна горивна камера ... това е да камариш въглища в несвес ... Мисля че ще има подобрение с такава плоча ако си я виждал къде се слага.
Бихте ли ми обеснили по подробно за тази плоча?
Последна промяна от Miro4774 на вт апр 12, 2016 4:46 pm, променено общо 1 път.
s_s1 - специалист
Miro4774 написа:
Къде по точно се слага тази плоча? Сега съм замислил да увелича настройките така горелката ще достига задедените градуси по бързо и ще влезне в режим на изчакване. Само този варият не съм пробвал. Ако може само по точно да ми кажеш за тази плоча :)
Няма да донесе никаква икономия.
Горелката трябва да се настрои да гори с максимално добро изгаряне като ползва минимално количество въздух. И така трябва да работи максимално дълго време Всяко палене, гасене или съспенд влошават горивния процес.
andy_forresite - майстор
Това представлява дискът: Изображение
На много от полските модели котли го слагат фабрично. Седи над пламъка така че огънят бие в него. Доколкото знам създава турболентност. Отражател ли му казваха ... не си спомням.
Има различни форми и размери. Идея нямам дали ще има полза. Щом казват че няма да има ...
filmatoplo - майстор
Ако има нейде леарна ,мое са врътнат 10 тина за една предиобед . :)
lz2skt - специалист
Колегата с Де Дитриха толкова ли не може нещо да се направи по тунинга му.Някоя идея не може ли да се вземе от тунингите на Виадрус и Симе.Беше и подхвърлена идеята за кутия с допълнителен ход на газовете.Стига човек да има желание има и начин.Термометри има и обикновени -мерят до 500гр с цена 15лв в зависимост от дължината на сондата.При мен изкарах първа зима с РБ-20 +Бош 32 кв с 3800кг слънчогледови като от Коледа до края на януари горих дърва(дойдоха ми наследство).Къща без изолация и нова дограма-180кв м +200л бойлер .Стара гравитачна система изпълнена с 152 чугунени ребра и дебели тръби правена 1981г в последствие монтирана помпа преди 15г.Обмислям да изнасям пепелта от огнището в посредством шнек,но има време до др.зима
filmatoplo - майстор
Спестил си тон и 200 ,значи ще ти идат 5 тона .

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: