Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
gnt69 написа:
Miro4774 написа:
Магическо решение не търся форумът се казва направи си сам ;) Просто си търся варианти за по ефикасно отопление ако не стане махам го и взимам котел на пелети.
Ок ама преди седмица 2 те питаха колко пелети влизат на различните степени ти викаш ама много гори. Преди седмица те питаха с каква температура са изгорелите газове, ти викаш ама много гори. Никой не може да даде магическо решение за нещо което не е виждал, отговори на въпросите и някой може и да помогне иначе няма как.

И наздраве за всички именници. :partyman:
+1 към мнението

Няма как с една ламарина да очакваме чудеса:-)

1 Трябва да се измерят темп. на димните газове. Малко несериозно ми звучи над месец да не се купи един термометер за 10-20 лв и да няма тези данни.
2 Ако няма стабилна топлоизолация на сградатане можем да очакваме чудеса, а висок разход на гориво
3 Дедитриха е един от най-добрите и скъпи чугунени котли. Лесно се поддава на тунинговане чрез ошамотяване, турболатори и допълнителни ходове. Единственият му минус е, че ако се повдига на кутия, тя е с малко по-сложна форма.
Miro4774 - специалист
Gnt аз не съм майстор в нас нямам термометри за да измеря тем. газове не мога да определя и не знам как се замерват количеството пелети. Искам просто да разбера как по ефикасно да усвоявам топлината за да не отива в комина как се прегражда котела за да е по ефективен. Съдя разхода си спрямо други хора с котли, който са преградени и моят ми идва по голям. Затова ако може някой да ми каже как по точно да го преградя с тухли или ламарина ако добия някаква представа ще го направя и моят.
Miro4774 - специалист
Svezar написа:
gnt69 написа:
Явно не става за пелети / поне аз не съм прочел някой доволен собственик да го експлоатира на пелети и да е доволен/.
Ето ме бе,аз съм от доволните :wink:
Ако сте с такъв Котел може ли да качите някаква схема :)
Miro4774 - специалист
ico_3 написа:
Miro4774 написа:
Магическо решение не търся форумът се казва направи си сам ;) Просто си търся варианти за по ефикасно отопление ако не стане махам го и взимам котел на пелети.
Миро имам един комшия който е с DeDietrich и е много доволен като ми остане време ще отида да видя как го е преградил.Каза че има 3 хода мисля че с тухли е преграден.
Ок ще чакам да кажете как е преграден :) :)
lz2skt - специалист
Турболатори имаш ли? Явно не....Слагай.Тази ламарина в котела на какво лежи ?На гнездата където ляга подвижната скара ли ?
Miro4774 - специалист
Лежи на заварени крачета в четирите ъгала, като от към горелката са по-къси, а в другия край са по-високи, за да може пламъка да отиде към задния край на котела. Какво представлява турборегулатора и къде се продава?
lz2skt - специалист
Гледай тук...viewtopic.php?t=48711
lz2skt - специалист
Може да се ползват за турболатор шнекова спирала или заварени винкели или ламарини .Може и един вариант ,който на мен ми хареса.Представлява парче ламарина на която са изрязани успоредно П-образни срязове.Съответно се огъват после едната на ляво ...другата на дясно и т.н.Погледни на тази стр......https://www.forumhouse.ru/threads/145124/page-3
bobi65 - специалист
Miro4774 написа:
Котела съм го преградил по този начин
Миро.... препращам те в друга тема където имам чертеж и снимки от моята система ..
съчетано с ламбда контрол и топлообменник КПД то е на макс... 3,8 тона за този сезон (до днес ) за 400 кв.къща
viewtopic.php?f=10&t=53340&start=60
nikisv - специалист
Да се исфукам и аз 2 тона за 240 квадрата площ ,но то зима имаше ли .

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: