Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Micho@85 - специалист
Чиния монтирана

Прикачен файл

oie_30132448lpxuyMAb.jpg
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi, температурата на факела от 1460 гр. от къде я взе. От другата страна на вермикулита е завет? Какво отнема ефективно топлината от него, че умножи 900 гр. по 1,6?
Прикачен файл:
Mar22.png
Тези части за който говориш че са най горещи и не се използват обтичат топлообменника отгоре заедно с газовете от долу под топлообменика и отдават енергия. Мойте искрици се гасят в плочата в която бие пламъка..тя на 22 см от горелката..както и в насочващата която е непосредствено до горелката.Следват още 22 см. докато пламъкът стигне до топлообменника...но в вторият тракт вече не е пламък по скоро са догарящи газове... пътят все пак е над 40 см. общо. Я ми кажи пътят на пламъка при твоят проект между плочите колко е дълъг... като гледам пуснатата картинка от теб не е повече от 30 см.дори по малко след което влизаш в един похлупак които не е топлообменник..и какво просто забавяш газовете без топлообменник. Нямаш и вториченн въздух...На такава горелка като твоята минала година в Драгалевци в един хотел подадохме вторичен въздух по моя идея как да стане и резултата беше очеваден добавихме и ламбда сонда и всичко заспа.А там се горят по 30 -40 тона на зима и ефекта ще е поне 10 тона.
А иначе..Позволи след токоз много рекострукции и наблюдения да си познавам по добре и котела и горелката..зная и колко е дълъг пламъка и как е структориран. А за коефицента ти казах. ..опитно...Ето обяснението...В квадратно трупче. Вермиколит с размери 2.5x2.5x11 см.правя същият отвор в средата. Пъхам сондата която е ф4x10см и цялото това пъхам в тръба дълга около 20 см..и вътрешено е ф 25 от единият край с пистолет за горещ въздух и меря температурата докато спре да покачва...и като малко кривна пистолета почне да спада....След това същото упражнение но само с сонддата...( изгорих един пистолет от Лидъл :) )но продължих с един на комшията. И така...в няколко температурни диапазона на Лидълският 350 и 500 на комшията на 700 .. Ако се сещеш за друг метод ще съм ти благодарен... До дни ще мотирам директно в горелката пред малкият шнек друга термо сонда ,Тогава ще анализираме отново. Благодаря ти за червената звезда...има смисъл да станеш фен на Кузнецов. Не твърдя че е напълно вярно но и си познавам и инсталацията и зная за колко време миналата година сън загрявал 800 литра в системата и с колко кг.с същите пелети...и виждам сега поне 15 процента. По малко гориво прави същото.
Последна промяна от bobi65 на ср ное 30, 2016 6:55 pm, променено общо 3 пъти.
nandrolon - специалист
Разход за м.Ноември 750 кг чамови пелети с полски котел 20kw за 120 кв.м. къща, без изолация с хубава дограма + 150 литров бойлер.

Постоянна работа с термоглави навсякъде без стаен термостат и 20-22 градуса по стаите.

Като гледам котела какъв ресурс има спокойно можеше да си взема 10kw.

Съвет към колегите които тепърва си смятат котлите:

Не се презапасявайте , дори и да не достига понякога не е толкова страшно. Както и мен посъветваха...
Последна промяна от nandrolon на ср ное 30, 2016 5:24 pm, променено общо 1 път.
bobi65 - специалист
Micho@85 написа:
Чиния монтирана
Евала..докладвай какво се получава
шоп - майстор
Micho@85 написа:
Чиния монтирана
Много си експедитивен:-)
От снимката ли е, но ми се вижда, че чинията е наклонена. Едва ли е фатално :?
filmatoplo - майстор
В този студ как е разхода, вдигна ли се, при мен сняг няма ама по Софето.
Здравейте,
знам,че мястото на въпросите ми не е точно за тук,но тази тема е най-активна в момента. Изчетох доста от темите за избор на котел на пелети и май повече се обърках. Та така... от много време замисляме този вид отопление и вече е време за действие, за следващият отоплителен сезон да стане. От 2009г. до 2014г. горяхме донбас в котел на Юнкерс 16кв /ако нещо бъркам с точното изписване на марките се извинявам, жена съм, но на мен се пада честта да проучвам и да съм главен огняр/. Апартамента е тристаен, панелен, с изцяло външна 8см. изолация и добра ПВЦ дограма. Квадратурата е около 80кв. в три от стаите са панелни радиатори, в хола, който е 20кв. са алуминиеви 24бр. глидера, в банятя 4бр. алуминиеви глидера, бойлера си е на ток, след двугодишно ползване на такъв със серпентина, преценихме, че няма смисъл и след неговото пробиване си сложихме обикновен. За отоплителен сезон се изразходваха около 1,5т. донбас. Котелът се намира в стаичка между етажите включен в комина на кухнята,затворена система. Палех го всяка вечер след работа, в почивните дни по-рано, с две думи не се е налагало да гори постоянно, защото си беше достатъчно топло и по този начин, но.....омръзна ми, мразя го, всяка вечер бързам да се прибера, обличам коминочистачните дрехи и се почва - изчисти, зареди, качи въглища, подпалки, дръвцата специално нарязани по-къси, на пет дни стържене на сажди, поне веднъж в месеца сваляне на кюнци и така 3-4-5 месеца. Ако трябва да се излиза след запалване, сърцето ми е все свито, на нова година при близки в далечен квартал навън -20 градуса аз хващам такси по средата на вечерта да проверя всичко ли е наред и после се връщам, абе оплаках се....
Та на въпросите: мислехме да го преправим, с каквото е необходимо и да сложим горелка, но доколкото разбрах няма да стане, защото котела е малък, не че трябва да е по-голям, но се преправят 24кв котли, така ли е? По добре да се сложи пелетен котел, но какъв? В нашия град няма да имаме голям избор за фирма, която да го монтира и трябва да разчитаме на ЕРАТО, но пък тук не ги хвалите, защо? И ако трябва да избираме от тях какво ще могат да ни препоръчат?
Извинявам се за дългите писаници, но така мога :rolleyes:
kalin72 - майстор
За тия 80 м2 само камина или малък котел, 10-13 квт ще ви свършат работа. Като марка-има теми тук, четете и осмисляйте. Има и подобни котлета, сръбски и македонски, те също са добър избор, щом не е в апартамента.
Виж в нет-а Екоспар.мк и Алфа-плам сръбски. Това са качествените сравнително евтини марки.
Благодаря за вниманието,
ще ги погледна, но въпросът не е толкова в цената. Трябва да е котел, с камините сме приключили отдавна, няма възможност за поставяне. Системата все пак е изградена, просто искаме да сменим уреда с нещо, което ще върши работа дори и на по-висока цена.
Svezar - специалист
Колегата имаше предвид пелетна камина която си е вид миникотел която да сложите на мястото на стария ,а не вътре в апартамента :!: Неудобството там е малкия бункер,но както описвате ползването на системата /не гори когато ви няма/ няма да е проблем,все 12ч автономност има :!:

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: