Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Харманлийските слънчогледови пелети особено насипните не са най добрите, в Грейко горят май само в тях но си иска чистене постоянно. Като гледам налепа в камерата имам чувството че пелетите са с влага и при горене изсушавайки се те полепват. Ако горивото е сухо мисля този ефект може да го няма, само за проба - тествана ли е горелката с хубави дървестни пелети. И аз ги гледах горелките в Ютуб, но нямам интерес.
За проба взех и от Първомай.Никой не се оплаква от тях,сухи ,стегнати като дървесни.С едните и другите е едно и също.С чам и бук никакви проблеми.Отхвърлям вариант за влажност на пелетите.Някаде другаде е заровено котето.
margarit.simow - напреднал
martin58 написа:
За проба взех и от Първомай.Никой не се оплаква от тях,сухи ,стегнати като дървесни.С едните и другите е едно и също.С чам и бук никакви проблеми.Отхвърлям вариант за влажност на пелетите.Някаде другаде е заровено котето.
Ползвай си дървени пелети,не си играй с машината. :)
margarit.simow - напреднал
Изгорил съм много слънчогледови не са за всяка машина.Каквото и да правиш пепелта е много ,а за шлака мисля че в някой форум беше изказано мнение за ниска температура на топене.или нещо подобно.Не си спомням с точност
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi, толкова пъти ти повдигам темата за ламбдата, да беше помислил малка търговска отстъпка :prayer: :prayer: :prayer: като за мен.

Колко ще струва един комплект с МАФ дебитомер? Само че, да може да мери и стойности от 15 куб. м.

Това измерване ще е по-подходящо предвид написаното от Ганев за кислородната клетка. Неудобното е, че горивото трябва да се мери с кантарче.

6оси6 , не съм успял още да обхвана диапазона от ламбда 2 до ламбда 3 и ще вземеш да ме осъдиш по ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ - ЗАБЛУЖДАВАЩА, НЕПОЧТЕНА И СРАВНИТЕЛНА РЕКЛАМА.. когато успея ще ти направя промоция.
DimitarD - специалист
Вие двамата що не си направите тема и там да си спорите?

По темата:

Разход от 01.01.2016 до 31.01.2016 - 1470 кг.
Температура на връщащата се вода с 10 градуса по ниска от изходящата.
Отопляема площ два етажа по 100 кв.м плоча
Регулация по ст. термостат и термоглави.
Външна изолация няма /на мазилка/
Таван: 10 см минерална вата
Под: 5см фибран
Дограма: алуминиева
Котел: Солитех 34 kw чугун
Горелка: Грейко RB30
Контрол на котел: Ламбда
Бойлер: 100 литров
Радиатори: алуминиеви
Термоглави: навсякъде
Стаен термостат: да
Трипътен: не
Пелети смес фъстъчени+слънчогледови+чам.
Температура в стаите около 21.5 - 23.5гр /средна за денонощието/
Температура димни газове: 110 /осреднена/
Почистване котел и горелка: на всеки 7 дни
Време на работа: 740 часа /4 часа общо почистване на котел и горелка за 4 седмици/
Допълнителни екстри /регулатор на тяга, добавка в радиаторите/

Среден разход на ден по 1кг/час на етаж.
achmonek - специалист
Разход от 01.01.2016 до 31.01.2016 - 1380 кг.
Температура на връщащата се вода - не знам колко.
Отопляема площ два етажа - 130 кв.м. общо.
Регулация по температура на водата със термоглави.
Външна изолация - да (5 см. стиропор)
Таван: 10 см минерална вата
Под: не (дъски :yawinkle: )
Дограма: ПВЦ обикновена
Котел: Грейко Експерт 20
Горелка: Грейко RB 20
Контрол на котел: от горелката
Бойлер: 2 по 80 литра
Радиатори: 10 броя стражишки и 1 алуминиев в едната баня (общо 26 КВ)
Стаен термостат: нанай
Трипътен: да
Пелети - слънчогледови
Температура в стаите:
от понеделник до петък
05.00 до 07.30 - 24 гр.
7.30 до 15.00 - 21 гр.
15.00 до 23.00 - 24 гр.
23.00 до 05.00 - 21 гр.

събота и неделя
07.00 до 24.00 - 24 гр.
24.00 до 07.00 - 21 гр.

Температура димни газове: за сега нямам с какво да меря
Почистване котел - вече на две седмици
Горелка: на всеки 7 дни
Време на работа: 740 часа /4 часа общо почистване на котел и горелка за 4 седмици/
Допълнителни екстри /регулатор на тяга/
Разход от 01.01.2016 до 31.01.2016 - 1380 кг.
Среден разход на ден за ЯНУАРИ - 44,5 кг.
От началото на отоплителния сезон, за мен - 01.10 до днес - 01.02 (124 дена) - 3600 кг.
Среден разход на ден - 29 кг.
velinsl - специалист
Два коренно различни разхода - единият мечта, другият сбъднат кошмар(не че януари не беше по-хладничко де).
Тия ламбда-контролери и дебитомери и тук ли почнаха да ги слагат?
Извратения.
s_s1 - специалист
velinsl написа:
Два коренно различни разхода - единият мечта, другият сбъднат кошмар(не че януари не беше по-хладничко де).
Тия ламбда-контролери и дебитомери и тук ли почнаха да ги слагат?
Извратения.
Слагат ги от години и вършат добра работа, но за да реализира правилен горивен процес с твърди горива е много по-трудно отколкото с течни и газообразни.
П.П Спам е, но очаквайте теми от рода на: "след махане на катализатора котела работи само в авариен режим /дефрост/" и "задръства ми ДПФ в режим на модулация, а в режим на регенерация на ДПФ-а котела прегрява"...
Radoslaw - специалист
Не само вършат добра ,вършат перфектна работа.Ламбда управлението на горивния процес ,засега няма конкуренция.Като наблюдател от няколко месеца на такъв котел,бих казал ,че това е бъдещото.

PS.И в тази връзка ,нападките ,към колегата БОБИ са някак си типично по Български.Нещо направено наистина в духа на форума
и дай да го разкъсаме.

Прикачен файл

lambda.jpg
lambda.jpg (10.98 KиБ) Видяна 1737 пъти

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: