Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Max Cavalera, добър е разхода, но не споменавате какви температури поддържате в помещенията. Гледам сте заредили последните пелети на 11 април. Може да харесвате да живеете на по-студено. Аз и днес 08.05.2016 си запалих парното. Вкъщи е комфортните за нас 25-26 градуса, а бойлерите са на 65;-))))) Кеф ти вани, кеф ти джакузита.... топла вода от слънце и твутдо гориво без пари.
Шопе, ние сме по-студенолюбиви - държим навсякъде максимум 22 градуса, по спалните помещения е 18-19, на останалите обикновено 21. Бойлера на 70 градуса, и ни е доволно жега. Явно твоите змии са по-топлолюбиви :-)
jabata - специалист
Разхода е повече от добър, но като гледам тази година Май как започна, и как продължава мисля че е прекалено рано да се говори за край на отоплителния сезон. Аз лично през Април съм сипал 3 чувалчета пелети, а Май от началото досега (9 дни) са 2. Така че тази година "пилците" ще ги броиме през Юни, а не през май :? .
amigoto777 - напреднал
Използвам темата да питам,закупих камина "Golden fire" 24 kw -отопляма площ 100 квадратни метра + 80 литра бойлер,Камината ще се монтира в мазе 20 квдратни метра пригодено за живеене.Трябва ли да се сложи радиатор където е тя или не.Приземно е мазето с ПВЦ прозорец 1 малък.къщата е с вътрешна изолация стени/тавани ПВЦ на всякъде:колко разход на пелети (не слънчогледови)да очаквам и дали да монтирам радиатор в мазето.Мерси колеги.
Последна промяна от amigoto777 на пет авг 12, 2016 6:07 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
amigoto777 написа:
,Камината ще се монтира в мазе 200 квдратни метра пригодено за живеене.
200 м2 ? сериозна квадратура!
Никак не ги виждам нещата.
amigoto777 - напреднал
20 квадрата-поправено :)
andy_forresite - майстор
И 18 кв щеше да свърши работа.
Сложи един малък радиатор при камината. Когато ни ти трябва ще го спираш да не загрява излишно помещението. Например един панелен 600/1000 или 500/1200. Теоретично отдават по почти 1000 вата топлинна мощност при 60 гр подаваща линия и 50 връщаща. Камината ще отдава и тя 1000 вата и ще е добре. Съдя по моето мазе, което е със същата площ, как не замръзва през зимата при -27°С въпреки счупеното ъгълче на единичното дървено прозорче и неотопляеми съседни помещения. В алуминиеви глидери еквивалентът е 2000-2000W да са глидерите общо.
За разхода на гориво - няма човек, който да може да ти отговори с точност. Освен ако случайно не познае числото на килограмите. Купи 3-3.5 тона дървени пелети и ако случайно вземат да привършат, ще докупиш някой чувал. За слънчогледови забрави. Камините се задръстват с тях, т.е. не купувай слънчогледови.
filmatoplo - майстор
180 дена зима по средно 20 кг пелети за ден колко прави .
andy_forresite - майстор
Засега съм взел 2930 кг, от които 1220 слънчогледови. За човека с камината уточнявам, че ще съм с котел. Ще взема още 50-60 пакета дървесни и докъдето стигнат. Твоята сметка е 3600 и съм около нея. Слънчогледът го пресявам понеже са ми наринали много пепел. От един чувал 35 кг след пресяване се пълни 12-литрова кофа прахоляк.

Горе съм искал да кажа. 2000-2200 вата глидери. Това са 11 с височина Н600 или 14 Н500.

Нощем ще го гася освен когато е - 10 и надолу. Всичко правя сам, сам си давам акъл, всичко ще е различно - от тръбите, през радиатори... до комина. Остава да заработи :lol:
шоп - майстор
andy_forresite написа:

Нощем ще го гася освен когато е - 10 и надолу.
Смятам, че това е много погрешно и се отразява негативно на разхода. За комфорта да не говорим.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: