Най - вълнуващия въпрос зимно време.
анжело - напреднал
Трифон написа:
Нормално за тия минусови температури. Топлиш 200, а не 130-140 метра на втора.
Ако прибавим съответното гориво за увеличената квадратура, ще получим грубо 6 торби на ден. Сравнимо е с на Калин.
Това е съвсем груба сметка де. На ухо и на цвят.

но Калин поддържа23 градуса
анжело написа:

но Калин поддържа23 градуса
От кога започна отоплението на къщата.
Може топлозагубите да са по големи, наистина. Температура на изхода на котела...настройка на горелката.....
andy_forresite - майстор
Необитаемите стаи искат повече топлина. Няма вътрешните печалби от човешките тела, ел. крушките, телевизора, компютъра, хладилника, готвенето и дори миенето на лъжици и вилици с топла вода от чешмата (не в съдомиялната). Работата е там че може да поддържаш и 16-17 градуса със същия разход или една идея по-висок. Засичал съм разход за две стаи и бойлер (банята и един коридор 15 кв се топлят така или иначе) и в едната стая съм слагал 14 градуса и 17 градуса - абсолютно никаква разлика в разхода.

wankata7108, просто споменах, че в чугунения котел има място за доработки за вдигане КПД с пелетна горелка. Сравних ефекта/разхода с присаждане на горелка след като до вчера сме били на въглища с ефекта/разхода след шамот, ламарини, вата. В първия случай пушекът нерядко е 180 градуса, но след "тунинг" спада дори двойно. Това исках да кажа :) В един събран заводски тесен стоманен котел няма какво толкова да подобриш. Може да се опиташ да го "удушиш" и или се изключва по температура, или гасне или най-лошото - причиняваш си пожар. В крайна сметка чета, че стоманените котли са по-добри за пелети от чугунените. Няма как да проверявам всяко твърдение. Би ми отнело много пари и време. Някои неща трябва да се приемат на доверие. С всичко това не твърдя че чугунените са по-лоши за тази работа. Виждаме някакъв 27-киловатов обвит в тайнственост котел с изпълнен с огорчение притежател. Дори и той не е критерий дали стоманата и вида на стоманата са по-добрия избор. За последен път казвам че разходът на пелети много зависи и от котела. Разбира се по-добре от такива като мен, които живеем в къщи с големи топлозагуби... макар че съборетината ми е клас D. В смисъл има Е и F, където не става по-добре.
wankata7108 - специалист
brunoilara написа:
27квт.котел (няма да казвам производител)след мазилка ,изолация 5и7см.дограма Rehau .2етажа от къща общо около250 кв.м.
външна тем.-9гр. вътре 19гр.разход 120кг.работи 24/7.
Без изолация .само на тухла 32квт.котел. 15години при външна тем.-9гр. вътре 29гр.разход 7 тона въглища.работи 24/7.
Същата мръсотия с разликата че ти е по-скъпо и по-студено.Голям кеф.
Дай малко разяснение за горенаписаното какво срвняваш тук.
wankata7108 - специалист
andy_forresite написа:
Необитаемите стаи искат повече топлина. Няма вътрешните печалби от човешките тела, ел. крушките, телевизора, компютъра, хладилника, готвенето и дори миенето на лъжици и вилици с топла вода от чешмата (не в съдомиялната). Работата е там че може да поддържаш и 16-17 градуса със същия разход или една идея по-висок. Засичал съм разход за две стаи и бойлер (банята и един коридор 15 кв се топлят така или иначе) и в едната стая съм слагал 14 градуса и 17 градуса - абсолютно никаква разлика в разхода.

wankata7108, просто споменах, че в чугунения котел има място за доработки за вдигане КПД с пелетна горелка. Сравних ефекта/разхода с присаждане на горелка след като до вчера сме били на въглища с ефекта/разхода след шамот, ламарини, вата. В първия случай пушекът нерядко е 180 градуса, но след "тунинг" спада дори двойно. Това исках да кажа :) В един събран заводски тесен стоманен котел няма какво толкова да подобриш. Може да се опиташ да го "удушиш" и или се изключва по температура, или гасне или най-лошото - причиняваш си пожар. В крайна сметка чета, че стоманените котли са по-добри за пелети от чугунените. Няма как да проверявам всяко твърдение. Би ми отнело много пари и време. Някои неща трябва да се приемат на доверие. С всичко това не твърдя че чугунените са по-лоши за тази работа. Виждаме някакъв 27-киловатов обвит в тайнственост котел с изпълнен с огорчение притежател. Дори и той не е критерий дали стоманата и вида на стоманата са по-добрия избор. За последен път казвам че разходът на пелети много зависи и от котела. Разбира се по-добре от такива като мен, които живеем в къщи с големи топлозагуби... макар че съборетината ми е клас D. В смисъл има Е и F, където не става по-добре.


Аз също съм с чугунен котел и грейко РБ30 и темп.на изходящи газове на максимална мощност 110 гр. а на 1-ва 86 гр.без шамоти и ламарини .
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi, не можеш да купиш автомобилна сонда от Меркобел. Диаграмата която си дал, не е за автомобилна сонда.
Има начин, по който се смята отопляема кубатура. Взима се Δt с разлика от външна и вътрешна температура - примерно външна 0, вътрешна 21 и 17°C. Умножава се квадратурата на помещенията с различната за тях Δt, събира се и се дели на Δt 21.
В твоя случай, при температури 21 и 17°C , сметката ще е (151 × 17) + (254 × 21) ÷ 21 = 376 м2 :yawinkle:
Ето това е друга бира... не 180.. не 220 а все пак 376 м2 приравнени към 21 гр. което е справедливо. А разхода в последните дни ме е .. на 9 и 10 01.2017 по 66.350 кг.. на 11 и 12 .01.2017 по 51.8 кг. средно от двата дни.( за 376 м2) . Така го казвам защото нямах време да му обръщам внимание .. той си работи автономно .. и през два дни го засичах. А в свободното си време правих ново турбо за пламъка.. Първото за 8 дни изгоря, сега го направих от лентов "Кантал АВ " с съдържание и на волфрам,, дават го от 1250 до 1550 работна температура.. дано да е сполучлив опита ми.. Тази метал нито се заварява нито се реже.. голям зор беше.. с дъга под аргон се борих да се разтопи малко и да се слее с друг детайл.. Надявам се да издържи на кислорода които изгаря всичко
Монтирах и нова новата термо сонда . по нов начин.. защитата в керамична тръбичка от награватели с външни реотани.. . и тях ги дават до 1300 гр. .. Вчера монтирах всичко , в момента ми измерва температура около 1050 гр.. тий като е по- отдалечен от върхът на пламъка спрямо предишната версия на камерата ми.. но пък не е в изолация от вермикулит. ето старото на какво е заприличало , новото и термосондата.

Прикачен файл

3-11.jpg
3-11.jpg (33.28 KиБ) Видяна 1916 пъти
анжело - напреднал
А има ли някой който да прегледа и да настрой пелетерм v30
:cry:
Вичи - специалист
6osi6 написа:
Има начин, по който се смята отопляема кубатура. Взима се Δt с разлика от външна и вътрешна температура - примерно външна 0, вътрешна 21 и 17°C. Умножава се квадратурата на помещенията с различната за тях Δt, събира се и се дели на Δt 21.
В твоя случай, при температури 21 и 17°C , сметката ще е (151 × 17) + (254 × 21) ÷ 21 = 376 м2 :yawinkle:
Това правило съществува, ама ако си мериш колко градуса ти е ракията. Така излиза, че ако днес навън е +10 къщата е 350 кв. м., а утре -10 - 385 кв. Тая къща да не би да се свива и разтяга в зависимост от външната температура?
Все едно ако 50% ядат свинско, и 50% зеле да кажеш, че 100% ядат свинско със зеле.
6osi6 - майстор
Δt е в съотношение с вътрешната температура. Ако на вън е +10, Δt е 10°C. Ако имаш по-добър начин за измерване, напиши го.
Вичи - специалист
Кубатура с ролетка в куб. м., температура с термомеметър в градуси, количество пелети с кантар, енергия в Квч. Разход в кг за Квч, или по-добре в лв. за Квч, защото от пелети до пелети има разлика, а и е сравним с други горива. Меренето на разход в "преобразувана" отопляема площ е несериозно.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: