• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
agro - специалист
В Лесново произвеждат огнеупорен бетон няколко вида, вкл. до 1800 градуса.http://www.rimpex.net/html/upload/files ... IMPEKS.pdf Продават го на торби, консултациите преди няколко години бяха безплатни. Пробвай с такъв, ако ти кажат, че става.
шоп - майстор
В римпекса съм ходил доста пъти по различни поводи, даже имам познати там. С техните смеси може да стане, но изделието трябва да се изпече в пещ с подходящ темп. рецим до около 1400-1500 градуса с последващо темпериране, а това няма как да го направя.

Чакам в момента отговор дали има налични ливни ( литникови ) тръби за металургията в една фирма. Другият лесен вариант е керамични тръбни изолатори от енергетиката...ако пак има налични.
Дейността на фирмата е основно насочена към производство, доставка и монтаж на котли, печки и камини на пелети и твърдо гориво. С доказано добър опит са.http://niko-n2011.com/%D0%BF%D0%B5%D0%B ... %BB%D0%B8/
albert_21bg - специалист
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9585163463
Едно интересно решение за отопление, произведено в САЩ, в котела са горили бали от треви и храсти. Котела топли производствено хале в едно Плевенско село. За повече подробности, при интерес бих разпитал.
шоп - майстор
albert_21bg, аз имам голям интерес. Ако имаш възможност ще се радвам за подробности по системата.
Благодаря предварително.
albert_21bg - специалист
Това е прикачено към котела, като ида на място мога да питам майстора ако знае подробности за работата му. Какво по точно ви интересува?

Прикачен файл

10-08-2016 14;24;32.JPG

Прикачен файл

10-08-2016 14;22;362.JPG

Прикачен файл

10-08-2016 14;22;36.JPG

Прикачен файл

10-08-2016 14;21;064.JPG

Прикачен файл

10-08-2016 14;21;06.JPG
albert_21bg - специалист
Това са сравнения за цената на горивата за 2006 и разхода за отопление.

Прикачен файл

10-08-2016 14;24;32.JPG
шоп - майстор
Интересува ме колко ходов е топлообменника. Какъв тип е ( пластинчат, водотръбен, калпаковиден и т.н.)?
Колко на бр подаваня на въздух има, подгряване на въздуха има ли? На ест. тяга ли е или е с вентилаторно пълнене?
Каква е температурата на димните газове.... ей такива неща ме интерсуват.
albert_21bg - специалист
шоп написа:
Интересува ме колко ходов е топлообменника. Какъв тип е ( пластинчат, водотръбен, калпаковиден и т.н.)?
Колко на бр подаваня на въздух има, подгряване на въздуха има ли? На ест. тяга ли е или е с вентилаторно пълнене?
Каква е температурата на димните газове.... ей такива неща ме интерсуват.
До колкото разбрах има терморегулатор които разпалва котела с турбина, и контролира горенето, котела трябва да е три ходов, като втори и трети ход са с димогарни тръби. В интернет има клип, и на него се вижда втори и трети ход, и как интересно се чисти с телено въже и дрелка.
albert_21bg - специалист
шоп написа:
Интересува ме колко ходов е топлообменника. Какъв тип е ( пластинчат, водотръбен, калпаковиден и т.н.)?
Колко на бр подаваня на въздух има, подгряване на въздуха има ли? На ест. тяга ли е или е с вентилаторно пълнене?
Каква е температурата на димните газове.... ей такива неща ме интерсуват.
До колкото разбрах фирмата е била и представител на котлите за България до 2008г. При интерес би съдействала и сега за доставка. На чертежите се виждат димогарните тръби и турбината за обдухване.

Прикачен файл

kotle.png

Прикачен файл

kotle 1.png

Прикачен файл

kotel 2.png
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65

Тема "Всегоривни котли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: