• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
sande34 написа:
Рециклиране на изгорелите газове,високо КПД възможност за самопочистване и лесно обслужване...
По какъв начин се рециклират димните газове?
Питам, понеже се пише по темата, и от "чертежите са публикувани накъде из форума" "нищо конкретно не разбра" :?
шоп - майстор
Ако не се лъжа колегата имаше вертикален триходов топлообменник

Прикачен файл

14022014765.jpg

Прикачен файл

New Bitmap Image.jpg
New Bitmap Image.jpg (62.5 KиБ) Видяна 1966 пъти
sande34 - специалист
Връщат се в горивната камера
:weedman:
шоп - майстор
Аз съм против рециклирането на част от димните газове. Единствено това би могло да се направи при заварено положение, когато имаме излишък на кислород и непълно горене. Във всички други случаи вкарването на баластни газове повторно в процеса на горене влошава химичната реакция. Така мисля аз, може и да бъркам и ще ми е интересно ако и други хора изкажат мнението си.

sande34, мислил ли си за топлоизолиране на вътрешната тръба? Ще имаш само плюсове.
sande34 - специалист
разбира се че е изолирана и рециклирането не пречи изобщо на горенето
шоп - майстор
sande34 написа:
разбира се че е изолирана и рециклирането не пречи изобщо на горенето
Тогава съм убеден в добрите резултати на системата. Мога ли да те попитам с какво изолира от вътрешната стена горивната тръба?

От пролетта започвам направата на котел тип ракетна печка и още не съм уточнил тръбата. Вариантите засега са три
1 Зидана от огнеупорни тухли
2 Отлята от огнеупорна шамотна смес
3 неръждаема тръба отвътре изолирана С какво обаче?
sande34 - специалист
моя грешка вътрешна треба не е изолирана но има такива тръби керамични ако искаш да правиш изолация отвътре но това е безсмислен акт
шоп - майстор
Ако визираш камениновите тръби за канализация-няма да станат. Ще се разтопят и спукат при 1200 градуса.

Изобщо не е безмислен акт в моя случай, защото няма да съм с горелка, а само с бункер и ми е нужна много висока темп. на доизгаряне.
sande34 - специалист
10-12 мм жароустойчива но при 1200 гр шамотна тръба
шоп - майстор
трябват ми елементи ( тръби ) подобни на снимката

смятам, че дискусията е точно в правилната тема, защото ракетните котли могат да горят всичко: дърва, въглища, пелети, чипс, талаш, трици, гуми, отпадъци и т.н.

Прикачен файл

rrr.JPG
rrr.JPG (104 KиБ) Видяна 1894 пъти
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 65

Тема "Всегоривни котли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: