• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Не знам, кои прави хубави котли, българи ли, поляци ли....
полските гледам добре си се харчат на цени 7-8000лв...
Едва ли един полски производител ще добави 50 злоти разход за отражател към всеки котел ( а те произвеждат хиляди) и няма да го тествал за ефективност с най-прецеизната техника.
gnt69 - майстор
шоп написа:
Не знам, кои прави хубави котли, българи ли, поляци ли....
полските гледам добре си се харчат на цени 7-8000лв...
Едва ли един полски производител ще добави 50 злоти разход за отражател към всеки котел ( а те произвеждат хиляди) и няма да го тествал за ефективност с най-прецеизната техника.
Аз пък мисля че едва ли един български производител няма да добави шмиргел за 20 лв и да го изтъкне като огромно предимство. Ако има файда де. :partyman:
шоп - майстор
Не съм запознат с подробности, но може да става въпрос на патент :)
6osi6 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Изненада ме водната риза под горивната камера.
Водната риза поглъща топлината отразена от керамичните плочи.

Прикачен файл

Klimosz_LE_cross.jpg
Klimosz_LE_cross.jpg (55.25 KиБ) Видяна 2675 пъти
6osi6 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Изненада ме водната риза под горивната камера.
Водната риза поглъща топлината отразена от керамичните плочи.
Според мен,не е това причина,за да има там водна риза.
Някой,тук,във форума,написа,че топлообмена няма място близо до горивната камера и съм напълно съгласен с това.
За да има водна риза там ,само производитела знае причината-за сега.
6osi6 - майстор
Производителят може да сложи шамотни плочи в горивната камера, но тогава се губи топлообменна площ, която ще трябва да се компенсира с по-висок или дълъг котел, който ще е по-скъп и ще изисква повече площ за монтиране.
6osi6 написа:
Производителят може да сложи шамотни плочи в горивната камера, но тогава се губи топлообменна площ, която ще трябва да се компенсира с по-висок или дълъг котел, който ще е по-скъп и ще изисква повече площ за монтиране.
В случая, 8см. височина, на стойност няколко десетки злоти за метал и шамот.
rosso666 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
6osi6 написа:
Производителят може да сложи шамотни плочи в горивната камера, но тогава се губи топлообменна площ, която ще трябва да се компенсира с по-висок или дълъг котел, който ще е по-скъп и ще изисква повече площ за монтиране.
В случая, 8см. височина, на стойност няколко десетки злоти за метал и шамот.
Не мисля че се нарушава топлообмена (или ако е така е нещо минимално)
Когато шамота се загрее почва и той от своя страна да излъчва топлина,така че акл има нарушение ще евъпрос на няколко минути.
Според мен даже ако горивната камера е обградена с шамот има константна температура която не се влияте от затоплянето и охлажфането на водата от там и по добро горене
шоп - майстор
+1 горивната камера облицована с шамот ( футерирана ) е първото и най-важно нещо за доброто изгаряне. Шамота се явява топлоакумулатор. При първоначалното запалване той поема известно време топлина и после я предава на топлообменика. Тази топлина не се губи.

Времето за първоначално загряване на шамота ( влизането в работен режим ) зависи от типа тухли. Лековесни, полу лековесни или плътен ( тежък ) шамот.
s_s1 - специалист
Както тези, които са чели емата знаят котела ми е kostrzewa pellets fuzzy logic 2 15 кв. Имам следния проблем, който не е голям, но мъничко ме дразни. Купих 2 тона пелети направени от талаш от мебелната промишленост. Като започнах да ги горя направих съответните корекции на въздуха и според това горивото ми хареса като калоричност. Но забелязах, че числото кислород е доста непостоянно и в повечето случаи клони към максимума. Кислородния сензор работи. Не е проблема в него. Като реша да правя корекции и застопоря горелката на постоянна мощност и изключа корекцията по кислородния сензор забелязвам че отново кислорода се променя в много широки граници. Това може да означава 2 неща:
1. горивото не е с еднаква калоричност
2. шнека не подава равномерно.
3. нещо друго за което не се сещам.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 65

Тема "Всегоривни котли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: