• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ruseff - специалист
redjoff написа:
epsilon.e написа:
Кой ви е казал господа пециалисти че последните тенденций са Реторните горелки и то от чугун.Мненията ви са плод на подвеждащ размисъл и реклама или некомпетентни научни обосновки.Много точно и абсолятно вярно в един от оговорите е посочено че DEFRO първи в началото са използвали Реторна горелка от чугун което вече е морално остарял модел и доста по евтин от същата по нова изработена от специална жароустоичива стомана,абсолютно безшумна и ефективна.Що се отнася до най новата UNI горелка тя просто е уникална.Изработка от 10мм жароустойчива стомана,самопочистваща и с вертикален пламък а не както някой ,,предполагат" хоризонтален...... .
Колега виждам, че познавате Defro бихте ли ми казали нещо за тази горелка:

Прикачен файл:
Clipboard01.jpg

Трудна работа,колегата се поизгуби в четенето за горелката :-D .Майтап де.Не лоша горелка,иска си кутия,няма запалка,ама пък има добро управление,общо взето за тия пари не е зле.Гори всичко- дребна фракция въглища,за което основно е направена,и пелети всякакви.
ktch_1964 - специалист
Русев, Вие пробвал ли сте да горите сламени пелети?
redjoff - помощник
Трудна работа,колегата се поизгуби в четенето за горелката :-D .Майтап де.Не лоша горелка,иска си кутия,няма запалка,ама пък има добро управление,общо взето за тия пари не е зле.Гори всичко- дребна фракция въглища,за което основно е направена,и пелети всякакви.[/quote]

Кой и къде може да ми направи кутия или бих могъл и сам да си я направя - котела ми е Viadrus U22C пет секционен?
Ruseff - специалист
Лично аз не.Но миналата година монтирах един Пелетерм ,за теста чорбаджията отиде за малко дървесни пелети.Не се загледах какви са,изсипа ги в бункера,и ела да видиш чудо...Запали,направи един голям куп шлака в паничката,задръсти тръбата почти до половината.После стана ясно,че любезния търговец продава сламени пелети на цена 290 лв/т.Та на въпроса-Дефро горелката ще ги гори,но как ще се отрази на котела,не е ясно.
Ruseff - специалист
redjoff написа:
Трудна работа,колегата се поизгуби в четенето за горелката :-D .Майтап де.Не лоша горелка,иска си кутия,няма запалка,ама пък има добро управление,общо взето за тия пари не е зле.Гори всичко- дребна фракция въглища,за което основно е направена,и пелети всякакви.
Кой и къде може да ми направи кутия или бих могъл и сам да си я направя - котела ми е Viadrus U22C пет секционен?[/quote]

Кажи откъде си,да те насочим.
redjoff - помощник
Ruseff написа:
redjoff написа:
Трудна работа,колегата се поизгуби в четенето за горелката :-D .Майтап де.Не лоша горелка,иска си кутия,няма запалка,ама пък има добро управление,общо взето за тия пари не е зле.Гори всичко- дребна фракция въглища,за което основно е направена,и пелети всякакви.
Кой и къде може да ми направи кутия или бих могъл и сам да си я направя - котела ми е Viadrus U22C пет секционен?

Кажи откъде си,да те насочим.[/quote]

Елин Пелин близо е до София
s_s1 - специалист
Колега, стига с тези реклами на дефро. Темата е от преди 3 години и тогава дефро не предлагаше автоматично запалване, не си купих такъв котел и поради това, че тези, които го предлагаха в България не знаеха какво точно продават и как работи котела.
Надявам се, че нещата са се развили в положителна насока.
И сега, ако дефро поне малко са дръпнали напред можеш да ни запознаеш с най-новите тенденции при котлите на биомаса: контрола на изгарянето и рециркулацията на изгорелите газове, регулирането на отоплените по външна температура, а също и за начините на програмиране и дистанционно управление за осигуряване на комфорт при отоплението, икономия на горива и намаляване на вредните газове в атмосферата.
Radoslaw - специалист
Самозапалването на Defro е меко казано несериозно.тоест замозапава първоначално и след това ,както е и при всички останали универсални горелки,само поддържа горенето.Или не можеш да зададеш например запали горелката в 6 сутринта загаси я в 10 и я запали пак в 5 следобяд.Което е и истинската същност на замозапалването, да можеш да го контролираш във всеки един момент.
Затова трябва ,много да се внимава при покупката на котел и да се пита.
estqwerty - специалист
някой може ли да даде акъл за дефро агро уни - двете помпи са ми ги вързали на едно място заедно на релето "помпа 1"
трипътен винтил няма.
майстори...
1 помпа върти към радиаторите , а втората е нещо като малък кръг върти вода само в котела преди помпата за радиаторите...
де що четох - няма такова вързване. датчици и електроника няма. няма термостати на радиаторите.
сега искам да вържа термостат в едната стая.

къде мога да вържа втората помпа на малкия кръг да върти постоянно. а първата да се управлява с термостат?
може ли да работи така системата само с 1 помпа?
s_s1 - специалист
Трябва да може да работи само с 1 помпа. Ако нямаш три или четирипътен вентил, как тогава има малък кръг?
Задължително, ама много задължително сложете три или четирипътен вентил, аз така без вентил преди доста години унищожих стария си пиролизен котел.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 65

Тема "Всегоривни котли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: