Най - вълнуващия въпрос зимно време.
reevil - специалист
Интересува ме каква беше схемата за височината на комин, когато е отдалечен повечко от билото?
Можеше да е по-нисък от билото с някакъв процент, ака колко беше точно?
Мисля че тук съм гледал някаква английска схема, ама се убих да я търся тази тема и не мога да я намеря :(

Благодаря
ArturDent - Почти Безобиден
Направи го малко по-висок от билото и няма да имаш грижи.
В последствие можеш да намаляваш тягата му с клапите на камината/печката/котела, но да е увеличаваш - трудно.
montoya - майстор
Ако разликата в нивата между стряхата и билото е 3-4-5 метра как се зида комин толкова висок на края на покрива!?
montoya - майстор
Със скеле ще да е, колко трябва да е размера и с какъв матриЯл за да не го духне вятъра!?
fbr - майстор
Със скеле ще го строим, а с какво ще го чистим. Идва ми наум да заложа стъпала от желязо още по време на строителството, по примера на промишлените комини, но най-малкото би трябвало да се направи от бетонни тела и армиране с желязо.
bibiqn - специалист
Аз също се вълнувам по този въпрос.И на мен ми предстои изграждане на комин в края на покрива на околу 2-3 метра от улука.Ако търся да е над билото ,трябва да стърчи от циглите поне 4-5 метра.Ако някой има наистина тая схема нека я приложи. :) Къщата е на 2 етажа и малко трудно ще се сложи скеле на стената тъй като има пристройка от долу.
Transporterr - специалист
jekasus написа:
Със скеле :-D

глупости разбира се.
има си причина комина да се наддава над билото и тя е, че трябва да се изведе над зоната в която се получава подналягане при вятър. ;)
което не е необходимо когато комина е близо или до стрехата.
VLADO66 - майстор
Комина може да се удължи с тръба,която да се демонтира при чистене.
8180 - майстор
Устанавливая трубу на крыше, нужно иметь в виду, что она должна быть выше конька. В этом случае ее не занесет снегом и не возникнет проблем с тягой. Вообще, трубу следует располагать так, чтобы она была выведена выше границы зоны ветрового подпора и не менее чем на 0,5 м выше конька крыши (если она отстоит от него на 1,5 м по горизонтали), либо в уровень с коньком (если труба отстоит от него на расстояние до 3 м), либо не ниже прямой, проведенной от конька под углом 10° к горизонту, при расположении трубы на расстоянии более 3 м от конька. Во всех случаях высота трубы над прилегающей частью крыши не должна быть меньше 0,5 м.

Тема "Схема за височина на комина, когато е в края на ската" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: