• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dobrev - специалист
От около месец и се надявам да работи по дълго.
bulhomes2 - майстор
Надявай се, ама си направи една застраховка на жилището, че ако изгори - да ти го платят. Моите всичките така ги сменях, докато карах с поморийски. Това пък може и да се окаже по-здраво, но застраховката никога не е излишна. 120 лв на година са по 20 лв на месец, но от десетина години винаги си правя и в къщи и на вилата - винаги се връщат, повечето пъти с повече.
gnt69 - майстор
bulhomes2 написа:
Надявай се, ама си направи една застраховка на жилището, че ако изгори - да ти го платят. Моите всичките така ги сменях, докато карах с поморийски. Това пък може и да се окаже по-здраво, но застраховката никога не е излишна. 120 лв на година са по 20 лв на месец, но от десетина години винаги си правя и в къщи и на вилата - винаги се връщат, повечето пъти с повече.
Здравей, би ли споделил кой термостат препоръчваш. Аз имам интиел за слънчевите колектори вече 10- тина години но от 2-3 години примигва и се рестартира постоянно при включване на помпата, ама работи и аз не го сменям.
bulhomes2 - майстор
http://www.vikis01.com/PDFs/OPISAN_D1_S ... _TRADE.pdf
Тоя. 2 имам от него и вече поне 4 години си бачкат. Малко зор се намира в сайта, ама се намира. 70 лв май беше.
dobrev - специалист
bulhomes2 написа:
120 лв на година са по 20 лв на месец.
Не знам как си ги смятал :^o , но по твоите сметки или годината е 6 месеца или застраховката е 240 лв. за година!!! Разгледах препоръчания контролер, но логиката му не е подходяща за управление на горелка по температура на буфера.
bulhomes2 - майстор
Да - по 10 лв е на месец. Не го смятах изобщо. Както и да е. Кой ти е препоръчвал контролер?
gnt69 - майстор
Да се похваля. Включих буфера в отоплението. Лошото е че ме нямаше в къщи няколко дена и монтирали едни термостати контактни с врътки + - 5-10 градуса. Много ме е яд. Гледах на Интиел сайта им е съборен и не можах да си избера. Трябва ми диференциален термостат с голям хистерзис. Свързването е просто с проста логика. Котела топли буфера, а буфера топли къщата. Има тръпътен и мога ръчно да го врътна да топли директно къщата. Помпата на буфера се управлява от стаен термостат. Всичко е много хубаво но тез термостати + - 5 градуса ме нервят. До сега всичко беше като часовник на колкото градуса трябваше включваше и изключваше. Отделно ме нерви и логиката на горелката. Ако е активиран стаен термостат и отопление + бгв при активиране на стайния изключва помпата на отопланието и горелката продължава да вдига температура до достигане на зададената. Ако е само отопление при активиране на стайния горелката минава в суспенд и след 2 минути почва гасене. Така че ми трябва и външно управление на бойлера. В момента помпата е закачена на горелката. Забравих да спомена котела е Грейко с горелка РВ 20. :partyman:

Прикачен файл

20161112_235614.jpg

Прикачен файл

20161112_235632.jpg

Прикачен файл

20161110_223203.jpg

Прикачен файл

20161110_223141.jpg

Прикачен файл

20161110_223127.jpg
gnt69 - майстор
Никой не препоръча диференциален термостат. Ще почерпя. :partyman: :partyman: :partyman:
bulhomes2 - майстор
Е, на предната страница показах един. Гледа ли го?
gnt69 - майстор
Гледах го четох но не можах да разбера дали ще ми свърши работа.
На мен ми трябва като стане в буфера 75 да изгаси горелката. Като стане 45-50 да я запали.
Искам да виждам температурата в буфера. Искам и да имам контрол през пролетта и есента да мога аз да задавам хистерзиса кога да пали и гаси.Ако може да командва и помпата на бойлера ще е супер. :partyman:
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: