• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gmgoro - напреднал
Благодаря kalin72 за включването!
Каква е цената на посочения продукт?
За сега най-ефтино го откривам тук http://shop.amigobg.com/product/812/boy ... liran.html около 2К, без серпентина е почти 200 лв надолу. То и аз си правя някакви сметки че поотделно (ако някак ги събера при мен) + джуджавките ще доближи тази цена..


В описанието на сайта на susnsystem пише, че този без серпентина (както в описанието на този със серпентина) могат да бъдат свързани с "с до три външни и един вътрешен електрически източник на топлина." Което е моят случай. Но звънях на консултант (дистрибутор) и ми каза че си е добре серпентина за всеки източник...демек в моя случай 3 серпентини!?!

Признавам си почти лаик съм по темата и може би без основание се чудя, но определено не ми е ясно. Трябва ли ми да е със серпентина/ини или не? (котел, камина с водна риза, соларен колектор).
LazarGanev - "Велик майстор"
Достатъчно е само една серпентина - за солара
gmgoro - напреднал
Благодаря LazarGanev! И аз бях останал с такова впечатление, предполагам при солара някаква течност трябва да циркулира, че да не замръзва..разбира се причните може да са и други..

Прочетох част от изписаното тук за отопление и определено мненията ти, (както и на някои други ветерани) ми звучат супер логично и заслужаващи доверие - та двойно благодаря!
Какво е мненеито ти за такова комби решение (някъде май беше писал че 2,3 и т.н. в 1 нещата няма как да не се дънят което е факт в най-общият случай, та като изключим това)?
bigdragon - майстор
Развитие на едно буферче от миналата година
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 87#p547787
Ето го резултата с частична изолация:
Прикачен файл:
1.jpg
Тук е калфата с вече запален котел:
Прикачен файл:
2.jpg
Температурата към радиаторите е закована на 60 градуса.
Кабелите и ПИД регулатора са още временни и навън...
Прикачен файл:
3.jpg
И сега задачка-закачка.
Някой знае ли какво е това?
Прикачен файл:
4.jpg
шоп - майстор
Това да не е галваничен протектор?

Браво, много добре е станало. Единствено се опасявам, че фибрана може да се разруши от топлината. Руснаците слагат 1-2 слоя вата, после ал.фолио и тогава фибран или стиропор. Според техните експерименти температура около и над 60 градуса деструктурират фибрана за няколко години.
bigdragon - майстор
шоп написа:
Това да не е галваничен протектор?
..................
:supz: Имаме познал точните килограми.... :2thumbs:
Същият е монтиран и вътре в буфера. Само той е от черна ламарина.
шоп написа:
.........Според техните експерименти температура около и над 60 градуса деструктурират фибрана за няколко години.
Може и да са прави.
Поживём — увидим...
Температурна устойчивост 75 градуса.
Тука цифрата е 95 градуса.
При пробата температурата в горната част на буфера достигна 80 градуса.
Ако е необходимо ще сменим топлоизолацията.
bulhomes2 - майстор
Я, я... Я ни светни за тоя галваничен протектор!
bigdragon - майстор
bulhomes2 написа:
Я, я... Я ни светни за тоя галваничен протектор!
http://engineer.ovo.bg/news/zashhita_ot ... Cmc9_l_uSo
Антикорозионни технологии
Технологиите за защита от корозия се разделят в три основни направления – структурни, активни и пасивни. Структурните се изразяват в подбор на устойчиви на корозия конструкционни материали. Пасивните методи представляват използване на специализирани бои и лакове, а активните действат с преднамерено създадена електродна двойка, така че единият метал да защитава другия. Като цяло защитата на металите от корозия се базира на следните методи: повишаване на химичното съпротивление на конструкционните материали, изолация на повърхностите на метала от агресивни среди, понижаване на агресивността на контактната среда и забавяне на корозията с електрохимична защита. Изолиране на повърхностите и увеличаване на тяхното съпротивление на корозия може да стане със специализирани бои и лакове, които разглеждаме по-долу, в материалите за защита от корозия. Сега ще се спрем на електрохимичната защита и понижаване на агресивността на средата.

Електрохимичната защита се основава на това, че при промяна на окислително-редукционния потенциал на метала чрез пропускане на ток може да се промени скоростта на корозията му. Този вид защита е изключително ефективна и се осъществява чрез катодна и анодна поляризация. При катодната защита, защитаваният метал приема електрони и се превръща в катод. Така той не корозира. Катодната поляризация може да се осъществи или чрез свързване на металната конструкция с отрицателния полюс на външен източник на постоянен ток, или чрез осъществяване на контакт с по-активен метал – протекторна защита. В първия случай се използва отпадъчен материал, който се свързва с анода и впоследствие поема корозионния процес върху себе си. Във втория случай към метала се включва протектор с по-нисък редоксипотенциал. Така се формира галваничен елемент, при който протекторът се разрушава. Обикновено за анодни протектори се използват цинк, алуминий, магнезий и техни сплави. При другия вид електрохимичната защита – анодната поляризация, на повърхността на метала се образува оксидно покритие, което има пасивираща функция. В случая потенциалът на метала се измества в положителна посока и корозията му се забавя.
Колкото по-голяма е буцата протектор, толкова по-дълго време корозията ще си хапва от нея, преди да започне да яде от основният метал...
На този принцип работи защитата на поцинкованите тръби на водопровода. Дебелото цинково покритие означава по-дълъг живот на тръбата.
http://hho-hydrogensystems.com/50-%D0%9 ... 1%8F-.html

Друг пример:
Изображение
Последна промяна от bigdragon на вт сеп 30, 2014 7:12 am, променено общо 2 пъти.
шоп - майстор
Свидетел съм как на една 15 тонна стоманена яхта за една година два по 100 килогра цинкови протектора се стопяват до 0


Като гледам този протектор 3-4 години няма да имаш проблеми ( само предполагам-възможно е и по-бавно да изчезне)

bigdragon, сподели моля как се държи котела. Много ме кефи камерата с огнеупорни тухли.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: