• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
civ.gab - напреднал
Tito написа:
Здравейте колеги,

Спрял съм се на вече предложените в тази тема термостати на Honeywell и Теси, но също така попаднах и на Salus ST620.
Тъй като за първи път ще ползвам подобен продукт не мога да направя особена разлика между тях, освен по външен вид.
Търсените от мен качества са да има възможност за режим ваканция + възможност за настройка на 4 часови зони в 7 дни от седмицата. Или с други думи да мога да настроя 4 часови зони от Понеделник до Петък, 2 или 3 за събота и неделя и да има възможност, когато не съм си вкъщи да го оставя на някаква икономична програма. :)
Ще се монтира на пелетна камина burnit 23kw, което означава, че няма да има възможност за дълга ваканционна програма, но това е положението(колкото изкара, толкова :) ).

Бихте ли ми помогнали с избора между Honeywell CM727RF, Tesy EG 2921 и Salus ST620?

Благодаря предварително!
Колега,ако се спреш на SALUS в eBay цената е много по ниска http://www.ebay.co.uk/itm/SALUS-ST620RF ... 4171e05c75 П.П. И аз се чудя между Tesy и Salus
joro39 - специалист
http://olx.bg/bezzhichen-sedmichen-prog ... -i33990545 ползвам това китайче и съм доволен хваща сигнала през две плочи.
alex_serviz - специалист
joro39 написа:
http://olx.bg/bezzhichen-sedmichen-prog ... -i33990545 ползвам това китайче и съм доволен хваща сигнала през две плочи.
Последно този жичен ли е или безжичен, щото в посоченото описание пише: "...Лесно се подключва и поема управлението на всеки газов, електрически котел и климатични инсталации, които се подключват с помощта на двужилен кабел,..."
А иначе жичните вървят под 50-тина лв.
filmatoplo - майстор
Кабела е сигурно само от приемника до котел горелка -това имат предвид .Салус и Компютерм 1 към 1 .
alex_serviz - специалист
Да, сега се загледах! Изображенията, особено след първото нататък са точно на Qomputerm. Дори и надписа се чете!
джеки - специалист
Да попитам знаещите. Имали значение стаиния термостат дали сте се постави на горелка или пелетен котел.Понеже ме обеждават че когато пелетния котел работи по стаина температура не било добре за котела. Препорачват ми да работи само за определен период от време вкл. -изкл.
LazarGanev - "Велик майстор"
Има значение според това каква е логиката на контролера на котела - в смисъл какво е заложено да стане след сигнал за спиране от стайния термостат. Джеки, твоя Пелетерм с новото или със старото управление е?
джеки - специалист
LazarGanev написа:
Има значение според това каква е логиката на контролера на котела - в смисъл какво е заложено да стане след сигнал за спиране от стайния термостат. Джеки, твоя Пелетерм с новото или със старото управление е?
мисля че е с новото управление.Понеже платих около 300лв. повече и ми казаха че е с шведско управление с модулация . Настроил сам го на 20кв и като стигне 72гр минава сам на 10кв. Като падне на 69-70гр минава пак на 20кв
LazarGanev - "Велик майстор"
Пробвал ли си да го оставиш на 10kW?
джеки - специалист
пробвах, но след известно време температурата на котела пада на около 60-62градуса. Можеби защо вечерно време го спирам. Като човек инсталирал доста пелетерми,даи савет за правилна експлоатация
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Какъв стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: