• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Вземай директно пелетен не си играй с бош. И аз есента бях в едни терзания какво да взема ходих в магазина поръчах бош след два часа се замислих какво правим сега, според моя инсталатор всичко много лесно ставало на Бош. Поръчваш врата с дупка не помня колко пари, после нам каква ламарина нам къде се завирала в котела, после нам какво се правело и се замислих сега аз ще купя едно нещо и почваме ремонти и пригажданици. След 2 часа се обадих и го отказах. Поръчах котел и горелка грейко и за миг не съжалявам. Днеска набутах 4 тия палет със слънчогледови пелети. Топля къща 200 квадрата и 300 бойлер. Във 600 лева ще се побера за сезона. По голям кеф от пелетите няма. Преди половин час жена ми вика малко ми е хладно, натиснах копчето на стайния термостат и топлото вече идва, чак не съм слизал до мазата.Така че вземай котел и горелка Грейко забрави за дървата дървата са скъпи. Старците се топлят с едно прити досега за изгорили 800 лева дърва а топлят 40 квадрата. :partyman:
filmatoplo - майстор
Най съм спокоен когато монтирам комплект котел с горелка от една марка, особено Грейко, ако ще и реклама да е но няма ядове, лесно подвързване и троен избор на посока на монтаж на горелката. За този ценови клас най добрия комплект.
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
Най съм спокоен когато монтирам комплект котел с горелка от една марка, особено Грейко, ако ще и реклама да е но няма ядове, лесно подвързване и троен избор на посока на монтаж на горелката. За този ценови клас най добрия комплект.
Има един косур обаче. Според мен ако му сложа едни турболатори в тръбите и ще излети като ракета. Ама сега сме на тема оранжерия. По към на лято ще му ги закача едно буферче 1000л. А току що си купих за 25 евра една помпичка от ибей Wilo Stratos Eco 30/1-5, остана едно управленийце за буфера и 2 тона слънчогледови пелети за следващия сезон. :partyman:
gnt69 написа:
Вземай директно пелетен не си играй с бош. И аз есента бях в едни терзания какво да взема ходих в магазина поръчах бош след два часа се замислих какво правим сега, според моя инсталатор всичко много лесно ставало на Бош. Поръчваш врата с дупка не помня колко пари, после нам каква ламарина нам къде се завирала в котела, после нам какво се правело и се замислих сега аз ще купя едно нещо и почваме ремонти и пригажданици. След 2 часа се обадих и го отказах. Поръчах котел и горелка грейко и за миг не съжалявам. Днеска набутах 4 тия палет със слънчогледови пелети. Топля къща 200 квадрата и 300 бойлер. Във 600 лева ще се побера за сезона. По голям кеф от пелетите няма. Преди половин час жена ми вика малко ми е хладно, натиснах копчето на стайния термостат и топлото вече идва, чак не съм слизал до мазата.Така че вземай котел и горелка Грейко забрави за дървата дървата са скъпи. Старците се топлят с едно прити досега за изгорили 800 лева дърва а топлят 40 квадрата. :partyman:
Е това мнение е съвсем на място и най якото е ,че е от ползвател,с конкретни впечатления и препоръки.
Не е съвсем коректно да се питат инсталатори ,по този начин тук, за слаби страни на определена марка.Преди година , някъде, звъннах на един от тях, попитах го за някакъв котел и приех мнението за чиста монета,без да питам- ама щооо,кажи сега,обоснови са.......
LazarGanev - "Велик майстор"
Колеги, не бъркайте темите :wink:
filmatoplo - майстор
:wink: Аз я обърках виноват,другарю старшина. :)
n.ganev - майстор
Сега - тъй като имаше конкретен въпрос към мен относно писанията ми. Включвам се малко късно в парчето но - преди три години си взех БОШ SFU24 и не е работил никога на дърва и въглища а втори сезон е в комбинация с Грейко RB 20 преди това с Фероли. Преди година и половина излезе Експерта и нямаше как да влизам в ново приключение - е сега за спорта може и да го направя но не за да видя как се държи тази комбинация като цяло защото съм монтирал и чисто пелетен и комбиниран а само за да направя поредният експеримент как се държат РАЗЛИЧНИ комбинации от различни продукти на една и съща инсталация. Повечето колеги знаят за какво става въпрос.
n.ganev написа:
Повечето колеги знаят за какво става въпрос.
За спорта......процент-два по добро КПД,което не е много сигурно,но и аз бих го направил.
Лазар,не бъркаме темите. Най малко Филмето,дето пое вината.
По назад има и добри отзиви за Бисолида. Явно си зависи и кой как е съчетал джаджите в инсталацийката си.
Днес дойде колега да види котела ми на пелети. Искал да си пелетира готина чугунка.Обясних,че може да стане совалка , но след като............ХАХА!!! След 15 мин. каза,че не му се занимава и си тръгна много объркан.
Препоръчах да чете този форум.
filmatoplo - майстор
Подвързването на моя Бисолид не може да бъде под съмнение, свързах го с четирипътен вентил с задвижка, има помпа на малкия кръг, както и помпа на големия кръг, контролер, има и бойлер 300 литра, топли етаж от къща 120 кв м,пвц дограма, 10 санта стиропор изолация, радиатори и водно подово, има стаен термостат. Всичко хубаво ама котела не усвоява топлината от изгарянето на пелетите, седя и го наблюдавам - минава половин час на малък кръг не може да вдигне 55 градуса, отваря вентила към инсталацията и температурата като падне леко, след това още полувин час пак да набере, а пелетите горят ли горят и димоотвода пари ли пари. Ебаси и котела, айде сега ми кажете защо, тествам го нарочно без да включва към къщата да бабере температура и пак не ще. Отделно горелката правеше каквото си иска, при подаден сигнал от стайния термостат да бъде загасена, горелката гасеше и когато си поиска после пали сама без да е подаден сигнал. Наложи се да я карам до завода, прегледаха я, смениха туй онуй, връщам я и пак същото, накрая смених управление. с ново тоест с друго марка Натурела, така горелката заработи часовник, но тъпия котел си остана без да усвоява топлината, язък за парите. Тествахме го и на дърва, същата трагедия.
Да не е нещо комина много як или клапа отворена?
Моя дава доста голяма разлика с отворена и затворена.
Петходов ,с тухличките и затворена клапа-130гр.
Триходов,без тухли ,отворена клапа -240гр.
Утре тествам само с клапата при равни други условия.
Комина ми е малко анти,та на дърва си искаше засилка по внимателно ,докато затопли,после без проблем.
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 65

Тема "пелетен котел Bisolid SAVER C" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: