• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
И аз го разбрах отдавна :wink:
Danny.Kostadinov - помощник
Здравейте, колеги, котлето ми (бисолид с едноименната горелка) нещо се прецака. След слагането на стаен термостат работи няколко дни, като едната вечер имаше смущения в електрическата мрежа, но си работеше след това 1,5 дни, докато на последната сутрин спря и не пожела да запали повече. Свети и пише "СТОП" и не пали. Приемам вашите съвети и решения, ако някой знае какво се е получило. Интересува ме също, можете ли да ми дадете координати с добър сервиз или лице в региона на гр. Добрич.
А за този какво ще кажете:
http://eurotherm.org/%D0%BE%D0%BD%D0%BB ... etail.html

особено мнението на Лазар Ганев, филматопло и много други по-компетентни от мен. Цената 2528лв ми се вижда добра пък дали върши работа не знам.
Благодаря Ви предварително
filmatoplo - майстор
Върши ,но няма да ме послушаш , а именно - взимаш този комплект правиш му метална кутия за пепелник и вдигаш котела на нея ,след това сменяш управлението на горелката с такова от Натурела .Ще имаш котел и горелка които ще се мерят на други с цена по скъпи поне с над 1000-1500 лв .А ще инвестираш около 300 лв ако сам си правиш нещата ,но крайният резултат ще ти спести мн ядове ,Абе ще си свиркаш доволен .
Филме благодаря за съвета, но този пепелник за какво да ползвам, имаш впредвид че прави много пепел а в котела не е предвидено ли?
Съжалявам може да прозвучи глупаво но...
filmatoplo - майстор
:) Приятелски казвам ,колега Интернет ни дава възможност да бъдем информирани ,напиши Даконера Лонг Тайм и виж за какво говоря ,забележи че под котела има кутия с врата за по голям пепелник .Дай Линг за да може и др да го видят .
Разбрах, мерси, ето линка за Дакона Лонг тайм, и е с 1300лв по-скъп...
http://jov-eood.com/%D0%B1%D0%B8%D0%BE% ... ermv-4-lt/
:partyman:
shaxa - напреднал
Здравейте. Котела е Бисолид Comfort 5 с горелка 32 кв.
Min load -2s
Max load-5s
Min burn - 14s
Max burn 14 s
Fan 1 min-30%
Fan 1 max-45%
Нормално ли е така котела да се пълни с пепел. Ако не, къде може да е причината да става така.

Прикачен файл

8050366632343260580_account_id=1.jpg
8050366632343260580_account_id=1.jpg (61.42 KиБ) Видяна 1790 пъти

Прикачен файл

7030196219452660623_account_id=1.jpg
7030196219452660623_account_id=1.jpg (61.2 KиБ) Видяна 1790 пъти
filmatoplo - майстор
Нормално е ,иска периодично почистване .Пелетите правят пепел ,иначе изглежда че работи добре .За колко килограма пелети е тази пепел .
shaxa - напреднал
Котела се чисти на 3 дена. Тази пепел е от около 150 кг пелети. Просто ми се струва че много отива нагоре, вместо да пада надолу в тавата.
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 65

Тема "пелетен котел Bisolid SAVER C" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: