Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Стоян Петришки - специалист
А по време на работа помпите издават ли някакъв звук все едно има въздух в тях или работят тихо? да не би да си мешат дебитите нещо, при мен миналата година имах този проблем
Miro4774 - специалист
gnt69 написа:
Не са проблем клапите ако са монтирани с вярната посока. Щом като работи значи е уцелена посоката. И аз имам клапи навсякъде. На всеки изход от котела имам клапи. Последно сложих на помпата на буфера, на 3 вата се чува жужене от клапата на 4 вата вече е преодоляно. На бойлера имам също имам клапа от същите, помпа грундфос алфа на най ниската степен си има добра циркулация. За какво са медните тръби които излизат от котела. :partyman:
Не знам мисля, че беше нещо против прегряване на котела ако е на въглища.
Miro4774 - специалист
stojan83 написа:
А по време на работа помпите издават ли някакъв звук все едно има въздух в тях или работят тихо? да не би да си мешат дебитите нещо, при мен миналата година имах този проблем
Не работят тихо само термо винтилите по радиаторите шумът когато притварят.
Стоян Петришки - специалист
Не че разбирам много ама не ми харесва това свързване на котела. Какво ще стане ако спре едната помпа според мен пак ще превърта водата във цялята система
kalin72 - майстор
Пипна ли тъбите преди и след помпите?
gnt69 - майстор
Липсва ти скорост на водата. Сега като увеличи помпите би трябвало да се стопли поне. Но ще падне температурата на котела.
Miro4774 - специалист
stojan83 написа:
Не че разбирам много ама не ми харесва това свързване на котела. Какво ще стане ако спре едната помпа според мен пак ще превърта водата във цялята система
Не някой радиатори не работят ако спра едната.
andy_forresite - майстор
На ІІІ степен на горелката и при 11 секунди зареждане, колко кг/час се пада? Интересно ще ми е да сметна какво подаваш като топлинна енергия и какво приблизително получаваш от радиаторите. За целта ми трябва общата мощност на работещите радиатори. Може и височина/брой глидери, а за панелните височина и дължина.
Моментът е подходящ да видим къде ще се стабилизира температурата в котела с отворени глави.

За помпите - ако се чува свистене и други подозрителни шумове, си ги намали пак. При евентуално частично запушване по инсталацията може да изгори помпа.
За налягането - много странно от 2 бара да пада на 0,7 за 2-3 дни и то без да капе :? Все едно като спадне на 0,7 и ти долееш вода, прибутваш някакъв тайнствен въздух, който надува до 2 атмосфери :?
lz2skt - специалист
Хайде да махне възвратните клапани и да видим какво ще стане...работа за половин час и нищо няма да загуби от махането им.После ще видим,но като цяло системата си иска преработка.Така от стотици километри без да сме на място можем само да гадаем къде е проблема.Най -добре е на място да я погледне добър майстор.
lz2skt - специалист
А относно тунинга на Де Дитрих се обърни към Svezar.Мисля,че още предният път натам те насочих.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: