Най - вълнуващия въпрос зимно време.
benimm8808 - специалист
alex_serviz написа:
benimm8808 написа:
Колеги искам малко мнения от вас относно Котел Еxpert 30 + горелка RB30...Питането ми е кой е следващия модел след 30кW...
50 kW
Ще проверя ква цена ще излезе 50 кW,малко множко ще са му при положение,че му трябват 35-36 кW.
LazarGanev - "Велик майстор"
benimm8808 написа:
filmatoplo написа:
benimm8808 написа:
Колеги искам малко мнения от вас относно Котел Еxpert 30 + горелка RB30.Смятаме с един познат 3 етажната му къща и необходимата мощност излиза към 35кW.
Чуденето ми е дали този котел и горелка ще смогнат на тези 35кW ,малко на границата идва?
Питането ми е кой е следващия модел след 30кW.
Поздрави.


Каква площ ще топли ,има ли изградена тръбна и радиаторна инсталация .
Приземен етаж-70м2
1-етаж-85м2
2-етаж-85м2
Нямат ПВЦ дограма и външна изолация, на пролет ще се сменя дограмата и ще се правят таваните с кнауф и вата.
Няма изградена система, сега ще прави.Идва фирма и предложи приземния и 1 етаж да са на попътна система ,а за 2-рия да се пуснат щрангове за колекторна кутия.На мен все ми се струва,че е по добре да са с колектори на всеки етаж,но пък ще се ползват PPR тръби и може пък да е по добрия вариант попътния.Кво мислите?
Аз бих сложил 30-ка и никаква колекторна система, само попътна с ППР фибро
benimm8808 - специалист
LazarGanev написа:
benimm8808 написа:
filmatoplo написа:



Каква площ ще топли ,има ли изградена тръбна и радиаторна инсталация .
Приземен етаж-70м2
1-етаж-85м2
2-етаж-85м2
Нямат ПВЦ дограма и външна изолация, на пролет ще се сменя дограмата и ще се правят таваните с кнауф и вата.
Няма изградена система, сега ще прави.Идва фирма и предложи приземния и 1 етаж да са на попътна система ,а за 2-рия да се пуснат щрангове за колекторна кутия.На мен все ми се струва,че е по добре да са с колектори на всеки етаж,но пък ще се ползват PPR тръби и може пък да е по добрия вариант попътния.Кво мислите?
Аз бих сложил 30-ка и никаква колекторна система, само попътна с ППР фибро
Кое е по добрия вариант-към всеки етаж щранг ф32 от котела и от там разводка към всяка стая с ф20,или един щранг 1 1/4" от 1 до 3 и само разклонения с ф32 за етажите(централна) и от там пак разводка към всяка стая с ф20?
LazarGanev - "Велик майстор"
Отделни щрангове за всеки етаж, ф25 е достатъчно за 85м2
batpetio - напреднал
Добра и снежна вечер,n.ganev трипътен на котела няма,но днес разхода ми е 30-35кг.за24ч.тем.в къщата е15гр и леко се усеща подовото,но вода има под тавичката,дори излиза и от вън за близо 12часа.Вчера вдигнах тем.на котела 65гр.но54-56 гр.държи (но още не живеем там и нямам възможност да следя процеса на работа постояно).Трифонов малко ме успокои да се надявам че като загрее щесе оправят нещата,че доста левове зазидах за да усмеря жената :-D ,иначе момчета на палатка излизам.Днес ми беше тежък ден ,утре снимки и настроики...абе красив си е тоз котел и мърка като котарак(да не му е урки)..
benimm8808 - специалист
LazarGanev написа:
Отделни щрангове за всеки етаж, ф25 е достатъчно за 85м2
За пореден път ми помагаш в избора-благодаря за което,но за да не разводнявам темата ще ти пиша на лични имам още 1-2 въпроса.
Лека вечер колеги и ще пиша като се включим в клуба на Грейко.
stan4o333 - специалист
Как мога да чистя досадната грешка която се появява от време на време Pelet-Jam отдалечено. Без да съм до горелката и да задържам бутона F. През софтуера на натурела неможе за съжаление !!! Другото което ми хрумва е да си купя управление на консуматор през интернет и да гася горелката когато стане. Проблема е че само трябва да се изчисти грешката и после горелката си работи без проблеми. Няма задръстване или засегнали пелети , а е досадно когато стане през деня и сме на работа с жената няма кои да ресетне. Случва се доста рядко но все пак !!!
filmatoplo - майстор
:) Довечера пий една чаша вино и за мен ,пелети джам изписва когато се запрашават диодите на Оптодвойката ,намира се на металната тръбичка където влиза маркуча в горелката ,сваля се капака , издърпват се датчиците с два пръста и се обвърсват . :)
stan4o333 - специалист
За датчиците знам, все пак имам горелката от 2 год. Проблема е в друго. Когато налягането е високо и почва да се гаси явно има много дим в тръбата за пелети и сработва защитата. Мога да сложа датчиците да се гледат отвън , но не искам да се лиша от тази екстра. Въпроса е само как да нулирам грешката отдалечено?
filmatoplo - майстор
Намери малка пвц тръбичка или шлаух и удължи настрани до колкото може диодите от тръбата ,това решава нещата .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: