Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 - специалист
maistora1965 написа:
След колко време.
1час и 30 мин
filmatoplo - майстор
Аз пробвах и работи ,казах го и на още двама ,и те казаха че става ,дано и пелетите да ви стават - понякога и това е важно .Искам да кажа че съм тествал само дървесни пелети .
maistora1965 - специалист
civ.gab написа:
Изпълнил съм всичко което е написал togo,но пак губи пламъка и гасне.
Това имах в предвид като попитах след колко време моя грешка.
togo - специалист
Колега civ.gab ,няма как с моите настройки да се получи при слънчогледови!Там има разлики и във времена, и вентилатор, и дозиране, а аз никога не съм горил( и нямам намерение) слънчогледови и ще трябват експерименти, но не съм сигурен , че изобщо ще се получи.Просто дървесните задържат жар по-дълго време, има по-малко дим (фотото вижда по-лесно пламъка) и т. н.Но все пак трябва да се опита по различни начини.
civ.gab - напреднал
maistora1965 написа:
civ.gab написа:
Изпълнил съм всичко което е написал togo,но пак губи пламъка и гасне.
Това имах в предвид като попитах след колко време моя грешка.


След 15-20 мин.
civ.gab - напреднал
togo написа:
Колега civ.gab ,няма как с моите настройки да се получи при слънчогледови!Там има разлики и във времена, и вентилатор, и дозиране, а аз никога не съм горил( и нямам намерение) слънчогледови и ще трябват експерименти, но не съм сигурен , че изобщо ще се получи.Просто дървесните задържат жар по-дълго време, има по-малко дим (фотото вижда по-лесно пламъка) и т. н.Но все пак трябва да се опита по различни начини.
Благодаря все пак, надявах се някой да е успял със слънчогледа да постигне "вечния". Ще направя още опити и дано да се получи. На слънчогледови пелети ми е много по евтино.
Miro4774 - специалист
Взех термометър.

Прикачен файл

IMG_4476.PNG
Miro4774 - специалист
Тази снимка е с вентилатор п 3 8/45/38 клапата е на първото зъбче отворена.

Прикачен файл

IMG_4477.PNG
Miro4774 - специалист
Това са градусите. Без да затварям клапата комина е 185градиса с вентилатор 43% Със затворена клапа и 43 % въздух 165

Прикачен файл

IMG_4478.PNG
kalin72 - майстор
А вътре как е? В стаите де.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: