Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Стоян Петришки - специалист
Здравеите колеги знам че не е по темата но днес със очите си видях как гръмна един турски котел MAKTEC 116 киловата, беше доста страшничко. Утре предстои заваряване, ако не забрава ще направа снимки
От ото систем варна го закупих те монтираха горелката и настроиките казаха че били фабрични и стандартни на котела нямам трипатен вентил помпата е вързана кам горелката минимална температура е 55 градуса а максимална на 65 градуса дайте някакви савети колеги ще сам ви благодарен
andy_forresite - майстор
4-5 чувалчета в това време е нормално. Не е нормално да имаш 50 киловата горелка за двуетажна къща 2х80 кв.м. Смени и с 20-киловатовата.
Котела и той ли е 50-ка? От Варна има специалист, който ако иска може да види какво става. На 50-киловатовата горелка минималната не беше ли 3 кг/час :? Много мощна горелка бе човек.
Стоян Петришки - специалист
свържи се с Лазар Ганев, човека е от варна, той ще те оправи
И КОТЕЛА Е 50 KW ПО КНИЖКА Е ДАВАТ 2 КГ НА ЧАС А ТКОВА ГОЛЯМ САМ ПРЕДВИДИЛ И ТРЕТИЯ ЕТАЖ БОЛЕР ДА СЛОЖА И ГОЛЯМО БАРБЕКЮ БЛАГОДАРЯ ЗА САВЕТИТЕ МОЖЕЛИ МИ ДАДЕ НЯКОИ КОРДИНАТИ НА ЛАЗАР
andy_forresite - майстор
Двама дългогодишни приятели са напили яко. Легнали на едно легло и ГО направили. На сутринта единият влиза в кухнята и вижда приятеля си да пие кафе. Седнал край масата. Последвало мълчание. След няколко минути попитал:
- Бе я кажи ти помниш ли какво стана снощи?
Другият махнал с ръка и повдигайки чашата с кафето отговорил:
- Маани, маани, пропилян живот.

Координати на Лазар - виж в тази тема за това име и му пиши лично съобщение. Не виждам какво ще може да направи, защото тази горелка я дават 20-50 kw. Тоест минимален 4 кг/час. За 24 часа би изяла 96 кг пелети на най-ниската си степен. Явно при теб понякога и се гаси. За третия етаж - 30 kw горелка. Тук не знам дали само главата е различна (между 30 и 50). А дано, ма надали.
Е ко друго да е?Някой знай ли кък са прай дефлектор на главата на горелката?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт яну 17, 2017 5:46 am, променено общо 1 път.
togo - специалист
По моя въпрос-не , светлина не влиза отникъде, естествено, че ако влиза , ще я отчете веднага.
togo написа:
По моя въпрос-не , светлина не влиза отникъде, естествено, че ако влиза , ще я отчете веднага.
Ми отчело е, открехнал си, надникнал си...
На мен ми се случи преди два дни, ма знам от кво е.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: