Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бе ти ся остави тез женски сметки за 20 бондака. Санким ако нямаше парно нямаше да има плоча, замазка, настилки?
batpetio - напреднал
Андро,
Срещу вярна схема и точни указания какво и как да коригираме с парното, давам информация за геодезическите проблеми:
За изходни точки за трасиране на граници се ползват точки от регулационните и кадастралните планове в ТСУ на съответната община, или от кадастралната карта /ако има такава/ към Агенцията по геодезия, картография и кадастър.
Трасирането се извършва само и единствено от правоспособен геодезист, като се издава протокол за трасиране на граници.
Установяването на навлизане в чужд двор обаче, не се извършва с трасиране, а със заснемане на построената ограда и нанасянето и върху плана или кадастралната карта. Тогава се вижда има ли навлизане в чуждия двор, и ако има какво е като квадратура.
Съседката като има претенции, да си наеме геодезист, да си заплати заснемането и да установи навлязъл ли си в двора и. Ако си навлязъл, единствения начин да си търси съседката правата е в съда. Само там се решават спорове за имотни граници.
Ти преди да започнеш строежа на оградата, обърна ли се към геодезист да трасира границата? Ако я е трасирал геодезист, търси си от него протокол за трасиране.
batpetio - напреднал
LazarGanev написа:
БатПетьовице, сетих се нещо - ти имаш ли си гаранционна карта? Говоря за котела и горелката, не за мъжо. Предполагам, че не, ама питам :cool:
Да, имаме, и за горелката и за котела. Две отделни са.
LazarGanev - "Велик майстор"
Тъй, няма нужда да ми казваш, че там стои друг подпис, а не на твоя "майстор". Има и телефон за връзка със сервиза. Обади се на тоз телефон да дойдат да погледнат поне горелката, че да се стоплите поне с радиаторите и конвектора (пуснете му захранване). Ако не искат да дойдат от сервиза - звънете на Грейко да им свият спатиите. Пък за подовото викайте друг майстор да го преправи, тоя не го търсете.
batpetio - напреднал
LazarGanev написа:
Бе ти ся остави тез женски сметки за 20 бондака. Санким ако нямаше парно нямаше да има плоча, замазка, настилки?
Ами Ганев, можеше и да няма плоча, замазка и гранитогрес. Другата част на къщата е на дюшеме. Затова и там сме с радиатори. Не с подово.
Ама това е друга тема.
Искам да разбера какво е сбъркано в цялата система и да намеря бързо и ефикасно решение. Какво още трябва да се закупи и монтира, какво да се коригира.
Благодаря за съвета със сервиза. Утре ще направим последен опит за комуникация с майстора, и ако не се получи ще звъня на тях.
n.ganev - майстор
+1000 за "Лазар"
И Честит Имен Ден на именниците :yawinkle: ! Да почерпят ДАНО!
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами за подовото не трябва много - още една помпа трябва и малко тръболяк, за да се отделят колекторите. И разбира се малко повече познания, а не да се правят глупави експерименти, като в случая.
bai_bradyra написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Някой беше направил една таблица.......
Цикъла и сега може да си го задава потребителя, но е еднакъв за всички степени. Ще поогледам, как да се получи различен за всяка степен. Каква ти е идеята за съспенда? Нещо като 4-та минимална степен ли?
Точно. Мисля, че на BMG се получава като четвърта степен, а не поддържаща.
шоп - майстор
batpetio написа:
Котела – Грейко експерт 20, горелка – същата. Комплект.
Къщата – в Чирпан.
Жената – тъп инженер геодезист, нищо не разбиращ от парни инсталации.
Майстора настройва горелката по телефона. Запалиха котела в понеделник към 14,00 часа, тръгна си към 17,00 и от тогава не съм му видяла очите.
Мъжа ми се мъчи сам с инструкции по телефона и настройки от интернет.
За двайсетте хиляди, мога подробна разбивка да дам. За инсталацията и пода на помещението с подовото:
1500 – плоча
3500 – изолация над плочата, тръби и тръбна разводка, колектори
4000 – котел и горелка
4000 – радиатори, бойлер, труд
1500 – замазка над подовото
3500 – гранитогрес, лепила, труд
Без дреболиите, за които не съм си правила труда да калкулирам.
Имах желанието да помогна и да дам мнение как лесно и би могло да се отстранят поне 50% от проблемите, но вече се убедих, че поста е неточен, преднамерен или подвеждащ

От кога направата на плоча, гранитогрес,замазка, лепила и труд за лепене на гранитогреса се калкулират към разходите за направа на отоплителна инсталация?!?

Да прибавим и груб строеж и покрив?!?

Един жокер от мен, в момента котела + горелката не могат да покрият топлозагубите. Затова помпата се включва за 2-3 мин и после изключва. Има недостиг на топлинна енергия.
Успехи!
emilkitai - напреднал
Здравейте! Имам грейко от тази есен ,работи добре ,единствения проблем ми е ,че при изключване на напрежението за повече от 5-6м. горелката се гаси и пали отново.Сутринта около 10 м.
и рестарт. Иначе съм я настроил и на суспенд е висока мощ. поддържа я.Какъв може да е проблема?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: