Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Може ли малко анализ по картинка :)

Изображение
stelibg - специалист
До калин72, относно "анализ по картинка".
Според мен си си превърнал горелката от модулираща в "псеводомодулираща" ON/OFF. Никъде не видях да слиза на P1, а директно се гаси.
За мен - това не е правилно. Ето как работи моята - http://stelibg.no-ip.org:8080/cgi-bin/power.py
Предполагам 90% от горелките работят точно така - P1 to P2 to P3 to P1 ...и така до безкрай ...
kalin72 - майстор
Тя никога не пада на p1. Нямам идея дали има проблем в работата й, затова и постнах картинката, да видим какво ще кажат специалистите.
filmatoplo - майстор
По принцип може да работи на която искаш като цифра ,това зависи от 100 неща.
kalin72 - майстор
filmatoplo написа:
По принцип може да работи на която искаш като цифра ,това зависи от 100 неща.
Точно това се опитвам да проумея, дали след като съм доволен, топло е у нас, котела е почти бял, харчи горе-долу нормално за моите услови пелети...значи всичко е наред? Или мъча горелката с тоя режим на работа??
gnt69 - майстор
Нещо не ти пасват настройките с температурата на котела която си задал. Или си задал много висока температура, или високи ДТ които не може да достигне и затова от степен 2 направо гаси.
kalin72 - майстор
Задал съм 77 градуса, делтата е 10-5-0
gnt69 - майстор
kalin72 написа:
Задал съм 77 градуса, делтата е 10-5-0
А иначе до колко загрява котела типично. Според мен ако намалиш температурата на котела ще започне да работи на всичките степени.
kalin72 - майстор
Котела загрява до около 62-67-69 градуса. Ако намаля температурата му, ще влиза по-студена вода по радиаторите. Сега влиза около 58-62 градуса, и е екстра. Опитвам се да я увелича, но имам подозрение за филтъра преди радиаторната помпа, е може би е позадръстен...ще проверя утре.
gnt69 - майстор
Намали с 5 градуса, така ще дадеш възможност на горелката да работи и на 1 степен. Ти сега всичко си отворил и регулираш само по стаен термостат ли че забравих.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: