Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
andro440 написа:
ето ,,,който не вярва ,да идва да му вързвам едната ръка за изходящата вода другата за комина -и да си дойдем да думата ,че това е възможно ,понеже всички твърдят ,че си измислям теория -да ама не ,,,аз мисля с главата си и не съм ,с празна директория
andro440 написа:
отивам да снимам ,за последен път ,искам да ви покажа ,как една пръдлива горелка успява да заври виадруса 50 киловатов -а на комина му дори мога да си изстудявам бира ,след малко и клип ще има :axe:
ето и клипа ,който не вярва да заповяда !!!
https://www.vbox7.com/play:3e6085e9ae
Е точно затова говоря. Не мериш коректно с ръка повърхноста на кюнеца. Аз меря с термометър вътре газовете са 100 а на повърхноста мога да си държа ръката неограничено. На водата която е около 70 не мога да си държа ръката. Но водата я мерим с термометър вътре във водата и пише че е 66. Ако забодеш една сонда вътре в газовете ще покаже друго.
andro440 - майстор
Тук ,понеже много майстори доказани има в този форум за отопление ,питам и искам професионално мнение ,защо е необходимо на котела да слагфам термостат трипътен на 60 градуса ,като водата не пада под 65 за целия сезон -моля знаещите да споделят и знанията си да докажат ,а не с 150 лв всеки кандидат пелетен да понатоварят :cool:
andro440 - майстор
ела да мериш с твоя уред ....ти ,като ме четеш ,на глупав ли ти приличам или не усещам какво ям, и не разделям телешки суджук от свинския врат ?
gnt69 написа:
andro440 написа:
ето ,,,който не вярва ,да идва да му вързвам едната ръка за изходящата вода другата за комина -и да си дойдем да думата ,че това е възможно ,понеже всички твърдят ,че си измислям теория -да ама не ,,,аз мисля с главата си и не съм ,с празна директория
andro440 написа:
отивам да снимам ,за последен път ,искам да ви покажа ,как една пръдлива горелка успява да заври виадруса 50 киловатов -а на комина му дори мога да си изстудявам бира ,след малко и клип ще има :axe:
ето и клипа ,който не вярва да заповяда !!!
https://www.vbox7.com/play:3e6085e9ae
Е точно затова говоря. Не мериш коректно с ръка повърхноста на кюнеца. Аз меря с термометър вътре газовете са 100 а на повърхноста мога да си държа ръката неограничено. На водата която е около 70 не мога да си държа ръката. Но водата я мерим с термометър вътре във водата и пише че е 66. Ако забодеш една сонда вътре в газовете ще покаже друго.
andro440 - майстор
една тенекия или тръба ,колкото са и градусите вътре във нея -тлкова са и на повърхността о
gnt69 написа:
andro440 написа:
ето ,,,който не вярва ,да идва да му вързвам едната ръка за изходящата вода другата за комина -и да си дойдем да думата ,че това е възможно ,понеже всички твърдят ,че си измислям теория -да ама не ,,,аз мисля с главата си и не съм ,с празна директория
andro440 написа:
отивам да снимам ,за последен път ,искам да ви покажа ,как една пръдлива горелка успява да заври виадруса 50 киловатов -а на комина му дори мога да си изстудявам бира ,след малко и клип ще има :axe:
ето и клипа ,който не вярва да заповяда !!!
https://www.vbox7.com/play:3e6085e9ae
Е точно затова говоря. Не мериш коректно с ръка повърхноста на кюнеца. Аз меря с термометър вътре газовете са 100 а на повърхноста мога да си държа ръката неограничено. На водата която е около 70 не мога да си държа ръката. Но водата я мерим с термометър вътре във водата и пише че е 66. Ако забодеш една сонда вътре в газовете ще покаже друго.
gnt69 - майстор
andro440 написа:
ела да мериш с твоя уред ....ти ,като ме четеш ,на глупав ли ти приличам или не усещам какво ям, и не разделям телешки суджук от свинския врат ?
Какво да меря аз нали меря на моя, на твоя да не мислиш е по различно. Освен там отзад да си скрил кондензен апарат. Ако не ти е кондензен котела температурата на димните газове винаги е по висока от температурата на водата.

Ей с такова меря, но не на повърхноста на кюнеца във който не се знае колко сантима сажди има а вътре в газовете.
http://www.water-technic.com/bimetalen- ... 00mm-p392/
andro440 - майстор
и на никой котел ,поне аз не видях ,датчика да е потопен във вода -а в гилза е сложен с голяма въздушна междина ,хайде моля не завиждайте ,,при мен пушека е с 10 градуса надолу ,като постигнете резултати подобни ,ще си пишем отново ...никой тук не зададе въпроса ,защо как и какво може ! Това само в нашия форум се случва ,щях тайната на всички да разкажа ,но реших да си трая ,защото ........като не вярвате ,горете по 10 тона пилетки и и комина си разширете ,да има тяга -да не падат неизгорелите пилети ,където не трябва
andro440 - майстор
ей ..ти ме разсмя , ела мери ти с твоя термометър ,ще черпя даже ако дойдеш с виски и суджук ,нио не крия -виадруса ми е луд
LazarGanev - "Велик майстор"
Андро, моите уважения към железарските ти умения и способността ти сам да си направиш горелка, но ще те помоля да не пълним тази тема със спам. Има си специална тема за температурата на димните газове - нека подобни спорове се преместят там. Както и по въпроса за трипътния вентил на котела има писано много в различни теми. Тази тема е за Грейко и е достатъчно дълга, че да я разводняваме излишно. Благодаря ти предварително за разбирането!
kalin72 - майстор
Аз не мога да си обясня как с намаляне на мощността на p2 горелката ще мине от p3 на p2??? Нали целта е да се достигне до около зададената температура??
stelibg - специалист
kalin72 написа:
Аз не мога да си обясня как с намаляне на мощността на p2 горелката ще мине от p3 на p2??? Нали целта е да се достигне до около зададената температура??
Твоят горелка се държи така, заради стайният термостат. Той гаси котела. Ако намалиш зададената температура, само ще удължиш времето за затопляне на стаите, или въобще няма да се затоплят, за да изключи термостата. За настройките на P1, P2, P3 важи същото. Никога не слизаш до P1, защото работейки на P2 или P3 достигаш зададените градуси в стаята и гасиш котела по термостат.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: