Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Колко пъти да пишем, че всичко е индивидуално. Ще кача три клипа с почти еднакъв пламък но с различни настройки. А престанете да бърникате.
alex_serviz - специалист
За мен "перфектния" пламък е светло-жълт. При слънчогледа по края му докарвам и синкави оттенъци. На дървесни пелети ( изключително скапани, с много прах, пресовани от отпадъците на един дърводелски цех ), бях изкарал почти бял пламък, в него не можеше да се гледа повече от няколко секунди.
civ.gab - напреднал
bai_bradyra написа:
Miro4774 написа:
Здравейте от къде мога да намеря таблица за изчисляване на дозите за горелка Грейко рб20.
Утре ще ти я изпратя.

Ще помоля,ако е възможно да ми я изпратиш и на мене.
bai_bradyra - специалист
civ.gab написа:
bai_bradyra написа:
Miro4774 написа:
Здравейте от къде мога да намеря таблица за изчисляване на дозите за горелка Грейко рб20.
Утре ще ти я изпратя.

Ще помоля,ако е възможно да ми я изпратиш и на мене.
Заповядай:http://tranzit.dir.bg/load.php?id=EbwFW ... LYZ2860378
togo - специалист
Преди време бях писал, че горелката ми забива след прегряване(до 85 гр).Няколко пъти имах търпението да стоя до нея и наблюдавам какво става след спиране поради прегряване.Случва се това, че след като температурата на водата спадне до 50-60 гр, тогава горелката се стартира отново и си продължава работа .Просто един път това спадане на темп. може да стане след 5 мин., друг път ,след половин час.Казвам това, защото никъде в описанието не е споменато.
Evgeniy - майстор
togo написа:
Преди време бях писал, че горелката ми забива след прегряване(до 85 гр).Няколко пъти имах търпението да стоя до нея и наблюдавам какво става след спиране поради прегряване.Случва се това, че след като температурата на водата спадне до 50-60 гр, тогава горелката се стартира отново и си продължава работа .Просто един път това спадане на темп. може да стане след 5 мин., друг път ,след половин час.Казвам това, защото никъде в описанието не е споменато.
В оригиналното Натурелско ръководство пише това:

"след изтичане на времето, за което е разрешено да се поддържа огъня, горелката ще се загаси. Тя ще се запали отново когато температурата на водата в котела падне под зададената температура минус температурната разлика за преминаване от втора към първа степен"

Предполагам същото е и при този случай.
wankata7108 - специалист
grants написа:
bai_bradyra написа:
grants написа:
Бях със заводските настройки на вентилатора.Сега ги намалих с тези новите.Интересното е че не виждам никаква разлика нито в димните газове нито във времето за вдигане на температурата.Единствено се надявам налепа от сльнчогледа да намалее.Някой ако е пробвал с по малко въздух да споделя .
Някой знае ли причината да намалят почти с по 10% вентилатора на различните степени в новото описание? Досега да не би да сме духали топлото в комина :? Ако още някой има наблюдения на поведението на горелката нека сподели. Днес ще мина и аз на новите стойности.. да видим какво ще се получи.
Това остана малко назад в темата ,а никой не каза защо са намалили скоростта на вентилатора.Аз забелязвам единствено че пламъка е по разсеян,така да се каже и като че ли пушека е една идея по черен.Споделете и вие ако сте пробвали с по малко въздух.
Това са лабораторно установени стойности на вентилатора.За всеки комин и котел с различна тяга от лабораторната скоростите на вентилатора се променят според условията на горене и вида на пламъка така че това са си заводски първоначални настройки а от там нататък си е око и ръка на настройчика.
Miro4774 - специалист
От известно време ползвам слънчогледови пелети и ми направи впечетления, че когато горих иглолистни пелети термометъра на комина не показваше повече от 110 градуса. С слънчогледовите пелети показва 125-135 градуса на комина при една и съща температура на котела.
filmatoplo - майстор
Защотооо :) лекичко се е напрашил котела и вади вече по топли газове .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: