Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Stambo_ написа:
gnt69 написа:
В горелката в камерата за горене която е в котела има ли пелети.
Как да проверя дали в самата горелка има пелети?
Ами отваряш вратата и гледаш.
Ако има докато пали пуши ли.
Ако има и ако не пуши е запалката.
Ако няма пелети значи е малкия шнек.
ico_3 - специалист
[quote="Stambo_"]Здравейте,

От вчера немога да запаля горелката ми. Първоначално даваше че се е препълнила след като се опитах да я запаля без да и подавам пелети (откачих меката връзка) и след първоначалното зареждане я монтирах обратно. Сега постоянно опитва да запали и ми дава неуспешно запалване и не знам къде да търся решение. Несъм сигурен дали подава пелети но нищо несъм пипал в това отношение освен тръбата за пелети (меката).

Поздрави,[/quote]

Отпред в човката ако има пелети и не се палят е запалка.Моята сдаде багажа в началото на сезона.Докато ти я сменят може да палиш с газовата горелка.
Stambo_ - помощник
Поразбутах тръбите и се оказа запушена едната. Сега подава пелети. Стори ми се че началното подаване е прекалено голям интервал и го намалих зада избегна запушване и от там грешка свързана с това.

Надявам се да тръгне сега.
gnt69 - майстор
Stambo_ написа:
Поразбутах тръбите и се оказа запушена едната. Сега подава пелети. Стори ми се че началното подаване е прекалено голям интервал и го намалих зада избегна запушване и от там грешка свързана с това.

Надявам се да тръгне сега.
Тя не може да запуши щото малкия шнек който е в горелката ги тика напред и само могат да преливат през горивната камера ако дойдат в повече.
Другия вариант да са по дълги пелетите и затова да запушват.

http://www.greyko.com/1.pdf
alex_serviz - специалист
damyaniq написа:
... и започва "пелет жам"...Прави го при зареждане сутрин...
Писано е назад, но хайде пак: Гледай я докато прави първоначалното зареждане ( F Load ), дали по някое време не спира за малко големия шнек ( на дисплея излиза едно малко х-че, а малкия шнек продължава да работи )?
Ако е така си изправи големия шнек да сключва по-голям ъгъл спрямо пода.
damyaniq - специалист
milenskior написа:
damyaniq написа:
Здравейте! С горелка Грейко РБ 20 съм работи нормално но на моменти я прихваща и започва "пелет жам" чистя опто двойката оправя се и след 2-3 дена пак, почиствам оправя се след 10-15 дена пак същото. Няма шлака просто не мога да си обясня защо ми прави тия номера? Прави го при зареждане сутрин. Дали е нещо софтуерно версията е 1/1, 1/1 Споделете ако имате същия проблем. Благодаря! :?:
С какви пелети си?
Аз гора слънчогледови с изключително много пепел и нямам такива проблеми.
Как точно чистиш опто двойката?
Горя само дървени пелети. Опто двойката ги свалям изтривам ги с парцалче продухвам тръбичките почиствам и голямата тръба за подаване на пелетите. Но си прави каквото иска ,тръгва спира не мога да разбера какво иска :x
milenskior - специалист
damyaniq написа:
milenskior написа:
damyaniq написа:
Здравейте! С горелка Грейко РБ 20 съм работи нормално но на моменти я прихваща и започва "пелет жам" чистя опто двойката оправя се и след 2-3 дена пак, почиствам оправя се след 10-15 дена пак същото. Няма шлака просто не мога да си обясня защо ми прави тия номера? Прави го при зареждане сутрин. Дали е нещо софтуерно версията е 1/1, 1/1 Споделете ако имате същия проблем. Благодаря! :?:
С какви пелети си?
Аз гора слънчогледови с изключително много пепел и нямам такива проблеми.
Как точно чистиш опто двойката?
Горя само дървени пелети. Опто двойката ги свалям изтривам ги с парцалче продухвам тръбичките почиствам и голямата тръба за подаване на пелетите. Но си прави каквото иска ,тръгва спира не мога да разбера какво иска :x
Обърни се към сервиза. Може да има наистина някакъв софтуерен проблем.
LazarGanev - "Велик майстор"
damyaniq написа:
Здравейте! С горелка Грейко РБ 20 съм работи нормално но на моменти я прихваща и започва "пелет жам" чистя опто двойката оправя се и след 2-3 дена пак, почиствам оправя се след 10-15 дена пак същото. Няма шлака просто не мога да си обясня защо ми прави тия номера? Прави го при зареждане сутрин. Дали е нещо софтуерно версията е 1/1, 1/1 Споделете ако имате същия проблем. Благодаря! :?:
Мисля, че може да е хардуерен проблема - 2014г, откогато е този софтуер имаше една серия платки с фабричен проблем, но ако тази горелка е от тази партида защо чак сега се появява проблема?
alex_serviz - специалист
damyaniq - нищо не каза по това, което писах по-горе? При първоначално зареждане спира ли ти понякога големия шнек :?: ( като през това време малкия продължава да си работи )?
damyaniq - специалист
[quote="alex_serviz"]damyaniq - нищо не каза по това, което писах по-горе? При първоначално зареждане спира ли ти понякога големия шнек :?: ( като през това време малкия продължава да си работи )?[
Не не спира! Този проблем го имам от миналата година. Работи си нормално спира чистя тръгва след ден два спира чистя след това тръгва и може да кара и два месеца без проблем и след това се повтаря всичко от начало Просто не мога да разбера защо се получава всичко това При второто чистене опто :? двойката винаги е чиста няма грам прах :?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: