Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Грешно смяташ 6 килограма слънчоглед по 15 стотинки прави 90 стотинки.
andy_forresite - майстор
На теория 2.5 кг отдават около 10 квч. Дали става с това количество на практика, няма как да знам към този момент. Ще опитам и ще ти кажа. Няма да е скоро и няма да забравя. Само ми дай 1.5 месеца :) Това при загрята до 60 вода в котела, не и той на 15. Иначе верно няма да цъфнат налъмите.
Miro4774 - специалист
Ок ще пробвам :) за да ми подържа по висока тем. в системата иска да увелича повече пелети от заводско зададените :)
Miro4774 - специалист
с "късо" подаване и кратки паузи.

Някой да е променял настройките на по кратки палзи и по малко подаване ?
filmatoplo - майстор
Правил съм го ,имах едни пелети които не горяха добре и искаха по често ръчкане за навлиза топъл въздух между тях да ги суши и пали .
valerikoz - помощник
здравейте, вече съм на тема монтаж направих си вратичката и трябва да изрязвам дупките за горелката -рб20 та ше може ли някой от майсторите да тури една картинка с рзмерите на големия фланец
аз знам че отвора за главата е 160 мм ама нещо не зацепвам как се мери и от къде за отворите за болтовете .175мм ама от къде до къде та една картинка ше ми бъде много полезна плиииииз......
kalin72 - майстор
valerikoz написа:
здравейте, вече съм на тема монтаж направих си вратичката и трябва да изрязвам дупките за горелката -рб20 та ше може ли някой от майсторите да тури една картинка с рзмерите на големия фланец
аз знам че отвора за главата е 160 мм ама нещо не зацепвам как се мери и от къде за отворите за болтовете .175мм ама от къде до къде та една картинка ше ми бъде много полезна плиииииз......
И аз го мислех тоя номер с рязането, но прецених, че е по-добре да дам 100 лева за нова изрязана вратичка.
Хубаво, ама дупките на фланеца не съвпадаха с дупките на вратичката :) Та пробивах наново...
Инак наложи фланеца на вратичката като шаблон.
valerikoz - помощник
немам , майстора и той няма ими обяснява по телефона как да разпробивам щото му се ще да дойде да я тури за 10 мин и да ми обяснява да кажем половин час и да си оди , ама аз вчера цел ден правя нова вратичка щото имам некакъв матриал щото не искам да си скапвам оригиналната , да ма майстора не иска да режа централната дупка 160 мм с ъглошлайфа щото щело да е грозно ма тя на мене ми е най лесна щот нема как да сбъркам , но се явява проблем с четирите отвара за фланеца били на 175 мм да ама като чертая се оказва че разликата е 15 мм по 7,5 от двете страни като разпробия с 11 мм остават 2мм до голямата дупка , убаво но като гледам флонеца по снимките от саита ми се види че е по големо разстоянието , и почвам да се съмнявам че правилно сметам и рисувам, а ако ги пробия и се окаже че не е така кво праим.... требва или да правя нова врата или да се чудя как да затискам тия дупки и става още по грозна и те така за тва ми трябва картинка с размерите да знам кво да правя....
kalin72 - майстор
Аз това ти обяснявам, че явно има различни фланци с различните партиди горелки, с различни отвори за болтовете.
valerikoz - помощник
е па то е мазало, у тоя саит има некакви размери, ма те тия където ме интересуват мене ги нема, има фланец ма малкия ,дето го държи един вид за гушата, големия за главата го нема, писах и снощи у фейса нимъ ибават, баси фирмта минте таре ,вече си мисла да се обада на маистора и че ако мисли така нема а са разберем, ми ако се бех навил да режем оригиналната как щеше да го направи ъ , заради една тъпа дупка ше са откажа бааго а требва му дамблизо 2 бона и що да си я монтирам сам .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: