Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Айде изпревариха ме, да не излезе камината на пазара. Ааааа горелката е за един приятел.Брата има Гейко горелка рб20, гори главно слънчоглед, лятото обаче купи 1 тон дървестни, с нетърпение чака слънчатките - според него били по калорични, е правели тройно пепел но цената оправяла нещата.
andy_forresite - майстор
Колеги, каква стойност да запиша за калоричността на слънчогледови гранулки в kkcal? Имам дървесни с обозначение 5 кв или 4300 ккал, но на слънчогледовите не знам каква стойност да въведа. В смисъл по-ниска, същата или по-висока от 4300 да оставя :? Не съм с грейко, но питам тук защото вие горите слънчоглед и имате идея кое гориво каква калоричност има горе-долу.
gnt69 - майстор
andy_forresite написа:
Колеги, каква стойност да запиша за калоричността на слънчогледови гранулки в kkcal? Имам дървесни с обозначение 5 кв или 4300 ккал, но на слънчогледовите не знам каква стойност да въведа. В смисъл по-ниска, същата или по-висока от 4300 да оставя :? Не съм с грейко, но питам тук защото вие горите слънчоглед и имате идея кое гориво каква калоричност има горе-долу.
Еи тука виж.
http://pristacommerce.com/portfolio-item/eko-pellets/
http://www.kerpi.bg/bg/sunflowerkernels ... et-fuel.20
andy_forresite - майстор
Благодаря :thumbs: 18000 Mj се равняват на 4299 kcal, а 17000 Mj на 4060 kcal. Засега ще оставя 4300 и ако нещо не ми изнася, ще намаля калоричността още.
Miro4774 - специалист
Здравейте не иска да запали горелката от какво може да е? Излиза Pellet Jam :?
Miro4774 - специалист
Възможно ли е да се замърсили тези очета на входа на горелката.
n.ganev - майстор
Причините могат да са много.
Miro4774 - специалист
От фотодатчика беше проблема.
filmatoplo - майстор
Какво му беше ,как се диагностицира причината ,не съм имал случай до сега да се въртя около фото датчици . :?
Miro4774 - специалист
Бяха замърсени отвиват се с ключе 8 почистваш и завиваш на ново :)

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: