Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
alex_serviz написа:
alex_serviz написа:
При Дакон 16 kW ( който няма водна риза между бункера за въглища и първия ход, а изградена преграда с огнеупорни тухлички ) - махате ли тази преграда от тухлички? Някой тествал ли е с и без преграда от тулички? Въпроса е аналогичен и към други маломощни котли, които нямат водна риза там, а тухлички.
До сега - "Глас в пустиня"!
Никой ли не е пробвал да махне тази преграда? Според мен по този начин с ризата на бункера би трябвало да се увеличи площта, усвояваща топлината.
Опитай и тествай.
Потребители и производители ошамотяват камерите за по-качествено изгаряне-Вие щв оголвате :?
gnt69 - майстор
Да се похваля. Спретнах си бункерче за пелети с вместимост над 600 литра. На колела с възможност за източване ако се събере много пепел от калпави пелети. Сложих го на колела да мога да го местя че голямо нещо стана.

Прикачен файл

20160909_072409.jpg

Прикачен файл

20160909_072329.jpg

Прикачен файл

20160909_072315.jpg

Прикачен файл

20160908_184137.jpg

Прикачен файл

20160908_184129.jpg
n.ganev - майстор
Наклона е доста малък и ще се наложи да накъсиш шнека и да коригираш подаването на пелети.
gnt69 - майстор
Мисля че е таман мерих го. Голямото ф е 160 а малкото е 110 , така че имам възможност да го сложа по легнал или по изправен от 40 до 60 градуса на око като го гледам. Като го напълня с пелети ще замеря какво количество подава и ще го фиксирам. Само не знам може би ще ми дойде къса тръбата между шнека и горелката. Миналата година при монтажа я отрязах щото така ми идваше. Откъде мога да купя такава.
шоп - майстор
gnt69 написа:
Да се похваля. Спретнах си бункерче за пелети с вместимост над 600 литра. На колела с възможност за източване ако се събере много пепел от калпави пелети. Сложих го на колела да мога да го местя че голямо нещо стана.
600 литра колко кг пелети са :?
че нещо не съм сигурен ПДЧ то и колелцата как ще издържат.
gnt69 - майстор
Трябва да издържат колелата. иначе 1 тон са 1.4 кубика, около 430 кг. Пдч то над колелата и дъното на пирамидата е 24 мм.
borkata99 - специалист
Идеален е бункера, ама голям........и аз миналата година карах с подобен, но метален и се оказва, че по-голям от 300 кила няма нужда.
Според моя опит де. :) Ето го: http://prikachi.com/images.php?images/196/8903196q.jpg , http://prikachi.com/images.php?images/200/8903200o.jpg, http://prikachi.com/images.php?images/202/8903202Y.jpg
Хубаво е че си му сложил колела, мобилен е много удобен особено ако ти се наложи да го изпразваш и чистиш.
Ами ако ти се наложи да вадиш шнека при пълен бункер.......................... :? Или да изпразваш бункера ? Май ще далдисваш :wink:
Но както казах се оказа че ми е голям, направих си по-малък пък този почива сега в бараката. Ако някой проявява интерес нека пита-нека знае :lol:
borkata99 - специалист
Иначе за маркуча Владо ти е дал точния адрес, миналата година от там си поръчах по телефона 1 метър и на другия ден пристигна по ЕКОНТ, много са точни и маркуча е идеален. поръчвай колкото ти трябва 2-3 м. н.п. Парите са смешни, на магазина искат 120 лв. за метър :shock:
filmatoplo - майстор
За гофриран маркуч за горелка фи-60 ли става дума ,от къде, и на мен може да ми трябва.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: