Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gogosto - специалист
doobref написа:
За да не лови конденз , комина трябва да е добре изолиран, а пък настройките на горелката да не позволяват много затопляне на комина. Ниската температура на водата в котела също води до конденз. Горивният процес не бива ада е под 62-63 градуса. Температурата на изходящите газове трябва да са с температура такава,че ръката ти да издържа при допир на изхода на фукса. Поне при мен е така и нямам конденз.
За изоацията знам и комина е изолиран повече от необходимото- на покрива 1.30м с 5см вата и "куфар" ламаринен плътен от горе до керемидите, под плочата 3,50м с 15см каменна вата и "куфар" от гипсокартон, който съм шпакловал за да няма никъде влизане/излизане на въздух. От мазето до втора плоча 3,70м тръба желязна ф250, изолирана цялата с каменна вата 3см с фолио. Когато горелката работи на 3-та степен няма конденз, но щом премине на 2-ра веднага почва да тече вода. Горивният процес е настроен от дистрибутора на 63гр, като котела поддържа 55гр. Сега е топло и пускам програмирано за по 3 и 4 часа, Ако я оставя за повече става много топло. Нямам термостат и термоглави. Може би когато стане по-студено ще мога да оставям горелката да работи по дълго и ще нагрее достатъчно комина за да не тече, но аз не мога да разчитам на гадаене и за това предпочитам да се подсигуря. Само диаметъра, който трябва да е ф150 не знам да не ми е малък и да почне да пуши?
gnt69 - майстор
[quote="achmonek"][/quote]
Ачо много хубава клапата. Къде ги дават и какви пари би ли споделил. :supz:
achmonek - специалист
gnt69 написа:
achmonek написа:
Ачо много хубава клапата. Къде ги дават и какви пари би ли споделил. :supz:

Клапата от тук : http://www.komini.eu/
Помня, че крайната цена беше към 140 лв. някъде. Но в тази цена влизат клапата, едно коляно под 45* от котела до тетката, тетка, гофра 1м. и преход от ф150 към ф 170, който преход не се вижда на снимката. Самата клапа беше мисля към 20 -30 лв. Не помня точно, ще излъжа. Помня само, че като цени, тези господа задоволиха най - добре желанието ми!
gnt69 - майстор
Мерси, писах им ще видим какво ще стане.
ico_3 - специалист
И това е?Бяха свършили пелетите в бункера имаше грешка изтрих я но това остана.

Прикачен файл

IMG_20161025_200750.jpg
Стоян Петришки - специалист
този хикс ми се е показвал когато горния шнек препълва маркуча
borisov3252 - напреднал
ico_3 написа:
И това е?Бяха свършили пелетите в бункера имаше грешка изтрих я но това остана.
Тоз Х, ако при празна вертикална тръба го показва, трябва да изчистиш датчиците.
gogosto написа:
............ Само диаметъра, който трябва да е ф150 не знам да не ми е малък и да почне да пуши?
Този диаметър е малък.
Същият котел подкарах на подобен диаметър и същата височина-проблем с много пушене.
За тази височина производителят казва-ф200.
Вярно ,че горелката вкарва принудително въздух, но си го направих така и пушенето спря.
doobref - специалист
gogosto написа:
doobref написа:
За да не лови конденз , комина трябва да е добре изолиран, а пък настройките на горелката да не позволяват много затопляне на комина. Ниската температура на водата в котела също води до конденз. Горивният процес не бива ада е под 62-63 градуса. Температурата на изходящите газове трябва да са с температура такава,че ръката ти да издържа при допир на изхода на фукса. Поне при мен е така и нямам конденз.
За изоацията знам и комина е изолиран повече от необходимото- на покрива 1.30м с 5см вата и "куфар" ламаринен плътен от горе до керемидите, под плочата 3,50м с 15см каменна вата и "куфар" от гипсокартон, който съм шпакловал за да няма никъде влизане/излизане на въздух. От мазето до втора плоча 3,70м тръба желязна ф250, изолирана цялата с каменна вата 3см с фолио. Когато горелката работи на 3-та степен няма конденз, но щом премине на 2-ра веднага почва да тече вода. Горивният процес е настроен от дистрибутора на 63гр, като котела поддържа 55гр. Сега е топло и пускам програмирано за по 3 и 4 часа, Ако я оставя за повече става много топло. Нямам термостат и термоглави. Може би когато стане по-студено ще мога да оставям горелката да работи по дълго и ще нагрее достатъчно комина за да не тече, но аз не мога да разчитам на гадаене и за това предпочитам да се подсигуря. Само диаметъра, който трябва да е ф150 не знам да не ми е малък и да почне да пуши?[/quo

Пробвай с тези настройки:6/4/0 за интервал на степените, Р3 -5/45/48 ; Р2-3/45/44; Р1-1,5/45/40 , Съспенд -15% , Доти 160 , Температура на водата -68 градуса, Потдържам сега 23 градуса в къщата, а горелката рядко се включва. Имам и стаен термостат. Днес за 4 дни при тези температури денонощно гори и е изразходвала малко под 4 чувалчета дървени пелети.
При мен с метален комин ф160 висок 12 метра, с изолация само нополовина, няма конденз, жарта е на подкова в горивната глава .
gogosto - специалист
doobref написа:
gogosto написа:
doobref написа:
За да не лови конденз , комина трябва да е добре изолиран, а пък настройките на горелката да не позволяват много затопляне на комина. Ниската температура на водата в котела също води до конденз. Горивният процес не бива ада е под 62-63 градуса. Температурата на изходящите газове трябва да са с температура такава,че ръката ти да издържа при допир на изхода на фукса. Поне при мен е така и нямам конденз.
За изоацията знам и комина е изолиран повече от необходимото- на покрива 1.30м с 5см вата и "куфар" ламаринен плътен от горе до керемидите, под плочата 3,50м с 15см каменна вата и "куфар" от гипсокартон, който съм шпакловал за да няма никъде влизане/излизане на въздух. От мазето до втора плоча 3,70м тръба желязна ф250, изолирана цялата с каменна вата 3см с фолио. Когато горелката работи на 3-та степен няма конденз, но щом премине на 2-ра веднага почва да тече вода. Горивният процес е настроен от дистрибутора на 63гр, като котела поддържа 55гр. Сега е топло и пускам програмирано за по 3 и 4 часа, Ако я оставя за повече става много топло. Нямам термостат и термоглави. Може би когато стане по-студено ще мога да оставям горелката да работи по дълго и ще нагрее достатъчно комина за да не тече, но аз не мога да разчитам на гадаене и за това предпочитам да се подсигуря. Само диаметъра, който трябва да е ф150 не знам да не ми е малък и да почне да пуши?[/quo

Пробвай с тези настройки:6/4/0 за интервал на степените, Р3 -5/45/48 ; Р2-3/45/44; Р1-1,5/45/40 , Съспенд -15% , Доти 160 , Температура на водата -68 градуса, Потдържам сега 23 градуса в къщата, а горелката рядко се включва. Имам и стаен термостат. Днес за 4 дни при тези температури денонощно гори и е изразходвала малко под 4 чувалчета дървени пелети.
При мен с метален комин ф160 висок 12 метра, с изолация само нополовина, няма конденз, жарта е на подкова в горивната глава .
Много благодаря за тази информация. Моите настройки са много близки до твоите. Но за секундите които си дал за зареждане 5/3/1,5 е важно колко грама пуска шнека, защото моя на р3 при 5,4 сек пуска 3,44кг на час, а това зависи от наклона на шнека. Иначе разхода ми е по-малко от чувалче на денонощие при работа на горелката общо 7 часа (3 сутрин и 4 вечер). Опитвам с различни промени да увелича топлоотдаването на котела, като пример една ламарина над първата риза като я махнах скоростта на загряване се съкрати драстично. Вечер температурата в стаите е 27 градуса, което е множко, но така децата се премятат по пода навсякъде и не се притеснявам за студени крака.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: