Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
bai_bradyra написа:
,
Аз практикувам друго. За РВ 20 , слагам една паница, маркуча в паницата а паницата на кантара и нагласям горелката да работи на 1 за 6 минути. После умножавам по 10 и получавам количество за час. Ако е необходимо коригирам с + и - секундите. На 2 и 3 степен същото. Според мен се получава прилично точно.Поиграх си с формулата но опитно при 6минути не се получава така . Пробвай по моя начин и сподели.
Последна промяна от gnt69 на вт окт 18, 2016 9:43 pm, променено общо 1 път.
milenskior - специалист
Колеги да попитам нещо.
Горелката ми вече не е в гаранция (това ще и трети сезон), та се чудя дали да не се снабдя с една запалка за всеки случай да не ме изненада когато най-нечаквам?
Та в този ред на мисли колко струва една запалка за RB и пращат ли по куриер с наложен платеж?
gnt69 - майстор
Ако имаш дистрибутор наблизо не ти трябва, те имат в наличност винаги. Пък и винаги можеш /някой беше споделил не съм пробвал/ да запалиш с газова горелка.
Последна промяна от gnt69 на вт окт 18, 2016 9:49 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Запалката, ако не се случи със заводски дефект (има такива случаи, макар и редки) има дълъг живот. Дори и да изгори, горелката можеш да я палиш ръчно и няма да стоиш на студено. Цената е 106лв и не знам дали си струва всеки да държи по една в резерв. Мисля, че продават само на дистрибутори, така че оттам трябва да търсиш
milenskior - специалист
Според сайта на Грейко най-близкия дистрибутор до мен е на около 50 км, но не знам какво има в наличност. Може би трябва да го проверя по телефона. Иначе горелката съм си я сложил и пуснал сам с инструкции по телефона от фирмата и не съм се занимавал с дистрибутори
n.ganev - майстор
Бат'Лазаре, то ръчно и други неща могат да се направят - ама :cool:
n.ganev - майстор
milenskior, Щом е така - купи си щото ще палиш с кремъка.
bai_bradyra - специалист
gnt69 написа:
bai_bradyra написа:
,
Аз практикувам друго. За РВ 20 , слагам една паница, маркуча в паницата а паницата на кантара и нагласям горелката да работи на 1 за 6 минути. После умножавам по 10 и получавам количество за час. Ако е необходимо коригирам с + и - секундите. На 2 и 3 степен същото. Според мен се получава прилично точно.Поиграх си с формулата но опитно при 6минути не се получава така . Пробвай по моя начин и сподели.
Аз замервам количеството, което шнека подава за час, като свържа захранващия кабел с куплунга на шнека и после по формулите. Ако имаш вузможност пробвай по моя метод и да видим какви разлики ще се получат по единия и другия метод за твоята система. Аз мога да пробвам най-рано след седмица.
magvt - специалист
Грейко 30 КВ, слънчогледови, при мен е така, но ми се вижда много и ми се ще да ги бутна, насоки

p3 load 8,5 / 30sec / 50%
p2 5.0 / 45 / 45
p1 3 .0/ 45 / 42

===================================

за пушенето при палене да разбирам че е нормално щом съм първа година, на слънчоглед и преди съм бил на въглища

===================================

може ли паленето и работата на горелката да се обърква от това че термостата е отдалечен от котела или пък са му стари батериите
Стоян Петришки - специалист
Здравеите колеги един бърз въпрос. При закупена горелка рб 30 за 100кв апартамент кои е по добрия вариант, да се настрои на трета мошност да си е 30кв или да се ореже на 20 кв. :?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: