Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
VelinPetrov написа:
Температурата не се ли мери на изхода на фукса на котела ?
Ако пъхнеш там сондата на какъвто и да е измервателен уред се замазва много бързо и показанията ще са неточни. А по принцип там си има сажди.
VelinPetrov - специалист
Моята е точно след котела, сонда 100мм. с pt1000 монтирана хоризонтално, стига си точно до средата на фукса. В момента на максимална мощност изкарва 200-205 градуса което на мен ми се струва много. Горелката е Бисолид 25 кв. ( по-новия контролер) и Котел Бош Солид 2000 27 кВ, само с керамичните блокчета в първи ход е котела, дойде без турболатор. Смятам да правя турболатор понеже само 16 и 32 кв. котли идват фабрично с такъв. Не знам налепите от работата на твърдо гориво до колко го спъват, все още не са изчистени напълно.
n.ganev - майстор
Преди 4,5 години купих моя 24ка - дойде си с турболатора. За три месеца получих и монтирах 5 такива и си пристигат с турболатори. Потърси доставчика защото дори мострата при мен е окомплектована както трябва.
6osi6 - майстор
n.ganev написа:
имаше и колеги дето ни ос'аха и опикаха, че Видите ли "братя Ганеви вземали парите на клиентите и ги лъжели с газанализатора и после си набиват пръчката при комшията да вземат и неговите" ама сега гледам пишат,че с тази маймунка може и да се получават някои неща АджЪба.
Сега Ганев, не знам що си така злопаметен ](*,) пуснал съм го на минимална мощност, може и по-малко. Темп. на димните газове - 70-80°C, външна 12°C, на отопление 45°C, на котела 56°C
Цвят в третия ход - светло сив, без содни, ламбди и анализатори.
Прикачен файл:
DSCF3489.JPG
Прикачен файл:
DSCF3488.JPG
n.ganev - майстор
Да не би да съм излъгал?/ За омазването /
Градусите сега така, но пиша за катраните през активния и Януарски сезон когато започва голямото плакане.
VelinPetrov - специалист
n.ganev написа:
Преди 4,5 години купих моя 24ка - дойде си с турболатора. За три месеца получих и монтирах 5 такива и си пристигат с турболатори. Потърси доставчика защото дори мострата при мен е окомплектована както трябва.
Ще го потърся, но в момента дори в оригиналната инструкция на Бош си пише че само 16 и 32 кв идват фабрично с него, не знам защо така.... Други способи освен турболатор да препоръчате ? Какъв цвят на котела да гоня при настройки ? Използвам само дървесни, иглолистни пелети. В момента е много тъмно сиво, към черно и смятам че е малко въздуха или са много пелетите.Подаването е от 1 до 6 сек. а паузата 14 - 14 сек. вентилатор от 48 до 80 %, шнека е на 45 грасуа, 200 градуса тдг на макс и около 115-120 на минимум.Съвети ?
andy_forresite - майстор
Аз я меря на повърхността на кюнеца на 40-50 см от фукса. На самия фукс е водна риза и не се мери много. Веднага след това при излизане на правата е най-високата температура. Там повече от 130,1 градуса не съм засичал. Това на 20 киловата и +15 въздух. На 6-7 кв е почти 70 градуса на 40 см от фукса. На 10 кв е 77-80. Слагам мощността там, отивам да гледам телевизия, пуша две цигари и по някое време се сещам че температура трябва да меря. Отивам и измервам няколко пъти през една минута. Затова резултатите са с тиренца.
Тази температура няма голямо значение ако котелът смуче въздух от помещението, в което е. На моята печка повече от 110 нямаше, а в режим 65/55 т. на кюнеца (от алуминий) беше над 80 и под 90 ... винаги! Но това не значи висок КПД защото смуче въздух от стаята и това охлажда газовете през коминЯ :)
Проверката дали смуче е допотопна - паля цигара и я прокарвам бавно покрай всички фуги и вратички, капаци ... смуче ли, веднага се вижда. На котела НЕ смуче, на печката - от много места.
n.ganev - майстор
Да ама не. Пак мериш на повърхността на кюнка.
gogosto - специалист
Има ли някакви стандартни термометри, които да се "надянат" или "набучат" на кюнеца за да си ги гледаме постоянно ? И ако има може ли линк за да си го закупиме и да сме наясно какво "тече" по кюнеца. Еи даите снимки на този турболатор за да си го направиме и ние :)
gnt69 - майстор
gogosto написа:
Има ли някакви стандартни термометри, които да се "надянат" или "набучат" на кюнеца за да си ги гледаме постоянно ? И ако има може ли линк за да си го закупиме и да сме наясно какво "тече" по кюнеца. Еи даите снимки на този турболатор за да си го направиме и ние :)
Аз съм сложил такъв със сонда 10 см пробита дупка на кюнеца с отвертка. При чистене на кюнеца си го вадя отръсквам кюнеца и после пак го слагам в дупката.

http://www.water-technic.com/bimetalen- ... 00mm-p392/

Прикачен файл

20160121_092941.jpg

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: