Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vrangelov - специалист
Благодаря!
gogosto - специалист
Благодаря Ви за инфото за термометрите, току що си поръчах един от алиекспрес за 1,6 долара
scivos - напреднал
Здравейте, имам котел greyko exprert 30 и пелетна горелка greyko rb 30. Кажете какви настройки да й вкарам за слънчогледови пелети, защото препоръчителните от книжката не стават, въведените от дистрибутора - също.
LazarGanev - "Велик майстор"
Дистрибутора остави горелката ненастроена, това ли ни казваш? :?
scivos - напреднал
scivos написа:
Здравейте, имам котел greyko exprert 30 и пелетна горелка greyko rb 30. Кажете какви настройки да й вкарам за слънчогледови пелети, защото препоръчителните от книжката не стават, въведените от дистрибутора - също.
Някой със същите котел и горелка да каже какви са неговите настройки, от които е доволен за пълно изгаряне на слънчогледовите пелети и добър разход?

p3 load, cycle, fan speed ?
p2 load, cycle, fan speed ?
p1 load, cycle, fan speed ?


помпата е зададена на 65C
работната темп на котела 60-70C
модулацията на мощностите
p3 10C ?
p2 5C ?
p1 0C ?
при вас?

LazarGanev написа:
Дистрибутора остави горелката ненастроена, това ли ни казваш? :?
Настроена е, но не оптимално.
LazarGanev - "Велик майстор"
Настройките са индивидуални, зависят от много неща, няма гаранция, че моите настройки ще ти паснат, викай сервизния да си я настрои
andy_forresite - майстор
"Ганев", преди малко повече от месец в една тема беше направил прибързано изказване. Ставаше дума за едни проблеми, които започват ... ако се сещаш. Е сега мога да метна твоите камъни в твоята градина, но няма да го направя :) .

Scivos, повечето хора с нови котли и камини срещат някакво неразбиране и проблеми докато опознаят техниката. Нещата по един или друг начин се оправят, отоплението работи добре, минава време и забравиш. Ще забравиш и ти, а когато се върнеш назад, може да се усмихваш :)
Това с горенето е лесно за знаещите и разбиращите. Само ще ти кажа че това не е ютия да й зададеш толкова градуса и толкова пАра и готово, гладиш. Трябва си време. Трябва да се види на място как гори, да се пипне, после пак да се пипне и си готов. Имай търпение. Настройки наготово я станали, я не станали. На място.
scivos - напреднал
Ти си кажи настройките, аз ще преценя дали ще ми паснат.
andy_forresite - майстор
Извинявайте, момчета.
scivos, с друг комплект горелка съм. Препиши твоите настройки тук и ще получиш съвет. Другия вариант е да се върнеш назад и да търсиш. Или в полето за търсене в тази тема напиши н-а-с-тройки без тирета естествено.
Това 0/5/10 не е от голямо значение. Това ти е кога да сменя степените. И на 0/4/8 ги правят, но не е от значение за начина на горене.

edit:
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8&t=44543&sf=msgonly&ch=-1&start=20
Ето ти едни.
scivos - напреднал
andy_forresite написа:
Извинявайте, момчета.
scivos, с друг комплект горелка съм. Препиши твоите настройки тук и ще получиш съвет. Другия вариант е да се върнеш назад и да търсиш. Или в полето за търсене в тази тема напиши н-а-с-тройки без тирета естествено.
Това 0/5/10 не е от голямо значение. Това ти е кога да сменя степените. И на 0/4/8 ги правят, но не е от значение за начина на горене.

edit:
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8&t=44543&sf=msgonly&ch=-1&start=20
Ето ти едни.
Предния ми ком. беше за спамера над теб.
"Търсене" търсих и намерих само 1 коментар и то за иглолистни пелети, което на мене не ми върши работа - търся настройки от хора с горела greyko rb30 и котел expert30, които горят слънчогледови пелети. И затова се регистрирах да питам.

това е от инсталаторите:
p3 load 7.4 / 45sec / 52%
p2 5.0 / 45 / 50
p1 2.7 / 45 / 48

Има недоизгорели пелети, трябва да е само прах, а падат и черни овъглени. Пелетите не са влажни, добри са.
Работи на мощност 2 през повечето време. Въпрос на настройки ли е? Сега ще слагам термовентили на радиаторите защото в жилището става много топло, така ще работи ли на мощност 1 повече?
А за модулацията питам защото дори 24ч да работи сиг. 90% са на P2, а не P1 /най-малък разход на пелети/.

edit: Мерси за линка.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: