Най - вълнуващия въпрос зимно време.
achmonek - специалист
И аз да питам. Питал съм няколко пъти, но никой не ми даде еднозначен отговор. Ще ви кажа какво наблюдавам. След почистване на горелката, първите 3 дена пелетите горят с доста пушек. Пламъкът на 2 и 3 е 160 - 170 (нормално е от 180 нагоре). След това сякаш се позапълва задната част на камерата и всичко си иде на място. Пуше откъм запалката, тоест там където духа първичния студен въздух. Не знам защо се получава. Имам чувството, че пелетите сякаш са далеко от отворите за въздух, а след тези 3 дни се "изтеглят" назад, но да не ви подведа. По важното е, че на 1 въздухът иде много (клати се пламъка и "пърполи") а след въпросните 3 дни всичко както писах е ОК. Ако има промяна във въздухът откъде иде тя при положение, че не бутам нищо? При работила една седмица горелка всичко е като за изложба, след почистване - не. Има ли според вас и значение на параметъра "работа в % на малкия шнек")? Моят в момента е на 150 %. Не знам, забелязвате ли такова нещо или изобщо не се задълбочавате? Пелетите са слънчоглед.
filmatoplo - майстор
Който мисли че -горенето на пелети е нещо по различно от механизирано горене на мини форма на твърдо гориво - просто се лъже .
borisov3252 - напреднал
Аз таз година увеличих времето за разпалване докато ми отърва остатъчните пелети след разпалване да са на позиция за 2-ра степен.
Според моите наблюдения с времето се запушват предните отвори с налегналата пепел,предната част на "ЛЪЖИЧКАТА", която въздуха не може да я издуха при слънчогледовите пелети и се увеличава напора от задните отвори.

На мен са ми необходими 4-5 часа влизане в твърда 1-ва степен след почистване при темп над +5.
achmonek - специалист
borisov3252 написа:
Аз таз година увеличих времето за разпалване докато ми отърва остатъчните пелети след разпалване да са на позиция за 2-ра степен.
Според моите наблюдения с времето се запушват предните отвори с налегналата пепел,предната част на "ЛЪЖИЧКАТА", която въздуха не може да я издуха при слънчогледовите пелети и се увеличава напора от задните отвори.

На мен са ми необходими 4-5 часа влизане в твърда 1-ва степен след почистване при темп над +5.
Дай ако обичаш малко по конкретно. При теб забелязва ли се това или не ?
achmonek - специалист
filmatoplo написа:
Който мисли че -горенето на пелети е нещо по различно от механизирано горене на мини форма на твърдо гориво - просто се лъже .
Да, да Филме, но как би го обяснил това?
borisov3252 - напреднал
achmonek написа:
borisov3252 написа:
Аз таз година увеличих времето за разпалване докато ми отърва остатъчните пелети след разпалване да са на позиция за 2-ра степен.
Според моите наблюдения с времето се запушват предните отвори с налегналата пепел,предната част на "ЛЪЖИЧКАТА", която въздуха не може да я издуха при слънчогледовите пелети и се увеличава напора от задните отвори.

На мен са ми необходими 4-5 часа влизане в твърда 1-ва степен след почистване при темп над +5.
Дай ако обичаш малко по конкретно. При теб забелязва ли се това или не ?
При мен гори главно в задната част. Пламъка е нестабилен и така си е ....
При мен горелката модулира 1ва степен основно и 2-ра от време на време докато се разпали или по-време на проветряне.
И в кучи студове 2-ра и от време на време 1-ва.
До сега не ми се е налагало да модулирам 3-та степен.

По време на чистене на горелката и котела се получават няколко неща, който са свързани:
- Чисти се котела от налеп, който е изолация на котела, после изстиналата вода в котела при палене кондензира )
- С проветрението на котела и спиране на подаване на топъл въздух в комина, той изстива.

Ако мислиш, че е в настройката на горелката поиграй си с времената на разпалване.
Щом ти се дърпа пламъка назад и после с времето отива напред намали времето на разпалване.
LazarGanev - "Велик майстор"
achmonek написа:
След почистване на горелката, първите 3 дена пелетите горят с доста пушек. Пламъкът на 2 и 3 е 160 - 170 (нормално е от 180 нагоре). След това сякаш се позапълва задната част на камерата и всичко си иде на място. Пуше откъм запалката, тоест там където духа първичния студен въздух. Не знам защо се получава. Имам чувството, че пелетите сякаш са далеко от отворите за въздух, а след тези 3 дни се "изтеглят" назад, но да не ви подведа. По важното е, че на 1 въздухът иде много (клати се пламъка и "пърполи") а след въпросните 3 дни всичко както писах е ОК. Ако има промяна във въздухът откъде иде тя при положение, че не бутам нищо? При работила една седмица горелка всичко е като за изложба, след почистване - не. Има ли според вас и значение на параметъра "работа в % на малкия шнек")? Моят в момента е на 150 %. Не знам, забелязвате ли такова нещо или изобщо не се задълбочавате? Пелетите са слънчоглед.
На колко време правиш чистене на горелката и какво го налага? Моята започва четвърти сезон сега и май само веднъж я свалих да я чистя от любопитство. :)
filmatoplo - майстор
Няма лошо ако някой си чисти горелката, по скоро обратното е лошо. :)
achmonek - специалист
LazarGanev написа:
achmonek написа:
След почистване на горелката, първите 3 дена пелетите горят с доста пушек. Пламъкът на 2 и 3 е 160 - 170 (нормално е от 180 нагоре). След това сякаш се позапълва задната част на камерата и всичко си иде на място. Пуше откъм запалката, тоест там където духа първичния студен въздух. Не знам защо се получава. Имам чувството, че пелетите сякаш са далеко от отворите за въздух, а след тези 3 дни се "изтеглят" назад, но да не ви подведа. По важното е, че на 1 въздухът иде много (клати се пламъка и "пърполи") а след въпросните 3 дни всичко както писах е ОК. Ако има промяна във въздухът откъде иде тя при положение, че не бутам нищо? При работила една седмица горелка всичко е като за изложба, след почистване - не. Има ли според вас и значение на параметъра "работа в % на малкия шнек")? Моят в момента е на 150 %. Не знам, забелязвате ли такова нещо или изобщо не се задълбочавате? Пелетите са слънчоглед.
На колко време правиш чистене на горелката и какво го налага? Моята започва четвърти сезон сега и май само веднъж я свалих да я чистя от любопитство. :)
Чистя я на месец веднъж. Образуват се въглеродни отлагания по стените. Черен нагар сиреч. Нагара започва да се образува в ляво и дясно по стените като започва близо до мястото където свършва малкия шнек. С течение на времето стават по големи тези образувания и спъват нормалната работа на горелката. Появяват се следните неприятни последствия: малкият шнек не може да избута пелетите хубаво напред, оттам самите пелети започват да се камарчат по височина, което пък води до намаляване на показанията за осветеност. По някога дори се губи пламъка. При мен това последното не се е случвало но знам за колега. Признаци за образуване на нагари са стопилките на пепелта, които може да се наблюдават. Получава се така, че като не се избутват добре напред пелетите и самата жар не се избутва, оттам заедно с пепелта образуват въпросните стопилки или казано по друг начин шлак. Радвам се, че при теб не се е налагало почистване, но ти си единствения който знам да кара на слънчоглед и да не е чистил. Не е лошо да споделиш откъде може да иде разликата :) ако си си го изяснил. Навярно всичко се дължи на прецизното дозиране на въздуха, което правиш навярно с газанализатор :? .
achmonek - специалист
По време на чистене на горелката и котела се получават няколко неща, който са свързани:
- Чисти се котела от налеп, който е изолация на котела, после изстиналата вода в котела при палене кондензира )
- С проветрението на котела и спиране на подаване на топъл въздух в комина, той изстива.

Ако мислиш, че е в настройката на горелката поиграй си с времената на разпалване.
Щом ти се дърпа пламъка назад и после с времето отива напред намали времето на разпалване.


Борисов,
За тези две тиренца си много прав :supz: . Но не мога да се убедя, че оттам иде всичко. И......пламъкът в началото е по напред и пуши а като се приближат пелетите по близо до отворите на първичния пушекът намалява. А не както си ме разбрал първо назад и после напред, но това е без такова значение. Имам чувството, че самите пелети като се почисти горелката се транспортират по лесно напред и "отиват" по далеко от въпросните отвори за въздух, а като поработи постепенно започва да се позапълва камерата по назад и пушекът изчезва. При всички положения обаче единственото нещо в което съм сигурен е, че има връзка между мястото на огнището в камерата и пушекът. Днес да речем няма и помен от пушекът. Затова и питах за този параметър "работа в % на малкия шнек", сиреч дали мога да додялам нещо оттам? Който знае да казва, който не е сигурен моля да не ме обърква :lol: .
Последна промяна от achmonek на нед окт 23, 2016 6:52 pm, променено общо 1 път.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: