Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Намалих...работи малко на p2, и пак мина на p3....явно p2 идва слаба.
Да, всичко е отворено и регулирам по стаен термостат.

Изображение
Калине, gnt греши. Втора степен ти идва мощна, затова направо гаси.
Напиши си настройките на степените. Първата картинка не я виждам.
Опааа, стаен термостат..... Ето кой ти гаси магията. Значи намали градусите на котела, а също и мощността на 2ра степен, както писаха по горе! Ако почива достатъчно дълго и така е добре. Иначе, по добре е да не достига зададената температура и да работи постоянно.
kalin72 - майстор
p3 5.7 sec
45 sec
41%

P2 3.0 sec
48 sec
41%

P1 1.9 sec
45 sec
40%
andro440 - майстор
Не ,че много разбирам ,но за да настроиш горелка за да заработи в модулация си е цяла зимна театрална пиеса ,нека тук ,колегите да не бързат да скачат ,щото от началото на октомври правя всеки ден ,малки промени в подаване на гориво ,въздух и модулация ! Не може от раз да се уцелят нещата ,за да има икономия -и за това обикновено на теория ,се случва така ,че на потребителя горелката де като триглава ЛАМЯ!Не може един примерно -дядо потребител ..дето са му взели 4 бона за системата ,да следи и да направи настройки ,защото са сложно написани /примерно / стайния термостат е подходящ -да ,но за апартаменти -на мен какво дядовия ми ще ми помогне ,като държа водатана 65 -а в другите стаи, които не ползвам с термостатния вентил ,нагласям на колкото искам , И тоз стаен термостат на мен не ми върши никаква работа ,не искам да ми гаси котела и да се бърка ,където не му е работа ! Е -ползвам го за визуален термометър ..! Но за да работи икономично такава система ,на пелети и там разни дребни отпадъци ,комина на печката ТРЯБВА ДА Е ПО СТУДЕН ,от ИЗХОДЯЩАТА ТОПЛА ВОДА! Ако това условие не е постигнато ,,минавайте на Дърва
Трифон П.Трифонов написа:
Калине, gnt греши. Втора степен ти идва мощна, затова направо гаси.
Напиши си настройките на степените. Първата картинка не я виждам.
Опааа, стаен термостат..... Ето кой ти гаси магията. Значи намали градусите на котела, а също и мощността на 2ра степен, както писаха по горе! Ако почива достатъчно дълго и така е добре. Иначе, по добре е да не достига зададената температура и да работи постоянно.
gnt69 - майстор
andro440 написа:
Но за да работи икономично такава система ,на пелети и там разни дребни отпадъци ,комина на печката ТРЯБВА ДА Е ПО СТУДЕН ,от ИЗХОДЯЩАТА ТОПЛА ВОДА! Ако това условие не е постигнато ,,минавайте на Дърва
Аз вчера писах ама пак. На моя котел имам термометър на димните газове с 10 сантиметра сонда вътре в кюнеца на 10 сантиметра от изхода на котела. На термометъра като пише 100 градуса мога да си държа неограничено ръката на кюнеца, а на 70 градуса загрята тръба не мога пари. Що така не знам. :partyman:
stelibg - специалист
andro440 написа:
Не ,че много разбирам ,но за да настроиш горелка за да заработи в модулация си е цяла зимна театрална пиеса ,нека тук ,колегите да не бързат да скачат ,щото от началото на октомври правя всеки ден ,малки промени в подаване на гориво ,въздух и модулация ! Не може от раз да се уцелят нещата ,за да има икономия -и за това обикновено на теория ,се случва така ,че на потребителя горелката де като триглава ЛАМЯ!
Трифон П.Трифонов написа:
Калине, gnt греши. Втора степен ти идва мощна, затова направо гаси.
Напиши си настройките на степените. Първата картинка не я виждам.
Опааа, стаен термостат..... Ето кой ти гаси магията. Значи намали градусите на котела, а също и мощността на 2ра степен, както писаха по горе! Ако почива достатъчно дълго и така е добре. Иначе, по добре е да не достига зададената температура и да работи постоянно.
Абсолютно НЕвярно. Кво толкова има да се настройва на горелката. 3 мощности и 3 степени на вентилатора.Плюс първоначалното измерване на количеството пелети, според наклона на шнека.
P1 - минаимално количество гориво, при оптимален вентилатор, при който няма неизгорели пелети, и пепелта е малко, комина е студен. Горивото да е толкова, че да има стабилно горене, без да губи пламък. Може и да е под предписаните 1кг/час ( приблизително 5кв).
За P2 - около 2кг/час, и малко повече вентилатор от P1, защото и пелетите са повече. Пак същото условие - да няма неизгорели пелети в пепелника. Естествено, комина възможно най-студен, без да връща дим/пламък в шнека.
За P3 - няма смисъл да пиша, нали :)
Ако в това време горелката ви може да работи предимно на P1 - около 5 KW- то вие сте щастливци :)

P.S - при тези температури стайният термостат е излишен. Ако горелката угасне за час, после се запали, за да компенсира 5-тте градуса разлика ще изгори същото количество пелети, както ако не беше спирала. Обаче сте на "минус" с едно "изхабяване" на нагревателя :)
stelibg - специалист
gnt69 написа:
andro440 написа:
Но за да работи икономично такава система ,на пелети и там разни дребни отпадъци ,комина на печката ТРЯБВА ДА Е ПО СТУДЕН ,от ИЗХОДЯЩАТА ТОПЛА ВОДА! Ако това условие не е постигнато ,,минавайте на Дърва
Аз вчера писах ама пак. На моя котел имам термометър на димните газове с 10 сантиметра сонда вътре в кюнеца на 10 сантиметра от изхода на котела. На термометъра като пише 100 градуса мога да си държа неограничено ръката на кюнеца, а на 70 градуса загрята тръба не мога пари. Що така не знам. :partyman:
Ламинарен поток, затуй :)
https://www.youtube.com/watch?v=KqqtOb3 ... re=related
Кое не е вярно, че да знаем да се поправяме?
gnt69 - майстор
stelibg написа:
gnt69 написа:
andro440 написа:
Но за да работи икономично такава система ,на пелети и там разни дребни отпадъци ,комина на печката ТРЯБВА ДА Е ПО СТУДЕН ,от ИЗХОДЯЩАТА ТОПЛА ВОДА! Ако това условие не е постигнато ,,минавайте на Дърва
Аз вчера писах ама пак. На моя котел имам термометър на димните газове с 10 сантиметра сонда вътре в кюнеца на 10 сантиметра от изхода на котела. На термометъра като пише 100 градуса мога да си държа неограничено ръката на кюнеца, а на 70 градуса загрята тръба не мога пари. Що така не знам. :partyman:
Ламинарен поток, затуй :)
https://www.youtube.com/watch?v=KqqtOb3 ... re=related
Чакай дай на прост български. Какой туй нещо. Ламинарен поток. :partyman:
andro440 - майстор
На Кюнеца си дуржа ръката и не ми пари и не ме изгаря ,на щранга на топлата вода ,не мога от секунда по вече да държа ръката си , за да е икономична пелетната система ,трябва да се постигне максимално усвояване от котела -иначе разхода е голям и всичко се обезсмисля
Трифон П.Трифонов написа:
Кое не е вярно, че да знаем да се поправяме?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: