Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
DimitarD написа:
Програмируемата глава при достигане на зададената температура в помещението се затваря докрай с което спира циркулацията на топла вода в радиатора в сравнение с обикновените които го правят това плавно, при отварянето им е същото, дебита е на max.
Обикновените термоглави при достигане на зададената стайна температура също спират радиатора изведнъж, а не постепенно
DimitarD - специалист
Така е, при достигане на зададената стайна температура обикновените спират радиатора. Но не са отворени максимално, при позиция 3 например отговаряща на 21 градуса, вентила не е отворен докрай, което означава че дебита е ограничен в сравнение с програмируемата глава което отваря клапана напълно.
LazarGanev - "Велик майстор"
DimitarD написа:
с програмируемата глава което отваря клапана напълно.
От което няма никакъв смисъл, ако е притворен секретния вентил, което пък е задължително за една добре настроена хидравлически система :)
achmonek - специалист
Те и програмируемите не отварят докрай когато решат да отварят (поне моите). Имат опция да погледнеш на каква позиция са, като изразяването е в %. Веднъж са на 35 да речем, веднъж на 15, на 05, на 70 и т.н. Отварят според разликата между измерена и желана температура.
DimitarD - специалист
Каква марка са твоите? salus ph60 нямат такава опция за проверка като твоите. И за да съм сигурен в това което писах направих проверка, измерих времето за затваряне и отваряне, като същото го сравних с времето за адаптация на главата. Времето за отваряне = 29 сек, време затваряне = 30сек идентично с времената за адаптация в двете посоки.
Секретните вентили ги отворих докрай преди една година, защото 5 години преди това (отоплявах се на въглища) в една от стаите беше много студено, и незнаех каква е причината (мислех че майстора който шпакловаше е подбил умишлено тръбите по пода с тслата) докато не открих че като го развия ще се пооправи положението :), след което развих всички останали до откат и не съм ги пипал от тогава. Като застудее ще си поиграя с лимбуса, па дано спре тоя шум в помпата.
achmonek, аз отоплявам два етажа общо (без изолация) около 160 квадрата чисто (със стените е повече, незнам дали те влизат в отопляваната площ, би трябвало щото ги грея) като догодина съм планувал да включа едно работно помещение от 100 квадрата което е много зле по отношение на изолацията.
achmonek - специалист
SILVERCREST от Лидл - по старият модел. Ама съм ги чувал и по работата. Уцелвал съм момента когато отварят и ги чувам - отварят да речем и след време ако им трябва още - отварят още. Проверявам процентите (за които писах) и виждам промяна. Отделно като бръмчи се усеща затваря ли или отваря - шумът е различен, така че - няма грешка. И твоите сигурно са така, не си забелязал.
DimitarD - специалист
achmonek написа:
SILVERCREST от Лидл - по старият модел. Ама съм ги чувал и по работата. Уцелвал съм момента когато отварят и ги чувам - отварят да речем и след време ако им трябва още - отварят още. Проверявам процентите (за които писах) и виждам промяна. Отделно като бръмчи се усеща затваря ли или отваря - шумът е различен, така че - няма грешка. И твоите сигурно са така, не си забелязал.
Не, забелязал съм защото едната ми е в спалнята. Различни са, моите се отварят и затварят докрай, нямат междинни положения. Бръмчат еднакво при отваряне и затваряне и то доста силно за 30 секунди.
i_minov - напреднал
Как трябва да бъде настроен пламъкът на горелелката - като естествен огън(с по-малко въздух при мен около 30-35% на вентилатора) или като горелка на пропан-бутан(с повече въздух да речем 45-50%)?
LazarGanev - "Велик майстор"
Заводските настройки са добри за дървесни пелети
achmonek - специалист
По скоро с въздух в порядъка между 46 и 52 % в зависимост от пелетите. За слънчогледови - повечко въздух. Това съм забелязал аз. Ако греша, да ме поправят майсторите.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: