Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Мойте 500л днес стартираха от 21 градуса и финишираха на 43.
ivanovbg - майстор
И при мен днес слънчевото го пуснах. До 4 часа топлеше цялата къща от слънцето. После падна на 40 и запалих камината. Не съм монтирал задвижките и не съм готов с алгоритъма затова трябва да се въртят ръчно крановете. Снахата има да гледа внуците ми и не мога да я занимавам. Другата зима всичко ще е автоматично.

Дайте акъл с какво да меря слънчевата топлина нещо евтино разбира се.
6osi6 - майстор
ivanov, при мен крановете се въртят сами.
Това е от днес на котелния бойлер, на слънчевия нямам.
Синята линия е водата, малко преди 12:00 е превключил вентила към слънчевия и след това се вижда спад/консумация към 21:30. 9 часа котелният бойлер се е грял на димната серпентина и е бил с нула консумация.

Изображение
Слънчевата топлина - от t° на панела.
ivanovbg - майстор
Ти си напред, аз едва тая есен я сглобих и покрай другите ремонти не остана време. Засега ме устройва. Едва ли ще го правя да прави такива графики. Сега единствено работи с електрониката на горелката, всичко друго е ръчно ако искам да променя нещо. Бих се радвал ако споделиш с какво го управляваш.
Стоян Петришки - специалист
чет дек 21, 2023 9:41 pmivanovbg написа:
Трифоне, Лазаре, абе вия сте ебати тъпите монтажници. За чий ви е антикондензен вентил на пелетна печка или котел като помпата не тръгва дорде не е загрята водата в котела/ камината 50⁰ и спира ако падне с 2⁰ по долу. Цепете си дръвата и си мълчете.
Заради такива като теб не искат да пишат да знаеш.
съб юли 18, 2020 9:00 pmBegiristain написа:
Не е цветния.От копчетата не реагира .Включвам от контакта и ми излиза написаното и до тамИзображение
И аз имам същия проблем сега. Как се оправи ? Какво трябва да направя?
gorimvse - помощник
Здравейте, първа зима ми е с нова горелка Грейко стар 20 и котел Грейко експерт. Замених немски котел Де Дитрих. Отворена инсталация. Къща 190кв топля около 160 - 4 спални, дневна и коридор. Изолация имам. В най студено съм нагласил термостата да пуска на 70 градуса към инсталацията. Със стаен термостат съм в спалнята.

Докато навън е до -1-2 градуса е добре. Но тези дни мощността ми идва малко при -8 градуса нощем. Отиват 15 часа да вдигне 5 градуса на стаята от 14 до 19. За това и пиша тук ако може някой да ме посъветва как да увелича мощността на горелката. Със заводски настройки на Р3 мощност ми дава 14.8 киловата. Виждам има опции за настройки обаче изисква инженерна диплома :rolleyes:

Може ли някой да ми предложи цифри за грамаж, време на пускане и обороти на вентилатора за Р2 и Р3 за да вдигна мощността максимално? Благодаря много :supz:
Какъв е капацитетът на шнека?
Изобщо, сподели текущите настройки!
В момента таблицата на Брадъра не ми работи, но ако Анди или друг любезен колега не се включи, ще посмятам с молива.
gorimvse - помощник
съб яну 27, 2024 2:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Какъв е капацитетът на шнека?
Изобщо, сподели текущите настройки!
В момента таблицата на Брадъра не ми работи, но ако Анди или друг любезен колега не се включи, ще посмятам с молива.
За шнека не знам. Дойде с горелката. Няма баркодове и номер на модел никъде но материалите и бушоните са досущ като на горелката. Бункер взех който побира около 8 торби.

Р1 порция 2.5сек, цикъл 50, вентилатор 40
Р2 порция 5сек, цикъл 45, вентилатор 50 (43 фабрично)
Р3 порция 8сек (8.5 фабрично), цикъл 45, вентилатор 55 (46 фабрично)

Нива на мощност
Р1 7 (10° фабрично)
Р2 3 (5° фабрично)
Р3 0°

Намалих нивата малко за да работи по силно.

Също бутнах горивото Р2 и Р3 до горните стойности днес. Сега на Р3 показва 18.8 киловата. Най вече се чудя за оптималната настройка между трите променливи.
Каква е настройката за температура на водата?

За да ти се даде максималното, ти трябва да направиш същото.
Попитах за настройките- всички настройки.
Шнека си е шнек. У нас може да има капацитет 28кг., у съседката 14, а аз трябва косвено да го смятам заради теб.
Получавам 19кг, но в същото време не е задължително показанието на дисплея, за мощност, да съвпада с действителната.
Затова трябва да измериш и въведеш.
Хубаво си намалил делтата, но играта с подаването на всяка от мощностите, ще ти даде значително по добър резултат.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: