Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Ако имах котел Грейко щеше да си направя пружини в тръбите ,хем за турболаторни ,и най вече за почистване.
Стоян Петришки - специалист
filmatoplo написа:
Ако имах котел Грейко щеше да си направя пружини в тръбите ,хем за турболаторни ,и най вече за почистване.
каква е идеята на пружините? във средата не остава ли пак отвор през който ще минават димните газове свободно? Аз за това си мислех за ивици ламарина направени на спирала
LazarGanev - "Велик майстор"
Идеята на пружините е, че служат и за почистване, всъщност това е по-важната им функция. Между другото Грейко изкараха вече механизма за почистване
gnt69 - майстор
Продават го като екстра ли.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, като опция
Стоян Петришки - специалист
LazarGanev написа:
Да, като опция
а каква е цената на пружините?

аз чиста тръбите със телен таралеж(шомпол) със дълга дръжка и става доста бързо. А този механизъм върши ли работата на търболатори или ламаринените които съм замислил са по добър вариант ?
LazarGanev - "Велик майстор"
Извитите шини не са по-добър вариант, по-евтин са, но не стават за почистване, само за турболатори. Пружините са с механизъм с лост извън котела и всеки ден дърпаш този лост и почистваш тръбите като по този начин се запазва постоянно добро топлоотдаване. Е, цената не е ниска, заради високата цена и големия метраж на пружините. За 20-ката цената в момента е 575лв. Такива механизми имат много марки котли - и Пелетерм, и разни италиански, турски...
filmatoplo - майстор
И аз така мисля ,чистия топлообменник ще компенсира или ще мине по ефект задръстен с едноседмичен нагар турболатор .Едва ли някой ще чисти по рано , докато с пружината ще ми е кеф да го ръчкам когато мина покрай котела - защото така или иначе летят пари през комина.
Стоян Петришки - специалист
да цената не е ниска но ако гориш слънчоглед си заслужават парите
filmatoplo - майстор
Заслужава си парите ,чист топлообменник -гори по малко пелети ,от там ще се изплати.Купувал съм неръждавейка около 4 -5 мм ,не е мн скъпа ,ако ще се правят де .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: