Най - вълнуващия въпрос зимно време.
doobref - специалист
stojan83 написа:
Здравеите моята инсталация е изградена със две помпи, едната за радиаторите другата за боилера помпите са ми на топлата вода. Въпросът ми е възможно ли е във конкретния слъчаи да се монтира трипътен вентил и има ли смисъл от него?
Ако нямаш термовентил на бойлера ,който да затваря при достигане на температурата на водата, е необходимо -дори задължителто трипътен вентил. Аз сложих 55 градуса и съм доволен. По този начин водата в бойлера не може да изтине под 55 градуса, т.е. да се върти през котела.
civ.gab - напреднал
DimitarD написа:
civ.gab написа:
Ако някой е намерил решение за flame lost след suspend ще му бъда много благодарен да сподели.
При мен след всеки suspend горелката се гаси и пали на ново кето води до много голям разход(два
чувала пелети от дървесина за 130кв добре изолиран етаж от къща )
Пробвай моите настройки на IR Level Setup
flame > 20/10s
no flame < 5/240s
Suspend Time
Max 180 min
При мен след изтичане на трите часа в suspend предстои гасене с надпис temperature. Предполагам си забелязал, ако не запали горелката по време на зададеното време (от теб) в режим suspend, горелката ще се изгаси, което е нормално и логично.

Това го пробвах но нямаше ефект понеже на горелката не и стига времето след suspend(който е около 20-30мин.) да види пламъка .Мисля или да намаля дозите(както предлага колегата) да не влиза в suspend или suspend mode да го направя на BMG и да наглася да пуска по малко пелети през 6-7мин. колкото да поддържа огъня. Как мислите дали ще мога да спестя малко гориво (все пак съм габровец)
DimitarD - специалист
След като изтече времето на suspend, няма значение дали има пламък или не, дали го вижда или не, горелката се гаси с надпис temperature. Поне за моята версия.
civ.gab - напреднал
При мен не може да стои чак толкова дълго време в suspend. Засичал съм максимално 40мин.
LazarGanev - "Велик майстор"
civ.gab написа:
или suspend mode да го направя на BMG и да наглася да пуска по малко пелети през 6-7мин. колкото да поддържа огъня. Как мислите дали ще мога да спестя малко гориво (все пак съм габровец)
Това производителят на горелката не го препоръчва изобщо! Икономия няма да постигнеш, но проблеми ще си докараш. Щом си габровец и искаш да пестиш, просто не пали котела :)
civ.gab - напреднал
Какви проблеми имаш предвид. Ако не запаля
парното ще ям бой от жената.
LazarGanev - "Велик майстор"
Купил си ретортна горелка, а искаш да я караш със софтуер за обикновена. Моделът BMG има съвсем различна горивна камера, горенето е организирано съвсем различно, върху скара, въздухът се подава по съвсем различен начин, подаването на гориво е съвсем различно. Там се подават по няколко пелетки и изгарят върху скарата, обдухвани отвсякъде. При ретортната горелка горенето става върху куп от пелети, въздухът се подава в горната част. Като пускаш по няколко пелети, те остават на дъното на горивната камера, а там н яма въздух и горенето е некачествено, получават се налепи и всичко е зле. Ако не искаш котелът да влиза в суспенд си слагаш буфер и се раждаш, горелката работи само на трета мощност в оптимален режим и оттам идват икономиите, а не от мизерното подаване по 5 пелетки. Един буфер, дори да е 200л прави чудеса, дори и при 200м2 къща
civ.gab - напреднал
Благодаря ти за отговорите. Ще помисля за буфер.
Здравейте,
От тази седмица съм притежател на котелът Greyko expert 20+ Greyko rb 20, но не и ползвател :) За съжаление дистрибуторът от който го купих е меко казано несериозен и го чакам вече седмица да ми каже колко и кога би го монтирал. Та въпросът ми е можете ли да ми препоръчате някой от София който да ми го монтира? Зимата идва, а аз си се наслаждавам на свободно стоящия котелкотел ;)
Благодаря предварително!
masterpit - специалист
Няма никакъв проблем RB да работи в режим на "поддържащ огън", като БМГ иначе нямаше да го има в менюто, просто не може да се намалява драстично подаването на пелети, както при горелките BMG. Имам личен опит с моята, където най добре се запазва работата при настройки P0 feed 7 cycle 35 fan speed 25. Продължителността на работа преди да загуби пламък зависи от вида на пелетите, ако са слънчогледова люспа и има натрупване на пепел около отворите на сензора за осветеност горелката преминава в режим на загасване преди да е изтекло времето зададено в настройките. В новата версия 1.5/1.3 в режим Retort горелката не се гаси след 30min, а след 180min като софтуера симулира работа до изтичане на максимално зададения период. През това време ако се задейства стайния термостат горелката се разпалва и бавно навлиза в режим. Предполагам това е направено така за да не се губи време в гасене и разпалване, или е просто софтуерен бъг :?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: