Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Хехе, 3К лева, аре стига :)
Вземай Грейко RB20 и пей сърце :)
Plamen Petrov - помощник
Много са 3К нали? Незнам колко ,ще окряка тоя pellasx..Ако издържи двойно годинки може,но надали..Контролера ме влече и тва,че е чужбинска зглобка(уж по-добре)..Но май вертикален пламък е по-оферта.Скоро чух,че Грейко разработвали и те такава с въртяща горивна камера,като на Revo... Но 700-800 лв. не са малко,а и тва,че не виждам много ползватели на този Pellaxs...Що така не се знае,едва ли само 1К лева е причината.
kalin72 написа:
Хехе, 3К лева, аре стига :)
Вземай Грейко RB20 и пей сърце :)
Plamen Petrov - помощник
Кво ще рече това,че се опитват да ме товарят излишно? Да не се засилвам на 30+ kW ? А да реша дали грейко rb20 или Pellasx revo mini 26kW ? Като разход как ти е грейкото при тази консумация,която описа?
Evgeniy написа:
Моята къща е около 120 квадрата със сайдинг и 5 см вата. Друг е въпроса, че едната стая е килер и няма радиатор, а само тръби и има 2 стаи, които не се ползват редовно и там термоглавите са на 2 презповечето време.
Грейко 20 квт ми е дори много. при температури окло 10* вън са ми необходими 5-7 квт за да поддържа вече направената температура. Когато се смени да гони 22.5* от 19*, поработва час-час и половина на трета и след това си намалява мощността.

То и без това на грейкото май не мога да му изкарам повече от 12-13 Квт с дъбови пелети без да падат от него...
gnt69 - майстор
[quote="Plamen Petrov"]Кво ще рече това,че се опитват да ме товарят излишно? Да не се засилвам на 30+ kW ? А да реша дали грейко rb20 или Pellasx revo mini 26kW ? Като разход как ти е грейкото при тази консумация,която описа?

Вече един сезон ползвам Грейко 20 + котел Грейко 20. Топля къща 200 квадрата + 300 бойлер. Разхода да момента е ми е 3 тона и 200 кг
Никога не съм имал проблем с отоплението мощността стига и хартисва. Та сега до съвета опряхме, ако имаш възможност продай твоя котел донади си трите хиляди лева дето си си наумил да ги даваш за пелас и си вземи Грейко. За един сезон ще избиеш парите които си доплатил. За комина мисля че ще стигне ако е Грейко котела. Той е уплътнен и през горелката влиза точно колкото трябва въздух. Ако се мъчиш с кутия под виадруса не е сигурно колко добре ще уплътниш ако вкараш допълнително въздух може и да не ти стигне комина.
Наскоро имаше един колега с пелас нам какви бъркалки му слагаха нам какво задръстваше не знам оправи ли се. Ами това е от мен дано съм бил полезен. А и да уточня имам изолация 5 см студопор и трикамерна дограма с двоен стъклопакет, обикновенни стъкла. :partyman:
Evgeniy - майстор
Plamen Petrov написа:
Като разход как ти е грейкото при тази консумация,която описа?
Миналата година с 2 тона слънчогледови пелети изкарах от 27 декември до гергьовден = 400 лв.

Имаче сега реших да пробвам с по "истински" и резултата е пак около 2 тона, може и малко повече.
Минлата година трябваше да чистя всеки ден пепелта, сега почти няма.
filmatoplo - майстор
Не мога да го повярвам този малък разход за 5-6 месеца .
Radoslaw - специалист
Plamen Petrov написа:
Много са 3К нали? Незнам колко ,ще окряка тоя pellasx..Ако издържи двойно годинки може,но надали..Контролера ме влече и тва,че е чужбинска зглобка(уж по-добре)..Но май вертикален пламък е по-оферта.Скоро чух,че Грейко разработвали и те такава с въртяща горивна камера,като на Revo... Но 700-800 лв. не са малко,а и тва,че не виждам много ползватели на този Pellaxs...Що така не се знае,едва ли само 1К лева е причината.
kalin72 написа:
Хехе, 3К лева, аре стига :)
Вземай Грейко RB20 и пей сърце :)
Точно тези 1К лева е причината.Тези горелки,имат 99% КПД доказани.С тестове направени в независими лаборатории.
Виж все пак и конкуренцията на Pellasx.Kой от кого е копирал не е ясно.Всеки си има патент,но това едва ли е толкова важно.
важна е жената.А на KIPI ,тя се доближава до цената не ГРЕЙКО.

https://www.youtube.com/watch?v=3ozu8deh-nI

https://www.youtube.com/watch?v=mpywiR7r_ao

Прикачен файл

DSC02852.JPG
Evgeniy - майстор
filmatoplo написа:
Не мога да го повярвам този малък разход за 5-6 месеца .
Филме, много помага слънчевия въздушен колектор от бирени кутийки. В по-слънчеви дни горелката работи само по няколко часа сутрин и вечер.
Н. Ганев е виждал нещата ми.
Ето в четвъртък как е работило - температурата в хола през деня се поддържа без намеса на горелката и е изгорила 11 кг за денонощието:
Прикачен файл:
Temp.jpg
Temp.jpg (88.69 KиБ) Видяна 2320 пъти
Прикачен файл:
Capture.JPG
Ето в четвъртък как е работило - температурата в хола през деня се поддържа без намеса на горелката и е изгорила 11 кг за денонощието:

Evgeniy, този мониторинг с какво го извършваш? Чрез програма към управлението на горелката или с нещо допълнително.
Evgeniy - майстор
Температурния мониторинг е отделна система, а втората група от графики са екселски диаграми от статус файла на мониторинг програмата на Натурела от контролера на горелката. Тях ги правя с макроси, даже ги бях публикувал тук някъде по-назад мисля.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: