Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stakoz написа:
filmatoplo написа:
Имайте предвид че първоначално подовото е с много голям товар почти троен докато не загрее , скоро си го припомних на един обект . :)
Филме, при мен по коледа, когато ни нямаше 3-4 дни и подовото не работеше, след това при темп. в котела 7 градуса и на стаите около 18, вдигна до 21-22 градуса за около 7-8 часа работа
Стартираш от 18 градуса в стаите, не от 7 например. Значение има дебелина замазка, топлоизолация на сграда......различно при всяка инсталация.
Просто онази горелка не е настроена правилно. Подкарана е като 30 киловатова, а тя има капацитет за около 20.
filmatoplo - майстор
Това на снимката е точно така ,трябва да се намали подаването .
kalin72 - майстор
Някой можел и да ми изпрати файловете за мониторинг-а на горелката? Имам само едно exe, което май не е достатъчно :)
Като опитам да ида на Settings излиза съобщение за грешка - Error receiving config data: Reply Length error

Благодаря :)
Колеги можете ли да ми кажете какво е предимството на режим High power пред реторта? Това че не се гаси ясно но друго какво? Разхода как е сравнено при двата режима?
togo - специалист
Kondor1, това твоето си е проблем на софтуера.На моята докато е в режим ауто и я дам на програмиран режим(без значение по кое време на горенето или разпалването) си минава в програм.Но пък моята ми къса нервите с това че след някакво прекъсване(не говорим за спиране на тока, този проблем го отстраних с поставянето на защита в контакта), да кажем след загряване до 85*-случвало се е два пъти за две години, или както днес спря ,защото загубила пламък, при условие че пламъка беше голям в момента-та въпроса е че след тези случки , когато мине режим гасене, след това , вместо да запали, горелката просто забива и край...Докато не я изключиш от контакта за поне половин час, не реагира на никакви командиЕдин път говорих с някакъв човек от Грейко за тези проблеми...не бих казал ,че срещнах някакво разбиране [-X .Пак ще говоря, но малко почвам да се изнервям...Аз съм винаги наблизо и мога да наглеждам горелката и да реагирам, но на едни роднини , съпругът е в чужбина , жената не е толкова технически грамотна(просто иска, горелката, която аз им препоръчах :x да гори)Да, ама и тяхната два пъти направи подобни проблеми (с най-новия софтуер)........
bai_bradyra - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
bai_bradyra написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Някой беше направил една таблица.......
Цикъла и сега може да си го задава потребителя, но е еднакъв за всички степени. Ще поогледам, как да се получи различен за всяка степен. Каква ти е идеята за съспенда? Нещо като 4-та минимална степен ли?
Точно. Мисля, че на BMG се получава като четвърта степен, а не поддържаща.
Ще мога да го погледна най-рано в събота, че тия дни съм в движение и се прибирам късно.
kalin72 - майстор
Като опитам да ида на Settings излиза съобщение за грешка - Error receiving config data: Reply Length error
stelibg - специалист
kalin72 написа:
Като опитам да ида на Settings излиза съобщение за грешка - Error receiving config data: Reply Length error
За съжаление, софтуера на Натурела не поддържа напълно горелките на Грейко. Говорих с човек от Натурела, и той потвърди опасенията ми, че проблема не е в мен :). От Грейко пък ми отговориха, че com порта е само за подмяна на софтуера и не се поддържа управление ;(.
Така че, това, което имаме като мониторинг и оскъдните функции за управление е бонус.
kalin72 - майстор
Хубаво, обаче при други хора се получава да влезнат в настройките. Демонстрираха ми го снощи.
При мен не става. Искам да разбера дали е от кабела, дали от операционната система - XP, дали от софтура, дали от фирмуера на платката...
stelibg - специалист
kalin72 написа:
Хубаво, обаче при други хора се получава да влезнат в настройките. Демонстрираха ми го снощи.
При мен не става. Искам да разбера дали е от кабела, дали от операционната система - XP, дали от софтура, дали от фирмуера на платката...
При "другите хора" или имат по-стар фърмуер, или са префлашнали контролера си с оригиналният софтуер на Натурела (при което "така наречената ГАРАНЦИЯ") отпада. За Грейко е видоизменен, според желанията на производителя. Говорих поне 20 минути с човек от Натурела, който каза, че от Грейко не проявяват интерес към новите им разработки.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: