Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:partyman: Ако има почерпка тарифата скача, баси парадокса.
iavorjj - напреднал
Да не развалям веселбата с пиячката, :drinkers: ама да попитам комбинирания котел на Грейко много ли е голяма разликата в КПД то от изцяло пелетния...?Още се чудя какъв да взема а мисля утре да го поръчам.Според майстора е нищожна ама....
Miro4774 - специалист
Почерпката е задължителна и пулмари има и ракия само вино няма, че цяла зима седях в мазето при горелката докато нещата се подобрят.
LazarGanev - "Велик майстор"
iavorjj написа:
Да не развалям веселбата с пиячката, :drinkers: ама да попитам комбинирания котел на Грейко много ли е голяма разликата в КПД то от изцяло пелетния...?Още се чудя какъв да взема а мисля утре да го поръчам.Според майстора е нищожна ама....
Ами на комбиниран съм мерил коефициент на ефективност 93%, на чисто пелетен не съм мерил, но колко да е по-голям? Един процент или два, то няма накъде повече. Говоря за нов котел. Ако е горил дърва, както казаха колегите се омазва с катран и тогава усвояването естествено пада
filmatoplo - майстор
2 литра вода е разликата,при комбито ризата е намалена заради отвора на вратата,но там пламъка минава мимоходом ,не са нарушени главните топлообменници.
iavorjj - напреднал
Адски съм ви благодарен пичове =D>
Предполагам че ви е писнало от малоумни въпроси ама много помагате на не знаещите тук.От все сърце да сте живи и здрави :drinkers:
albert_21bg - специалист
Интегрирано решение за намаляване разхода на гориво и увеличаване на КПД-то на котела.http://www.olx.bg/ad/turbolator-turbola ... 6esRk.html
LazarGanev - "Велик майстор"
albert_21bg написа:
Интегрирано решение за намаляване разхода на гориво и увеличаване на КПД-то на котела.http://www.olx.bg/ad/turbolator-turbola ... 6esRk.html
За турболатор и стават, още по-малко за Грейко, но спокойно производителят на тези ламаринки може да си прави с тях клизма. Все пак препоръчвам конструкцията да се доработи, като отпред се завари половин сфера ф60, за да не задира по пътя :wink:
шоп - майстор
Оооо... стават, стават за турболизатори тези шини от ОЛХ. Много по-ефективни са от "системата" за 575 лв + цената за монтаж на смешната "оригинална" система от пружинки, шпилки и гайки в "нищото" Снимките са на оригиналната почистваща система на грейко за 575 лв!!! Бяха публикувани тук във форума АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ОБЯСНИ ЗАЩО СА ТЕЗИ ГАЙКИ ПО ШПИЛКАТА ИМА ЧЕРПЕНЕ ОТ МЕН! ;-) ако служеха за ограничители, то поне трябваше да има и контра гайка. :? :? :?

Друг е въпроса, че аз никога не бих дал 10.80 лв за една бройка шина. Това е над цената за цяла 6 метрова шина. Огъването тип тирбушон, става за 1 мин. на струг, а ако нямаме такъв може да се направи с тръбен ключ ( върток тип габел ) и менгеме.

И как ще ги закачим турболизаторите? на тел ли? Това да не са суджуци окачени да висят на тавана?

Прикачен файл

IMAG0869%5B1%5D.jpg

Прикачен файл

IMAG0868%5B1%5D.jpg
шоп - майстор
Ето малко снимки за размисъл...за направи си сам са ОК
Пък може и някой пишман бизнесмен или търговец да плагиатства:-)

Прикачен файл

image2.jpg
image2.jpg (91.42 KиБ) Видяна 1280 пъти

Прикачен файл

image1.jpg
image1.jpg (94.88 KиБ) Видяна 1280 пъти

Прикачен файл

2014-08-04_фото_50кВт.jpg

Прикачен файл

12turbo.jpg

Прикачен файл

011.JPG

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: