Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
emilkitai написа:
Здравейте! Имам грейко от тази есен ,работи добре ,единствения проблем ми е ,че при изключване на напрежението за повече от 5-6м. горелката се гаси и пали отново.Сутринта около 10 м.
и рестарт. Иначе съм я настроил и на суспенд е висока мощ. поддържа я.Какъв може да е проблема?
Проблема е в енергото че спират тока.
Kondor1 - специалист
Ако правилно съм разбрал, горелката е на Auto или програма. Гасне тока, пускат го. Първо минава процедура гасене, после разпалване вместо да продължи да гори. Ако е така - проблемът не е точно е енергото. Аз съм пробвал за няколко секунди да изгася захранването колкото да преместя щепсела при запалена горелка - продължи да гори без прекъсване. Така че е логично и при 5 мин пауза, ако вижда че има пламък и режимът е Auto просто да продължи да подава пелети, а не първо да изгаси и после да се сети, че всъщност трябва да гори. Една подобна тъпотия забелязах в друга ситуация. Пускам Auto, започна разпалване. Докато беше в етап Unfolding рекох да мина на програма като началният час вече беше минал и си мислех, че няма да има никакво прекъсване. Обаче вместо това започна гасене и после ново палене. Хайде пак някой да каже, че в Натурела всичко е наред с мисленето и изпълнението. Защото по друг повод имаше коментари "не издребнявай".
Evgeniy - майстор
Нормално би трябвало да продължи в същия режим. В зависимост от условията за разпознаване на пламък, ако е по-малко от тях (осветеност за време), приема че има загуба на пламъка и се гаси предполагам. Какви са параметрите за "запалване" и "гасене"?
Симулирай режима и забележи дали тръгва на задраскан пламък като включиш и на колко осветеност. И колко време след това минава в гасене.
Последна промяна от Evgeniy на вт яну 17, 2017 3:23 pm, променено общо 1 път.
Kondor1 - специалист
Дори да няма пламък, при загуба на напрежение и очаквано запалване е логично да започне направо да пали, а не първо да гаси. Казва се оптимизация. Рутинна последователност - гасене, палене. Но има условие за гасенето "Ако ще следва палене, пропускаме гасенето". В случая е пропусната оптимизацията.
LazarGanev - "Велик майстор"
Kondor1 написа:
Дори да няма пламък, при загуба на напрежение и очаквано запалване е логично да започне направо да пали, а не първо да гаси. Казва се оптимизация. Рутинна последователност - гасене, палене. Но има условие за гасенето "Ако ще следва палене, пропускаме гасенето". В случая е пропусната оптимизацията.
Ще ме извиняваш, ама сигурността е по-важна от оптимизацията. Повечето софтуери са така - след изгасване на тока не се знае на какво дередже е системата и за по-сигурно се минава през гасене.
emilkitai - напреднал
При суспенд е през 7мин . P3- 8 Х около 6гр. настройка на пламъка 10/10 5/240.Мислех ,че някакъв проблем ,щом е нормално-само здраве на всички.
Kondor1 - специалист
LazarGanev написа:
Ще ме извиняваш, ама сигурността е по-важна от оптимизацията. Повечето софтуери са така - след изгасване на тока не се знае на какво дередже е системата и за по-сигурно се минава през гасене.
А след като не се знае на какво дередже е системата, знае ли се, че ще има палене веднага след като е приключило гасенето? Знае се. Какво подсигуряваш тогава? Не се мъчи да оправдаваш това недоизпипване. По-добре изпробвай и проучи някоя италианска или германска горелка, ако имаш достъп. Най-вероятно ще откриеш, че там няма такова гасене. Как ще обясниш по друг начин освен с недоизпипване това, което описах по-горе? Има разпалване в режим Auto, докато е на Unfolding цъкам програмиран режим (няма прекъсване на захранването). Часът е примерно 18:15, а програмата е да гори 18:00-23:00. И след като вече е минал 18:00 и сме на етап Unfolding, започва да гаси и веднага след това пали вместо да си продължи с Unfodling-а. Пак ли "не се знае на какво дередже е системата"? Или просто "не са загладени ръбовете".
damyaniq - специалист
шоп написа:
batpetio написа:
Котела – Грейко експерт 20, горелка – същата. Комплект.
Къщата – в Чирпан.
Жената – тъп инженер геодезист, нищо не разбиращ от парни инсталации.
Майстора настройва горелката по телефона. Запалиха котела в понеделник към 14,00 часа, тръгна си към 17,00 и от тогава не съм му видяла очите.
Мъжа ми се мъчи сам с инструкции по телефона и настройки от интернет.
За двайсетте хиляди, мога подробна разбивка да дам. За инсталацията и пода на помещението с подовото:
1500 – плоча
3500 – изолация над плочата, тръби и тръбна разводка, колектори
4000 – котел и горелка
4000 – радиатори, бойлер, труд
1500 – замазка над подовото
3500 – гранитогрес, лепила, труд
Без дреболиите, за които не съм си правила труда да калкулирам.
Имах желанието да помогна и да дам мнение как лесно и би могло да се отстранят поне 50% от проблемите, но вече се убедих, че поста е неточен, преднамерен или подвеждащ

От кога направата на плоча, гранитогрес,замазка, лепила и труд за лепене на гранитогреса се калкулират към разходите за направа на отоплителна инсталация?!?

Да прибавим и груб строеж и покрив?!?

Един жокер от мен, в момента котела + горелката не могат да покрият топлозагубите. Затова помпата се включва за 2-3 мин и после изключва. Има недостиг на топлинна енергия.
Успехи!
Колежке, проверете каква Ткотел е зададена в менюто /Т котел трябва да бъде 75-80 гр/ след това натиснете Ентер /десния бутон на горелката/ и вижте каква е зададената Т на котела като го натискате се сменят ,осветеност,дата ,битова вода котел ако е като зададената в менюто добре ако е по малко направете я 75-80 гр
filmatoplo - майстор
Имайте предвид че първоначално подовото е с много голям товар почти троен докато не загрее , скоро си го припомних на един обект . :)
stakoz - специалист
filmatoplo написа:
Имайте предвид че първоначално подовото е с много голям товар почти троен докато не загрее , скоро си го припомних на един обект . :)
Филме, при мен по коледа, когато ни нямаше 3-4 дни и подовото не работеше, след това при темп. в котела 7 градуса и на стаите около 18, вдигна до 21-22 градуса за около 7-8 часа работа

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: