Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Е като нямаш фреза, какво да правиш? Аз поне не се сещам за друг начин да се изреже точен кръгъл отвор в метал. Може би с оксижен...
ktch_1964 - специалист
kalin72 написа:
Е като нямаш фреза, какво да правиш? Аз поне не се сещам за друг начин да се изреже точен кръгъл отвор в метал. Може би с оксижен...
Може и на струг,за 4мм. ламарина става за около 8-10 мин.
шоп - майстор
За изрязването на такъв отвор аз бих постъпил по следният начин:

1 очертавам отвора
2 по периферията и в контурите на отвора разпробивам с 6-8мм свредло почти отвор до отвор
3 със зегето съединявам отворите
4 с облата пила дооформям отвора

Вратичката е от обикновенна горещовалцована стомана и направата на такъв отвор е проста шлосерска операция.

Виж за серии над 50-100 може и фреза, струг, лазер, водно, струйно и т.н. рязане да се използват.
filmatoplo - майстор
До сега като монтажни на горелки Грейко съм нямал този късмет -някой сам да си подготви вратата с отвор ,винаги аз правя всичко . Няма време за фрези ,аз съм фрезиста -каквото се падне стомана или чугун.Очертавам кръг и после или го дупча с бургийка 4 мм по цялата периферия което е над 200 отворчета и след това режа с флекс съединяване отворите .Или директно режа с флекс ,обаче малък флекс с най малката и най тънка шайба .Отнема 15-20 минути ,писват ти от шум ушите ама това ми е работата влиза ми в договорената цена монтаж.Няма страшно че отвора не е перфектен фланеца го скрива ,но без горелката трудно се прави ,защото аз режа но и меря дали влиза отвреме навреме ,понякога се случва 1 мм някъде да опира .В края на нещата винаги се получава .
n.ganev - майстор
А бе какъв е тоя Майстор дето хем иска да му е направен отвора хем нямало да му хареса :?
В крайна сметка има уплътнително въже и фланец и нищо не се вижда от отвора.
filmatoplo - майстор
Фланеца скрива всичко даже до 1 сант от отвора ,преди да се появи азбестовото въже в комплекта аз ползвах черен термосиликон с който залепват фланеца и се скрива на цепки и неравности .По принцип при монтаж разполагам с всички инструменти -електрожен,флекс,дрелка ,и консумативи като термосиликон даже и черен термоспрей .Каквито и манипулации да извършвам по вратата на котела примерно при Виадруси или Симе при монтажа има пилене и вратата си променя от към външен вид Цвета ,накрая боядисвам и всичко прилича на ново .Това кефи клиента от една страна ,от друга така се работи че да те търсят за в бъдеще и да те препоръчват с добро . Сигурен съм че и тази сага ще се финализира в полза на клиента ,що се отнася до майстора дано да се научи да приема такива предизвикателства , страшно ако е доктор .
МИРАЖ - специалист
Здравейте , вече и аз съм обзаведен от LazarGanev с RB20 . Сам си направих вратичката от 5мм. ламарина , дупката изрязах със зегето за 5 минутки . Даже ножчето (вюрт) не се захаби , смених и посоката на отваряне . Котлето е Дакон 29кв.
Последна промяна от МИРАЖ на вт авг 09, 2016 8:55 pm, променено общо 2 пъти.
МИРАЖ - специалист
Ето го и него :wink:

Прикачен файл

IMG_20160802_135216.jpg

Прикачен файл

IMG_20160809_190040.jpg

Прикачен файл

IMG_20160809_185950.jpg
МИРАЖ - специалист
От LazarGanev и монтажа съм много доволен. =D>
Последна промяна от МИРАЖ на вт авг 09, 2016 8:55 pm, променено общо 1 път.
n.ganev - майстор
Отдавна не се беше появявало бидонче. Честито!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: