Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stilian20 - специалист
Има колега Изображение вземаш и едно реле и го свързваш към OD на горелката.
:partyman:
judas - специалист
brat4eda_81 написа:
другото което искам да попитам колегите които са напреднали с технологиите ,и отоплението, има ли такова чудо с което за 24 часа да настроя горелката примерно да работи 1 час и два да почива и после пак да се пали за 1 час?благодаря предварително!!!
Така няма ли да се вдигне много разхода на пелети?
brat4eda_81 - специалист
judas написа:
brat4eda_81 написа:
другото което искам да попитам колегите които са напреднали с технологиите ,и отоплението, има ли такова чудо с което за 24 часа да настроя горелката примерно да работи 1 час и два да почива и после пак да се пали за 1 час?благодаря предварително!!!
Така няма ли да се вдигне много разхода на пелети?
ами не знам снощи пробвах да я оставя ,защото съм нагласил и 4 степен поддържаща, на минимум едва да крета и пак дигна 64 градуса при зададени 60 и се изключи като минаха 20-те мин поддръжка,а в къщи 25 градуса и не се диша,е сега е топло като застудее ще видим !!!
шоп - майстор
brat4eda_81 написа:
i_minov написа:
Миналата година се топлих почти изцяло на слънчогледови и след доста опити и време прекарано пред горелката стигнах до най-доброто решение за мен - със стойности на вентилатора между 31-36% в зависимост от степента на мощност. На по-голяма скорост се губеше пламъка и разхода беше една идея по-голям(незнам дали по-голямата скорост на вентилатора е предпоставка за по бързо излизане на газовете през комина и съответно по-малко усвояване на топлината от водната риза???). С дървесни пелети пламъка е много постоянен - гори добре и при ниски и при по-високи стойности на вентилатора - затова и се чудя кой вариант е по-добрия.
значи аз със моя малък опит само 700кг слънчоглед никога не бих се върнал на него при цена около 200 лв а дървесни 300-340 ,голямо чистене а няма мощност ,сега за 1час топля цялата къща а със слънчогледа за 2 часа и чистенето е ужасно много, на слънчоглед всеки ден а на дървесни на 3 дена!!!! просто няма логика да искат повече от 100 лв за тях ,до вчера се чудеха къде да хвърлят отпадъците а оня дет ми ги продаде ми вика "ко да ги прая тея толкова много пари дето ми ги даде"!!!!
Братчед...+ 1 към мнението ти. Но се постави на мястото и на търговеца. Ако има кой да му дава 200+ лева на тон, защо да не ги вземе :-) Ако не се търсят агро пелетите, залежават и мишките ги съсипват цената ще падне. Изобщо пазарна икономика и много скоро всичко ще дойде на мястото си.

П.П. Ето го и моето злато-черно злато. Донбаска пресявка фракция 5-15мм. След като съм тествал агро пелети, дървесни, костилки и т.н. за мен това е горивото с най-добро съотношение цена-качество за автоматизирано горене в твърдотопливни котли.

Прикачен файл

SAM_8615.JPG

Прикачен файл

SAM_8614.JPG

Прикачен файл

SAM_8613.JPG

Прикачен файл

SAM_8612.JPG
judas - специалист
шоп написа:
Братчед...+ 1 към мнението ти...
Около София не знам да има дървесни пелети под 350 лв/тон, а слънчогледови взех за проба на 250 лв/тон. Смятам, че не отстъпват на дървесните. а 100 лв/тон си е сериозна разлика.
brat4eda_81 - специалист
:)
Последна промяна от brat4eda_81 на ср ное 25, 2015 4:06 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе защо само гледате в паницата на другите? Вместо да мрънкате, че цената е висока, може да се възползвате - да продавате по-евтино и да правите пачки :) ! Всяка стока струва толкова, колкото дават за нея - нали искахме пазарна икономика?
димитар кисиов - специалист
Очакванията за горелката са да се справя с нискокачесвени пелети но да незабравяме че с гоолям бункер и качесвени пелети може да получим много добри резолтати тоес колко дена бездасе ходи до горелкара може да се постигнат според вас
lz2skt - специалист
Извинявам се ,че не е много в темата,но относно забраните да се горят въглища,дърва и да се вземат европейски заплати,които нашите продажни политици ще изпълнят....пелетите си стават все по -актуални и цената ще фръкне ....трябва поне според мен да се премахне ДДС за подобни стоки....а и в България реално пазарното определяне на цените е измислено...А всеки сам да си прави сметките какви пелети са му изгодни да ползва...по-евтини и цапащи или по-скъпи...с по-малко обслужване.
LazarGanev - "Велик майстор"
lz2skt написа:
...пелетите си стават все по -актуални и цената ще фръкне ....трябва поне според мен да се премахне ДДС за подобни стоки....а и в България реално пазарното определяне на цените е измислено...
Да, най-добре да остане само ДДС на хляба, млякото, лекарствата и учебниците :cool:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: